Biuro prasowe

Biuro prasowe

Przyszłość trzeba zaprojektować. Zróbmy to razem!

Wrocławski Park Technologiczny to największy w Polsce park technologiczny, pod kątem liczby firm działających w jego terenie. Ich różnorodność jest dla nas dowodem na to, że oferta WPT jest dostosowana do potrzeb biznesu różnego typu, działającego w każdej skali.

Działają u nas firmy innowacyjne, przedsiębiorcy  i naukowcy z sektora badawczo-rozwojowego, a także spółki lokujące tu swoje działy badawczo-rozwojowe. Swoje miejsce znajdą tu zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże, międzynarodowe firmy.

Oferta WPT, którą prezentuje program rozwoju biznesu Stellar Hub, obejmuje produkty i usługi biznesowe, skupione wokół 9 obszarów prezentujących pełne spektrum działalności WPT – od wynajmu infrastruktury biznesowej przez inkubatory przedsiębiorczości, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i badawczo-rozwojowe, specjalistyczne doradztwo, po projekty związane z rozwojem innowacji.

Kontakt:

  • Agata Kozak

    Dyrektor Działu ds. Marketingu i Public Relations

  • +48 781 871 628
  • agata.kozak@technologpark.pl

Materiały dla mediów:

Logotyp WPT [PL]
Logotyp WPT [EN]
Identyfikacja wizualna WPT
Zdjęcia kampusu WPT [POBIERZ]
Innowacje w WPT – zdjęcia [POBIERZ]

Komunikaty medialne WPT

Skorzystaj ze wsparcia w ramach WPT STARTUP HUB!

29.11.2022 r.

Ruszył WPT STARTUP HUB! To nowy program WPT, w ramach którego przedsiębiorcy będący na początku swojej biznesowej drogi mogą skorzystać z realnego wsparcia od Wrocławskiego Parku Technologicznego. Na preferencyjnych warunkach, nawet do 90% taniej, mogą korzystać z wynajmu powierzchni biurowych czy laboratoryjnych.

Zobacz komunikat >

Bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorców w Strefie Informacji Biznesowej WPT

25.10.2022 r.

Wystartowała Strefa Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego! Jest to przestrzeń, w której specjaliści z WPT oraz różnych urzędów i instytucji otoczenia biznesu będą udzielać przedsiębiorcom realnego, fachowego i bezpłatnego wsparcia.

Zobacz komunikat >

Klaster NUTRIBIOMED kończy 15 lat!

7.10.2022 r.

Klaster NUTRIBIOMED obchodzi swoje 15-lecie! Z tej okazji, 6 października 2022 r., miała miejsce uroczysta Rada Klastra. Wydarzenie zgromadziło liczne grono przedstawicieli wrocławskich uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu oraz firm z branży biotechnologicznej, farmaceutycznej oraz żywnościowej. Uroczystości odbyły się w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym znajdującym się w Pałacu Wrocław Pawłowice.

Zobacz komunikat >

Rusza SEKTOR INNOWACJI, czyli bezpłatne wsparcie dla innowatorów od WPT!

17.04.2022 r.

30 marca, w trakcie konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy” swoją premierę miał SEKTOR INNOWACJI, nowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego, w ramach którego innowatorzy – przedsiębiorcy, naukowcy czy studenci, będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie w rozwoju swoich pomysłów.

Zobacz komunikat >

Wrocławskie mikrofirmy są w dobrej kondycji? Znamy wyniki raportu

05.04.2022 r.

Wrocławski Park Technologiczny opublikował właśnie raport „Wrocławska mikroprzedsiębiorczość”, który opisuje aktualną sytuację wrocławskich  mikroprzedsiębiorców, będących siłą napędową lokalnej gospodarki. Według niego aż 54% z nich swoją kondycję ocenia jako dobrą lub bardzo dobrą. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o mikrofirmach z Wrocławia?

Zobacz komunikat >

WPT i Popławska Group wspólnie wspierają innowacje!

8.03.2022 r.

Kolejna firma dołączyła do platformy współpracy WPT! Tym razem na rzecz promowania wymiany know-how i doświadczenia między wrocławskimi
przedsiębiorcami Wrocławski Park Technologiczny będzie działać wspólnie z Popławska Group – producentem kosmetyków profesjonalnych, urządzeń kosmetycznych oraz akcesoriów jednorazowych.

