We Wrocławskim Parku Technologicznym wierzymy, że przyszłość trzeba zaprojektować. To nie tylko najlepszy sposób na rozwój, ale też na wykorzystanie potencjału, jaki niesie ze sobą energia, know-how oraz kreatywność, przepełniająca Wrocław i jego mieszkańców.
Zachęcamy Was też – zróbmy to razem!

Jak w WPT projektujemy przyszłość?

Tworzymy społeczność
ludzi PRZEDSIĘBIORCZYCH

Wokół WPT skupiliśmy kilkutysięczną społeczność przedsiębiorców, działaczy społecznych, specjalistów z różnych branż, którzy na co dzień swoim działaniem projektują przyszłość. Stań się jej częścią!

Udostępniamy przestrzeń do
PROJEKTOWANIA PRZYSZŁOŚCI

WPT to też przestrzeń, w której swoją przyszłość może projektować biznes w każdej skali. Nasze kompleksowe produkty i usługi biznesowe opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub.

Wspieramy różne formy
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Przedsiębiorczość to dla nas nie tylko biznes. To pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Wspieramy w jej rozwoju wszystkich mieszkańców Wrocławia!

Jak Ty możesz zaprojektować przyszłość?

Nie bój się wdrażać swoich planów w życie! Masz pomysł na biznes? Projekt społeczny? A może chcesz wspierać rozwój przedsiębiorczego miasta Wrocław? Szukaj inspiracji, śledź co dzieje się we Wrocławiu i we Wrocławskim Parku Technologicznym. Działaj!

Co może Ci w tym pomóc?

Blog WPT
Sukcesy wrocławskich firm

Masz plan – realizuj go! Załóż własną firmę, rozwijaj nowe projekty albo przenieś swoją karierę na wyższy poziom rozwoju w jednej z wrocławskich firm.

Co może Ci w tym pomóc?

PROGRAM ROZWOJU BIZNESU WPT – STELLAR HUB
INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
PROGRAM WPT STARTUP HUB
SEKTOR INNOWACJI

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa twoja firma, niezależnie od tego, czy jest mikroprzedsiębiorstwem, startupem, czy też należy do sektora MŚP lub dużych firm, z nami możesz rozwijać jej działalność!

Co może Ci w tym pomóc?

PRODUKTY I USŁUGI BIZNESOWE WPT
BON NA DOTACJĘ
WPT STARTUP HUB

Ciekawość świata, połączona z odkrywaniem pełnej nowych doświadczeń nauki, to najlepszy sposób na pokazanie najmłodszym, że kreowanie przyszłości jest w ich rękach! Odkrywaj młode talenty, wspieraj ich rozwój i bądź z nich dumny!

Co może Ci w tym pomóc?

PROJEKTUJEMY PRZYSZŁOŚĆ. EDUKACJA
CENTRUM EDUKACYJNE WPT
PRZEDSZKOLE TECHNOLUDEK
FUNDACJA PRO MATHEMATICA

Niejeden odnoszący sukces biznes miał swój początek w studenckim notesie. Wykorzystaj w pełni czas studiów – testuj swoje pomysły, czerp z wiedzy zdobytej na uczelni, rozwijaj swoje pasje. Znajdź razem z nami dobre miejsce na start w biznes!

Co może Ci w tym pomóc?

ACADEMIC BOX
DOLNOŚLĄSKI AKADEMICKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
INTEGRACYJNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SKRZYNIA
WPT STARTUP HUB
PODCASTY OD STUDENCKIEGO NOTESU DO DUŻEGO BIZNESU

Świat, którego przyszłość zostanie zaprojektowana bez barier, będzie lepszy dla nas wszystkich! Wspieraj z nami integrację społeczną i biznesową osób z niepełnosprawnościami. Razem możemy więcej!

Co może Ci w tym pomóc?

INTEGRACYJNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SKRZYNIA
WEBINARY BIZNES BEZ BARIER

Trudno wyobrazić sobie przyszłość bez innowacji. Często są one dla nas synonimami, dlatego zachęcamy Was do ich kreowania i wykorzystywania ogromnego potencjału, jaki kryje za sobą współpraca nauki i biznesu!

Co może Ci w tym pomóc?

LABORATORIA WPT
ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY WPT
STREFA INFORMACJI BIZNESOWEJ WPT
SEKTOR INNOWACJI

Bądź dumny z sukcesów wrocławskich firm, organizacji społecznych, uczelni i ich studentów! Wrocław jest miastem ludzi pełnych energii i kreatywności – wspieramy się nawzajem, dzielmy się doświadczeniem, inspiracjami i sukcesami!

Co może Ci w tym pomóc?

BEZ MIKRO NIE MA MAKRO
BĄDŹ AKTYWNY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH
BLOG WPT
Sukcesy wrocławskich firm
Spotkania „Wrocławskie innowacje”

Podcasty „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, gościmy absolwentów wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera.

Wśród firm, których historie poznamy są: Amplicon, Pure Biologics, Motion Systems, Sovigo, Herbzy, Majestic Boards i Roboklocki. Zostały one założone przez absolwentów największych wrocławskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczelnie włączyły się w inicjatywę WPT – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu objęły cykl podcastów swoim patronatem honorowym. Uznanie dla projektu wyraził również Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który objął cykl podcastów patronatem honorowym.

Wszytskie odcinki serii „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”

Webinary „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”

W ramach cyklu spotkań  pt. „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” rozmawiamy o tym, jak na różne sposoby można być przedsiębiorczym! Wraz z naszymi gośćmi pokazujemy, że przedsiębiorczość to nie tylko prowadzenie własnego biznesu, ale też rozwijanie kariery, uprawianie sportu, proekologiczne zachowania lub aktywność społeczna! Sprawdźcie, jakie spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach!

Przedsiębiorczość kojarzymy głównie z prowadzeniem własnej firmy. Warto jednak spojrzeć na nią nieco szerzej! To też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Udowadniamy ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Każdy z nas może wziąć w nich aktywny udział m.in. na fanpage WPT na Facebooku.

Obejrzyj nagrania ze spotkań: