Biuro prasowe

Biuro prasowe

Dla biznesu w każdej skali

Wrocławski Park Technologiczny to największy w Polsce park technologiczny, pod kątem liczby firm działających w jego terenie. Ich różnorodność jest dla nas dowodem na to, że oferta WPT jest dostosowana do potrzeb biznesu różnego typu, działającego w każdej skali.

Działają u nas firmy innowacyjne, przedsiębiorcy  i naukowcy z sektora badawczo-rozwojowego, a także spółki lokujące tu swoje działy badawczo-rozwojowe. Swoje miejsce znajdą tu zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże, międzynarodowe firmy.

Oferta WPT, którą prezentuje program rozwoju biznesu Stellar Hub, obejmuje produkty i usługi biznesowe, skupione wokół 9 obszarów prezentujących pełne spektrum działalności WPT – od wynajmu infrastruktury biznesowej przez inkubatory przedsiębiorczości, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i badawczo-rozwojowe, specjalistyczne doradztwo, po projekty związane z rynkiem Big Science.

Kontakt:

  • Tomasz Wiśliński

    Zastępca Dyrektora ds. Marketingu i Public Relations

  • +48 781 871 627

  • tomasz.wislinski@technologpark.pl

Materiały dla mediów:

Press kit
Logotyp WPT [PL]
Logotyp WPT [EN]
Identyfikacja wizualna WPT
Zdjęcia kampusu WPT [POBIERZ]
Innowacje w WPT – zdjęcia [POBIERZ]

Komunikaty medialne WPT

Młody geniusz z Wrocławia w finale Konkursu E(x)plory

24.11.2020 r.

Swój pierwszy program stworzył w wieku pięciu lat, a dziś może pochwalić się stworzeniem własnej przeglądarki internetowej, języka programowania czy programu do gry w szachy. Szymon Perlicki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 28 im. Leopolda Okulickiego we Wrocławiu walczy o zwycięstwo w Konkursie Naukowym E(x)plory, do którego zgłosił projekt autorskiego algorytmu szyfrowania, który pomaga zadbać o prywatność w sieci. Zakwalifikował się do niego w trakcie Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, którego gospodarzem był Wrocławski Park Technologiczny.

Zobacz komunikat >

Bon na dotację, czyli środki na uzyskanie unijnego wsparcia

12.11.2020 r.

Przygotowanie wniosku o dotację unijną jest zadaniem złożonym, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zadbać nie tylko o spełnienie wymogów formalnych, ale też merytorycznych. Ten czasochłonny proces potrzebuje często specjalistycznego wsparcia. W pozyskaniu go pomaga przedsiębiorcom Wrocławski Park Technologiczny, który uruchomił kolejną edycję mechanizmu Bon na dotację.

Zobacz komunikat >

Biznes bez barier we Wrocławskim Parku Technologicznym

09.09.2020 r.

W ramach wspólnego, interdyscyplinarnego projektu Wrocławskiego Parku Technologicznego i Biura Wrocław Bez Barier, realizowanego przy współpracy z ponad 30 organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi, firmami i uczelniami wyższymi, w WPT powstanie wyjątkowa przestrzeń dedykowana rozwojowi aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz komunikat >

Wspieraj równość i tolerancję, wspieraj Cafe Równik!

22.05.2020 r.

Cafe Równik to wyjątkowa klubokawiarnia działająca na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W związku z przestojem spowodowanym pandemią koronawirusa to otwarte dla wszystkich miejsce bez barier potrzebuje dziś naszego wsparcia.

Zobacz komunikat >

Wrocławski Amplicon startuje z produkcją testów genetycznych na koronawirusa

14.04.2020 r.

Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym spółka biotechnologiczna Amplicon rozpoczyna proces produkcji testów diagnostycznych wykrywających COVID-19. Oparte są one o gwarantującą wysoką dokładność metodę genetyczną, a ich wyniki są dostępne już po kilku godzinach. Amplicon jest w stanie dostarczyć na rynek kilkadziesiąt tysięcy testów tygodniowo. Tego typu lokalnie produkowane w Polsce testy mogą zwiększyć liczbę osób przebadanych na obecność koronawirusa.

Zobacz komunikat >

3M i Wrocławski Park Technologiczny łączą siły

09.03.2020 r.

Wrocławski Park Technologiczny podpisał porozumienie o współpracy z firmą 3M, która we Wrocławiu koncentruje swoje działania prowadzone w Europie. Wymiana wiedzy, dzielenie się doświadczeniem oraz współdziałanie przy projektach – to cele zawartej umowy. Jednym z nich jest także angażowanie wrocławskich przedsiębiorstw w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla m.in. przemysłu 4.0.

Zobacz komunikat >

Academic Box we Wrocławskim Parku Technologicznym

06.02.2020 r.

05.02.2020 r., zainaugurowany został nowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego, w ramach którego, w hali produkcyjnej WPT Nowa 7, stworzyliśmy Academic Box, czyli przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną dedykowaną studentom działającym w kołach naukowych z wrocławskich uczelni wyższych. Jest to pilotażowy, unikatowy w skali kraju, program wspierający studenckie inicjatywy.

Zobacz komunikat >