Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości

Przejdź do sekcji:

oferta inkubatora
centrum informacji
LOKALIZACJA INKUBATORA

Newsy

Zobacz więcej

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA został stworzony we Wrocławskim Parku Technologicznym po to, by wspierać i rozwijać biznes bez barier. Jest dedykowany wszystkim firmom, które znajdują się na początku biznesowej drogi.

Inkubator jest miejscem przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami pod kątem architektonicznym. Jego najważniejszym celem jest wspieranie ich w zakresie aktywizacji zawodowej, społecznej oraz integracji biznesowej. To także miejsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń, szkoleń i warsztatów, a także ma miejsce wymiana doświadczeń, networkingu oraz inspiracji. W trakcie 3-letniego okresu inkubacji z naszego wsparcia mogą korzystać przedsiębiorcy z różnych branż. Dodatkowe, specjalistyczne wsparcie znajdą u nas firmy prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami oraz przedsiębiorstwa, które je zatrudniają lub chcą je zatrudnić.

W ramach Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości działa Centrum Informacyjne, w którym w jednym miejscu można uzyskać know-how i eksperckie wsparcie w zakresie podejmowania pracy czy zakładania firmy przez osoby z niepełnosprawnościami oraz ich zatrudniania. Inkubator daje także możliwość nawiązywania nowych kontaktów, korzystania z pomocy doradcy zawodowego, trenera pracy czy psychologa.

Co oferuje Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości?

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości promuje i wspiera podejmowanie aktywności zawodowej oraz zakładanie firm przez osoby z niepełnosprawnościami, ale też pokazuje korzyści z ich zatrudniania. Chcemy zgromadzić wokół niego społeczność działającą na rzecz przedsiębiorczości bez barier. W tym celu zbudowaliśmy szeroką ofertę inkubatora nastawioną na dostępność, integrację i współpracę.

Centrum
Informacji

W Centrum Informacji działającym przy Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości można w jednym miejscu uzyskać informacje na temat podejmowania pracy i zakładania firm przez osoby z niepełnosprawnościami, a także zatrudniania osób z niepełnosprawnościami przez firmy z sektora MŚP.

Dowiedz się więcej

Pakiet usług
doradczo-szkoleniowych

W Inkubatorze osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać ze szkoleń dotyczących podejmowania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej. W ramach doradztwa uzyskają też informacje o przysługujących im prawach, dofinansowaniach czy programach, z których mogą korzystać.

Integracja
i networking

W Inkubatorze organizujemy szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe dla przedsiębiorców oraz osób z niepełnosprawnościami, które chcą podjąć aktywność zawodową. Umożliwiamy też korzystanie z usług trenera pracy, doradztwa zawodowego oraz wsparcia w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.

Wsparcie
w promocji firmy

Przedsiębiorcy działający w Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości zyskują możliwość promocji swojej firmy. Umożliwiamy im udział w krajowych i międzynarodowych targach oraz wystawach. Udzielamy też wsparcia w zakresie promocji firmy w mediach jak i Internecie.

Preferencyjne warunki
najmu

W Inkubatorze dostępne są powierzchnie biurowe przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na szczególnie preferencyjnych warunkach mogą ją wynajmować osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz firmy je zatrudniające.

Dowiedz się więcej

Dostęp do infrastruktury
i zasobów WPT

Przedsiębiorcy działający w Inkubatorze mogą korzystać z kompleksowej oferty biznesowej WPT, którą opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub. W ramach niego współpracujące firmy mogą korzystać z takiego wsparcia, jakiego potrzebują w danym momencie swojego rozwoju.

Dowiedz się więcej

Internetowe Centrum Informacji

W ramach naszego Centrum Informacji udostępniamy materiały informacyjne oraz umożliwiamy udział w konsultacjach ze specjalistami. Dzięki nim przedsiębiorcy i osoby z niepełnosprawnościami mogą w jednym miejscu znaleźć informacje o przysługujących im prawach, możliwościach i udogodnieniach.

Dla pracowników z niepełnosprawnością

Poznaj uprawnienia osób z niepełnosprawnościami w miejscu pracy oraz sprawdź, jak i gdzie szukać pracy, staży lub kursów. Dowiedz się jakie kwestie wiążą się z posiadaniem orzeczenia o niepełnosprawności.

Dowiedz się więcej

Dla przedsiębiorców

Dowiedz się jak założyć firmę, gdzie szukać dofinansowań  na założenie działalności gospodarczej oraz sprawdź, jakie są korzyści z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej

Przedsiębiorczość bez barier

Podcasty „Przedsiębiorczość bez barier” są realizowane przez WPT w ramach działalności pierwszego w Polsce Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA. Każdy z odcinków cyklu przedstawia historię innej osoby działającej na rzecz budowania świata bez barier.

Jak dotrzeć do Inkubatora?

Do budynku, w którym mieści się Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA mozna dotrzeć w wygodny sposób zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Komunikacją miejską
Samochodem

Adres i dane kontaktowe Inkubatora

Adres:
Klecińska 125,
54-413 Wrocław

Współrzędne GPS:
Szerokość geograficzna: 51.107035
Długość geograficzna: 16.971822

Telefon:
Dominik Marzec
DYREKTOR DZIAŁU DS. WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
+48 781 871 893

Adres e-mail:
inkubator@technologpark.pl

Komunikacja miejska

Do Inkubatora można dojechać komunikacją miejską, liniami autobusowymi:

124 – Kierunek NOWY DWÓR (Pętla) / Kierunek KSIĘŻE WIELKIE

126 – Kierunek WOJSZYCKA / Kierunek KOZANÓW/ Kierunek PAPROTNA / Kierunek KRZYKI

134 – Kierunek NOWY DWÓR (Pętla) / Kierunek KSIĘŻE WIELKIE

136 – Kierunek TARNOGAJ / Kierunek KOZANÓW

143 – Kierunek KMINKOWA / Kierunek TARNOGAJ

246 – Kierunek KOZANÓW / Kierunek SOŁTYSOWICE

607 – Kierunek BISKUPICE PODG. LG ENERGY SOLUTION WR. I/ Kierunek NOWY DWÓR / Kierunek JANA PAWŁA II

W bezpośrednim sąsiedztwie Inkubatora znajdują się:

przystanek WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY
(nr 12150 w kierunku Nowy Dwór)
– 230 m od wejścia do Inkubatora

przystanek WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY
(nr 12153 w kierunku Księże Wielkie)
– 350 m od wejścia do Inkubatora

Zobacz też:

Rozkłady jazdy MPK >

Dojazd samochodem

Wjazd na parking Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA możliwy jest od ul. Austriackiej.

Wjazd na parking Inkubatora:

DANE KONTAKTOWE

Wrocławski Park Technologiczny

  • ul. Klecińska 125
    54-424 Wrocław
  • +48 71 798 58 00
  • fax: +48 71 780 40 34
  • wpt@technologpark.pl

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA jest kontynuacją przedsięwzięcia realizowanego na podstawie projektu pn. „Utworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii na bazie budynku socjalno-administracyjnego przy hali W-7 po dawnej Państwowej Fabryce Wagonów PAFAWAG we Wrocławiu”.