StartupWro

StartupWro

Inno-weld

Wrocławski Park Technologiczny
ul. Klecińska 123
Wrocław

Poznaj historię i działalność Inno-weld

Głównym celem firmy Inno-Weld jest wdrażanie innowacyjnych technologii spajania u klientów. Jej działalność obejmuje nanoszenie funkcjonalnych powłok innowacyjną metodą Cold-Spray, ale też doradztwo techniczne w zakresie technologii spajania (spawanie, lutowanie, zgrzewanie, natryskiwanie powłok), projektowanie konstrukcji spajanych z pełną dokumentacją, przeprowadzenie badań nieniszczących wyrobów oraz świadczenie usług regeneracyjnych w zakresie napawania oraz natryskiwania.

Firma powstała w wyniku połączenia know-how dwóch grup osób – 4 ze świata nauki, związanych z Politechniką Wrocławską oraz 2 ze świata biznesu. – Bazując na naszej kilkuletniej, indywidualnej współpracy założyliśmy firmę, która pozwoliła nam wspólnie realizować projekty. Od początku nastawiliśmy się na świadczenie usług z kierunkiem rozwojowym, dotyczącym wdrażania nowych technologii oraz opracowania innowacyjnych produktów, do czego właśnie przechodzimy – komentuje Marcin Winnicki.

Obecnie firma planuje odejście od świadczenia usług, które służą pozyskaniu kapitału do dalszego rozwoju, i przejściu do rozwoju własnego produktu. Jej najważniejszym wyzwaniem jest dziś pozyskanie klienta z branży automotive, w ramach którego realizowane są prace dotyczące wyposażenia samochodów elektrycznych.