Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości

Przejdź do sekcji:

Dostępność Inkubatora
oferta inkubatora
centrum informacji
LOKALIZACJA INKUBATORA

Newsy

Zobacz więcej

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA został stworzony we Wrocławskim Parku Technologicznym po to, by wspierać i rozwijać biznes bez barier. Jest dedykowany wszystkim firmom, które znajdują się na początku biznesowej drogi.

Inkubator jest miejscem przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami pod kątem architektonicznym. Jego najważniejszym celem jest wspieranie ich w zakresie aktywizacji zawodowej, społecznej oraz integracji biznesowej. To także miejsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń, szkoleń i warsztatów, a także ma miejsce wymiana doświadczeń, networkingu oraz inspiracji. W trakcie 5-letniego okresu inkubacji z naszego wsparcia mogą korzystać przedsiębiorcy z różnych branż. Dodatkowe, specjalistyczne wsparcie znajdą u nas firmy prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami oraz przedsiębiorstwa, które je zatrudniają lub chcą je zatrudnić.

W ramach Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości działa Centrum Informacyjne, w którym w jednym miejscu można uzyskać know-how i eksperckie wsparcie w zakresie podejmowania pracy czy zakładania firmy przez osoby z niepełnosprawnościami oraz ich zatrudniania. Inkubator daje także możliwość nawiązywania nowych kontaktów, korzystania z pomocy doradcy zawodowego, trenera pracy czy psychologa.

Dostępność w budynku Inkubatora

Siedziba Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA znajduje się w jednym z budynków WPT dostosowanym pod kątem architektonicznym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieści się on przy ul. Fabrycznej 16 h we Wrocławiu, do którego można w łatwy sposób dotrzeć samochodem oraz komunikacją publiczną.

PRZYJAZNE OTOCZENIE BUDYNKU

Bezpośrednie otoczenie budynku Inkubatora wyłożone jest specjalną kostką brukową ułatwiającą poruszanie się wózkersom.

MIEJSCA PARKINGOWE

Przy budynku Inkubatora znajdują się wyznaczone i wyraźnie oznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

OZNACZENIA DRZWI W BUDYNKU

Drzwi w budynku Inkubatora zostały oznaczone żółtymi znacznikami, które ułatwiają poruszanie się po obiekcie osobom słabowidzącym.

WINDA Z SYSTEMEM GŁOŚNOMÓWIĄCYM

Winda umożliwiająca dotarcie na każde piętro budynku, wyposażona jest w system głośnomówiący wspierający osoby niedosłyszące.

TOTUPOINT

W budynku zainstalowano system TOTUPOINT, ułatwiający poruszanie się osobom niedowidzącym.

PĘTLA INDUKCYJNA

Recepcja Inkubatora wyposażona jest w pętlę indukcyjną, ułatwiającą porozumiewanie się z osobami posiadającymi aparat słuchowy.

OZNACZENIA W JĘZYKU BRAILLE’A

Pomieszczenia w Inkubatorze posiadają oznaczenia w języku Braille’a ułatwiające poruszanie się osobom niewidzącym.

KOMUNIKACJA W JĘZYKU MIGOWYM

W Inkubatorze istnieje możliwość skorzystania z aplikacji „Komunikacja bez barier”, która umożliwia połączenie się z tłumaczem języka migowego.

STREFA RELAKSU I WYCISZENIA

W Inkubatorze znajduje się strefa relaksu oraz pomieszczenie wyciszenia, umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami odpoczynek.

WSPARCIE OBSŁUGI OBIEKTU

Przy głównym wejściu do budynku Inkubatora znajduje się stanowisko ochrony budynku, w którym można uzyskać pomoc i niezbędne wskazówki.

Co oferuje Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości?

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości promuje i wspiera podejmowanie aktywności zawodowej oraz zakładanie firm przez osoby z niepełnosprawnościami, ale też pokazuje korzyści z ich zatrudniania. Chcemy zgromadzić wokół niego społeczność działającą na rzecz przedsiębiorczości bez barier. W tym celu zbudowaliśmy szeroką ofertę inkubatora nastawioną na dostępność, integrację i współpracę.

Centrum
Informacji

W Centrum Informacji działającym przy Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości można w jednym miejscu uzyskać informacje na temat podejmowania pracy i zakładania firm przez osoby z niepełnosprawnościami, a także zatrudniania osób z niepełnosprawnościami przez firmy z sektora MŚP.

Dowiedz się więcej

Pakiet usług
doradczo-szkoleniowych

W Inkubatorze osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać ze szkoleń dotyczących podejmowania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej. W ramach doradztwa uzyskają też informacje o przysługujących im prawach, dofinansowaniach czy programach, z których mogą korzystać.

Integracja
i networking

W Inkubatorze organizujemy szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe dla przedsiębiorców oraz osób z niepełnosprawnościami, które chcą podjąć aktywność zawodową. Umożliwiamy też korzystanie z usług trenera pracy, doradztwa zawodowego oraz wsparcia w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.

Wsparcie
w promocji firmy

Przedsiębiorcy działający w Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości zyskują możliwość promocji swojej firmy. Umożliwiamy im udział w krajowych i międzynarodowych targach oraz wystawach. Udzielamy też wsparcia w zakresie promocji firmy w mediach jak i Internecie.

Preferencyjne warunki
najmu

W Inkubatorze dostępnych jest ponad 1 000 m2 powierzchni biurowych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na szczególnie preferencyjnych warunkach mogą ją wynajmować osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz firmy je zatrudniające.

Dowiedz się więcej

Dostęp do infrastruktury
i zasobów WPT

Przedsiębiorcy działający w Inkubatorze mogą korzystać z kompleksowej oferty biznesowej WPT, którą opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub. W ramach niego współpracujące firmy mogą korzystać z takiego wsparcia, jakiego potrzebują w danym momencie swojego rozwoju.

Dowiedz się więcej

Internetowe Centrum Informacji

W ramach naszego Centrum Informacji udostępniamy materiały informacyjne oraz umożliwiamy udział w konsultacjach ze specjalistami. Dzięki nim przedsiębiorcy i osoby z niepełnosprawnościami mogą w jednym miejscu znaleźć informacje o przysługujących im prawach, możliwościach i udogodnieniach.

Dla pracowników z niepełnosprawnością

Poznaj uprawnienia osób z niepełnosprawnościami w miejscu pracy oraz sprawdź, jak i gdzie szukać pracy, staży lub kursów. Dowiedz się jakie kwestie wiążą się z posiadaniem orzeczenia o niepełnosprawności.

Dowiedz się więcej

Dla przedsiębiorców

Dowiedz się jak założyć firmę, gdzie szukać dofinansowań  na założenie działalności gospodarczej oraz sprawdź, jakie są korzyści z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej

Przedsiębiorczość bez barier

Podcasty „Przedsiębiorczość bez barier” są realizowane przez WPT w ramach działalności pierwszego w Polsce Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA. Każdy z odcinków cyklu przedstawia historię innej osoby działającej na rzecz budowania świata bez barier.

Jak dotrzeć do Inkubatora?

Do budynku, w którym mieści się Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA mozna dotrzeć w wygodny sposób zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Komunikacją miejską
Samochodem

Adres i dane kontaktowe Inkubatora

Adres:
ul. Fabryczna 16 h,
53-609 Wrocław

Współrzędne GPS:
Szerokość geograficzna: 51.1118299
Długość geograficzna: 16.9840452

Telefon:
Piotr Ciosek
Kierownik ds. Inkubacji
+48 781 871 869

Adres e-mail:
inkubator@technologpark.pl

Aplikacja Komunikacja Bez Barier:
Kliknij tutaj, aby połączyć się z nami za pośrednictwem tłumacza języka migowego

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA przeszedł audyt dostępności przeprowadzony przez niepełnosprawnik.pl

Piktogramy dostępności Niepełnosprawnik.pl

Komunikacja miejska

Do Inkubatora można dojechać komunikacją miejską, liniami autobusowymi:

106 – relacja DWORZEC GŁÓWNY (DWORCOWA) <-> PORT LOTNICZY

107 – relacja KRZYKI <-> Pl. SOLIDARNOŚCI

109 – relacja JARNOŁTÓW <-> Pl. SOLIDARNOŚCI

132 – relacja KROMERA <-> POCZTA POLSKA

142 – relacja NOWY DWÓR (PĘTLA) <-> KARŁOWICE

148 – relacja LEŚNICA <-> DWORZEC GŁÓWNY (DWORCOWA)

149 – relacja KUŹNIK <-> PL. GRUNWALDZKI

206 – relacja PORT LOTNICZY <-> DWORZEC AUTOBUSOWY

249 – relacja KRZYKI <-> JARNOŁTÓW

609 – relacja SAMOTWÓR-LEŚNA<-> PL. SOLIDARNOŚCI

W bezpośrednim sąsiedztwie Inkubatora znajdują się:

przystanek INTEGRACYJNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
(nr 12116 w kierunku Otyńska)
– 170 m od wejścia do Inkubatora

przystanek INTEGRACYJNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
(nr 12115 w kierunku Dolnośląska Szkoła Wyższa)
– 100 m od wejścia do Inkubatora

Dojazd samochodem

Wjazd na parking Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA możliwy jest od ul. Fabrycznej (dojazd od strony Centrum Wrocławia, kolejny skręt w lewo, po minięciu ul. Wagonowej, dojazd od strony ul. Otyńskiej, skręt w lewo po minięciu budynku Hali Nowa 7.

Wjazd na parking Inkubatora:

DANE KONTAKTOWE

Wrocławski Park Technologiczny

  • ul. Muchoborska 18
    54-424 Wrocław
  • +48 71 798 58 00
  • fax: +48 71 780 40 34
  • wpt@technologpark.pl

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA jest kontynuacją przedsięwzięcia realizowanego na podstawie projektu pn. „Utworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii na bazie budynku socjalno-administracyjnego przy hali W-7 po dawnej Państwowej Fabryce Wagonów PAFAWAG we Wrocławiu”.