Zobacz komunikat >

650 mkw. nowoczesnych laboratoriów oddane do dyspozycji wrocławskich firm!

11.10.2021 r.

We Wrocławskim Parku Technologicznym rozbudowano Laboratorium Chemii i Biotechnologii, w którym wrocławscy przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje innowacyjne produkty i usługi. Do ich dyspozycji oddano właśnie ponad 650 mkw. powierzchni laboratoryjnych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt pozwalający na prowadzenie zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych.

Zobacz komunikat >

Ogólnopolski Kongres „Zmiana Edukacji” już we wrześniu we Wrocławiu!

16.09.2021 r.

Trudne powroty do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań w dobie pandemii COVID-19, zgubne nawyki w polskich szkołach oraz „inne” szkoły z całego świata – to tylko niektóre tematy, które będą omawiane na II Kongresie „Zmiana Edukacji”, który odbędzie się w dniach 29-30 września.

Zobacz komunikat >

Weź udział w spotkaniach o wrocławskiej przedsiębiorczości!

10.09.2021 r.

Przedsiębiorczość kojarzymy głównie z prowadzeniem własnej firmy. Warto jednak spojrzeć na nią nieco szerzej! To też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Możemy się o tym przekonać w ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”, które organizuje Wrocławski Park Technologiczny.

Zobacz komunikat >

Przełomowe testy genetyczne wykrywające chorobę Alzheimera powstają we Wrocławiu

23.06.2021 r.

Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma Amplicon, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu rozpoczęła prace nad innowacyjnym testem genowym do diagnostyki chorób otępiennych.

Zobacz komunikat >

Ruszył pierwszy w Polsce integracyjny inkubator przedsiębiorczości 

25.05.2021 r.

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA został stworzony we Wrocławskim ParkuTechnologicznym po to, by wspierać biznes bez barier. Przez okres 5-lat mogą się w nim rozwijać firmy z różnych branż będące na początku swojej biznesowej drogi. Jego głównym celem jest promowanie integracji w biznesie oraz aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz komunikat >

Rusza kampania Bez mikro nie ma makro!

19.05.2021 r.

Aż 97% wrocławskich firm to mikroprzedsiębiorstwa! Są one siłą napędzającą rozwój nie tylko lokalnej, ale też krajowej i europejskiej gospodarki. Często nie zdajemy sobie sprawy z roli, jaką one odgrywają, nie znamy ich osiągnięć i sukcesów. Przybliży je nam projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego pod nazwą Bez mikro nie ma makro.

Zobacz komunikat >

WPT i Cafe Równik dla wrocławskich medyków. Przekazaliśmy 20 tys. posiłków!

15.03.2021 r.

W ramach akcji Wrocławskiego Parku Technologicznego od początku listopada 2020 roku około 20 tysięcy posiłków trafiło do personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego! W ten sposób WPT wraz z zespołem Cafe Równik wspierało wrocławską służbę zdrowia w codziennej walce z pandemią koronawirusa.

Zobacz komunikat >

Platforma współpracy WPT i 3M, czyli wspólne działanie dla rozwoju innowacji

15.02.2021 r.

W lutym 2020 roku Wrocławski Park Technologiczny podpisał porozumienie z firmą 3M, którego celem jest wspólne działanie na rzecz promowania wymiany know-how i doświadczenia między wrocławskimi przedsiębiorstwami oraz wspólnego opracowywania przez nie innowacyjnych rozwiązań, m.in. na rzecz przemysłu 4.0. Do udziału w platformie współpracy włączyło się już ponad 20 firm z różnych branż!

Zobacz komunikat >

Startuje cykl bezpłatnych webinarów „Biznes bez barier”

01.02.2021 r.

Cykl bezpłatnych webinarów „Biznes bez barier”, którego organizatorem jest Wrocławski Park Technologiczny, startuje już 5 lutego! W każdy piątek o 13:00, eksperci z różnych instytucji związanych ze wspieraniem przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, będą przybliżać tematy związane z zakładaniem firmy, podejmowaniem pracy czy też zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz komunikat >

Już 10 tys. posiłków trafiło do wrocławskich medyków!

