STELLAR HUB

STELLAR HUB

DLA BIZNESU W KAŻDEJ SKALI

Wrocławski Park Technologiczny to miejsce, w którym może się rozwijać biznes działający w każdej skali. Swoje miejsce znajdą tu zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże, międzynarodowe firmy. Jest to możliwe dzięki kompleksowej ofercie, którą pozwala przedsiębiorcom obrać azymut na rynkowy sukces. Jej możliwości prezentuje nasz program rozwoju biznesu Stellar Hub.

„Naszą ofertę traktujemy jako konstelację produktów i usług biznesowych. Wybierając spośród nich dowolne elementy, współpracujące z nami firmy mogą korzystać z takiego wsparcia, jakiego potrzebują w danym momencie swojego rozwoju. Dzięki temu mogą liczyć na osiągnięcie rynkowego sukcesu.”

Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Co oznacza Stellar HUB?

Nazwa naszego programu nie jest przypadkowa. Stellar oznacza nie tylko coś gwiezdnego – stanowi również synonim najlepszej, wyróżniającej się jakości. Stellar Hub jest więc zbiorem najwyższej klasy elementów, którymi z jednej strony są poszczególne obszary naszej oferty, z drugiej firmy z nami współpracujące. WPT, to miejsce, w którym rodzą się gwiazdy biznesu. Chcemy, by dzięki naszemu podejściu do wspierania przedsiębiorców, było ich jeszcze więcej.

Infrastruktura biznesowa

czyli powierzchnie biurowe i laboratoryjne na wynajem, które są szyte na miarę potrzeb firmy (zarówno pod kątem metrażu, jak i aranżacji), oraz centrum konferencyjne i usługi IT.

Hala przemysłowa

czyli Nowa 7, która jest kompleksowym zapleczem produkcyjno-magazynowym, dostosowanym nie tylko do wymogów technologicznych, ale i powierzchniowych firm o różnej skali działalności.

Inkubatory przedsiębiorczości

– Nasze inkubatory to miejsce na dobry start w biznes! Na preferencyjnych warunkach, innowacyjne pomysły przedsiębiorców mogą przeradzać się w ich rynkowe sukcesy.

Doradztwo i networking

– nasz zespół ekspertów wspiera współpracujące z nami firmy w uzyskiwaniu finansowań, prowadzi specjalistyczne szkolenia i pomaga nawiązywać kontakty, które z czasem przeradzają się długotrwałe relacje biznesowe.

Przedszkole Technoludek i Centrum Edukacyjne

zobacz, zrób, zrozum – to od ciekawości świata zaczynają się innowacje. My staramy się ją wspierać! WPT może być nie tylko miejscem pracy rodziców, ale też edukacji dzieci i młodzieży.

Laboratoria i prototypownie

– działa u nas 14 nowocześnie wyposażonych, światowej klasy laboratoriów i prototypowni. To tu od pomysłu do produktu jest tylko jeden krok. To tu powstają innowacje.

Badania i Rozwój

– wiemy, jak zmieniać potencjał w sukces. Sektor B+R to ogrom możliwości, które potrafimy ukierunkować i wesprzeć ich wykorzystanie konkretnymi, specjalistycznymi usługami.

Zakład doświadczalny

to unikatowa w skali kraju, zaawansowana technologicznie instalacja produkcyjna, umożliwiająca prowadzenie m.in. testów, up-scalingu i optymalizacji związanych z branżą life science.

Sektor Innowacji

– czyli praktyczne narzędzia oraz przestrzeń wymiany know-how dla biznesu i nauki, które nie tylko mają ze sobą dużo wspólnego, ale też mogą wzajemnie napędzać swój rozwój.

WPT jest instytucją, w której mogą rozwijać się firmy o różnym profilu działalności, funkcjonujące w wielu sektorach rynku. W danym momencie swojego rozwoju mogą one skorzystać z takiego wsparcia, jakiego akurat potrzebują. Może to być jedynie wynajem szytych na miarę potrzeb firmy powierzchni biurowych, czy korzystanie z któregoś z naszych laboratoriów i prototypowni.

Kooperacja z nami może być jednak szersza. Przykładowo firma, która rozpocznie swoją działalność w inkubatorze przedsiębiorczości może równolegle, lub po jakimś czasie funkcjonowania na rynku, zacząć korzystać z naszych laboratoriów, usług badawczo-rozwojowych czy wsparcia z zakresu uzyskania dofinansowań. Po zakończeniu okresu inkubacji może kontynuować swoją działalność w WPT, wynajmując powierzchnię biurową czy laboratoryjną, po to, by utworzyć własną pracownię.

To jednak niejedyne scenariusze. Nasza oferta to punkty, które przedsiębiorstwo w każdej skali może ze sobą łączyć, tworząc dla siebie własną, indywidualną konstelację produktów i usług biznesowych. Jej zakres zależy tylko od aktualnych potrzeb firmy i jej dalekosiężnych celów. My pomagamy je wyznaczyć i zrealizować.

Stellar Hub to zbiór elementów, które są potrzebne firmie do osiągnięcia rynkowego sukcesu. Dzięki temu, że skupione są one przez nas w jednym miejscu, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na tym, co dla nich najważniejsze – projektowaniu przyszłości swojego biznesu.