Wrocławski Park Technologiczny

Wrocławski Park Technologiczny

O Wrocławskim Parku Technologicznym

We Wrocławskim Parku Technologicznym wierzymy, że przyszłość trzeba zaprojektować, dlatego wspieramy różne formy przedsiębiorczości. Jesteśmy pewni, że bycie przedsiębiorczym to nie tylko najlepszy sposób na rozwój, ale też na wykorzystanie potencjału, jaki niesie ze sobą energia, know-how oraz kreatywność, przepełniająca Wrocław i jego mieszkańców.

W WPT nie tylko udostępniamy przestrzeń pozwalającą na rozwój biznesu, ale też tworzymy społeczność ludzi przedsiębiorczych. Jesteśmy największym w Polsce parkiem technologicznym, pod kątem liczby firm działających na jej terenie. Ich różnorodność jest dowodem na to, że oferta WPT jest dostosowana do potrzeb biznesu różnego typu, działającego w każdej skali.

+220

firm ulokowanych na terenie WPT

+2000

osób zatrudnionych w firmach w WPT

Działają u nas firmy innowacyjne, przedsiębiorcy i naukowcy z sektora badawczo-rozwojowego, a także spółki lokujące tu swoje działy badawczo-rozwojowe. Miejsce dla siebie znajdą u nas zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże, międzynarodowe firmy.

Jesteśmy pewni, że inwestycje w innowacje to bez wątpienia przyszłość nowoczesnej gospodarki. Wierzymy, że inwestycją może być nie tylko kapitał, ale i odpowiednie zaplecze czy biznesowe know-how. Dostarczamy go m.in. wspierając rozwój młodych firm prowadząc m.in. dwa inkubatory przedsiębiorczości DAIP – Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz IIP – Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości.  Rozwinęło się w nich już ponad 220 firm.

Wrocławski Park Technologiczny położony jest w dynamicznie rozwijającej się, biznesowej części Wrocławia. Bez wątpienia jest to dogodna pod kątem logistycznym lokalizacja dla rozwoju biznesu. W skład naszego kompleksu wchodzą budynki biurowo-laboratoryjne oraz hala produkcyjno-magazynowa Nowa 7.

8 budynków

składających się na kampus WPT

66 000

powierzchni dla biznesu w każdej skali

13,5 hektarów

terenów inwestycyjnych

Stellar Hub – dla biznesu w każdej skali

Nasza ofertę opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub. Obejmuje ona produkty i usługi biznesowe, skupione wokół 9 obszarów prezentujących pełne spektrum działalności WPT – od wynajmu infrastruktury biznesowej przez inkubatory przedsiębiorczości, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i badawczo-rozwojowe, specjalistyczne doradztwo, po projekty związane z rynkiem Big Science.

Kompleksowa oferta WPT dla biznesu to elementy, które każda współpracująca z nami firma może dowolnie ze sobą łączyć, w zależności od tego, w jakiej skali działa i jakie są jej aktualne potrzeby.

HISTORIA

Historia naszego Parku sięga 1996 roku. Wówczas, przedstawiciele środowisk naukowych, biznesu, instytucji finansowych, samorządu oraz agencji rządowych spotkali się na konferencji poświęconej idei parków technologicznych. Została ona zainicjowana przez Urząd Miejski Wrocławia, Dolnośląską Izbę Gospodarczą oraz Fundację Rozwoju Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej

STRUKTURA WŁAŚCICIELSKA

Akcjonariuszami spółki akcyjnej Wrocławski Park Technologiczny są: Gmina Wrocław, Santander Inwestycje Sp. z o.o., Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Czytaj więcej

PARTNERZY

Poznaj podmioty, z którymi współpracujemy, by kompleksowo wspierać biznes.

Czytaj więcej

PROJEKTY

Wrocławski Park Technologiczny realizuje szereg projektów, które przyczyniają się do rozwoju współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. Wspieramy przedsiębiorstwa i projekty skupiające się na pracy badawczo-rozwojowej, innowacjach i nowoczesnych technologiach.

Czytaj więcej

NAGRODY

Zobacz, jak zostały nagrodzone nasze produkty i usługi biznesowe.

Czytaj więcej

Dowiedz się więcej o WPT:

Historia WPT

Czytaj więcej

Struktura właścicielska

Czytaj więcej

Partnerzy

Czytaj więcej

Projekty

Czytaj więcej

Nagrody

Czytaj więcej