12.01.2021 r.

Na początku listopada 2020 roku Wrocławski Park Technologiczny rozpoczął akcję wsparcia personelu medycznego wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, który codziennie walczy z koronawirusem o nasze zdrowie i życie. We współpracy z Cafe Równik i firmą KINIA WPT przygotowało dla nich już ponad 10 tysięcy posiłków!

Zobacz komunikat >

Młody geniusz z Wrocławia w finale Konkursu E(x)plory

24.11.2020 r.

Swój pierwszy program stworzył w wieku pięciu lat, a dziś może pochwalić się stworzeniem własnej przeglądarki internetowej, języka programowania czy programu do gry w szachy. Szymon Perlicki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 28 im. Leopolda Okulickiego we Wrocławiu walczy o zwycięstwo w Konkursie Naukowym E(x)plory, do którego zgłosił projekt autorskiego algorytmu szyfrowania, który pomaga zadbać o prywatność w sieci. Zakwalifikował się do niego w trakcie Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, którego gospodarzem był Wrocławski Park Technologiczny.

Zobacz komunikat >

Bon na dotację, czyli środki na uzyskanie unijnego wsparcia

12.11.2020 r.

Przygotowanie wniosku o dotację unijną jest zadaniem złożonym, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zadbać nie tylko o spełnienie wymogów formalnych, ale też merytorycznych. Ten czasochłonny proces potrzebuje często specjalistycznego wsparcia. W pozyskaniu go pomaga przedsiębiorcom Wrocławski Park Technologiczny, który uruchomił kolejną edycję mechanizmu Bon na dotację.

Zobacz komunikat >

Biznes bez barier we Wrocławskim Parku Technologicznym

09.09.2020 r.

W ramach wspólnego, interdyscyplinarnego projektu Wrocławskiego Parku Technologicznego i Biura Wrocław Bez Barier, realizowanego przy współpracy z ponad 30 organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi, firmami i uczelniami wyższymi, w WPT powstanie wyjątkowa przestrzeń dedykowana rozwojowi aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz komunikat >

Wspieraj równość i tolerancję, wspieraj Cafe Równik!

22.05.2020 r.

Cafe Równik to wyjątkowa klubokawiarnia działająca na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W związku z przestojem spowodowanym pandemią koronawirusa to otwarte dla wszystkich miejsce bez barier potrzebuje dziś naszego wsparcia.

Zobacz komunikat >

Wrocławski Amplicon startuje z produkcją testów genetycznych na koronawirusa

14.04.2020 r.

Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym spółka biotechnologiczna Amplicon rozpoczyna proces produkcji testów diagnostycznych wykrywających COVID-19. Oparte są one o gwarantującą wysoką dokładność metodę genetyczną, a ich wyniki są dostępne już po kilku godzinach. Amplicon jest w stanie dostarczyć na rynek kilkadziesiąt tysięcy testów tygodniowo. Tego typu lokalnie produkowane w Polsce testy mogą zwiększyć liczbę osób przebadanych na obecność koronawirusa.

Zobacz komunikat >

3M i Wrocławski Park Technologiczny łączą siły

09.03.2020 r.

Wrocławski Park Technologiczny podpisał porozumienie o współpracy z firmą 3M, która we Wrocławiu koncentruje swoje działania prowadzone w Europie. Wymiana wiedzy, dzielenie się doświadczeniem oraz współdziałanie przy projektach – to cele zawartej umowy. Jednym z nich jest także angażowanie wrocławskich przedsiębiorstw w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla m.in. przemysłu 4.0.

Zobacz komunikat >

Academic Box we Wrocławskim Parku Technologicznym

06.02.2020 r.

05.02.2020 r., zainaugurowany został nowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego, w ramach którego, w hali produkcyjnej WPT Nowa 7, stworzyliśmy Academic Box, czyli przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną dedykowaną studentom działającym w kołach naukowych z wrocławskich uczelni wyższych. Jest to pilotażowy, unikatowy w skali kraju, program wspierający studenckie inicjatywy.

Zobacz komunikat >