Inkubatory Przedsiębiorczości Wrocławskiego Parku Technologicznego

Dla nas inwestycje to nie tylko kapitał, ale też odpowiednie zaplecze i biznesowe know-now. Stworzyliśmy korzystny ekosystem startupowy, dzięki czemu wspieramy rozwój młodych firm w ich starcie w biznes. Działają u nas dwa inkubatory przedsiębiorczości DAIP, czyli Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz IIP, czyli Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości. Wiemy, że pomysły na innowacyjny biznes często wywodzą się ze studenckich inicjatyw, dlatego stworzyliśmy Academic Box, przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną dedykowaną kołom naukowym.

+220

FIRM, KTÓRE ROZWINĘŁY SIĘ W NASZYCH INKUBATORACH

80%

PRZEŻYWALNOŚCI FIRM WYINKUBOWANYCH W WPT

+60

STARTUPÓW DZIAŁAJĄCYCH OBECNIE W INKUBATORACH WPT

Jesteśmy częścią wrocławskiego ekosystemu startupowego!

Wrocław to bez wątpienia miasto startupów – nie są to słowa rzucone na wiatr! Według raportu „The Polish Tech Scene. 5 Years” wydanego pod koniec 2019 roku przez Startup Poland największe zagęszczenie startupów technologicznych przypada właśnie na Wrocław i Dolny Śląsk! Jeden startup przypada tu na 4,5 tys. mieszkańców. Dzięki temu ten prestiżowy raport określa Wrocław jako Polską Dolinę Krzemową. Startupy technologiczne działające we Wrocławiu wyróżniane są również w prestiżowych, międzynarodowych zestawieniach takich jak Innovators Under 35 announced by „MIT Technology Review” czy „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”.

To jednak nie wszystko, według raportu StartupBlink nasze miasto znalazło się na 171. miejscu w rankingu oceniającym poziom aktywności ekosystemów startupowych wśród miast na całym świecie.

WPT, największy w Polsce park technologiczny pod kątem ilości firm działających na jego terenie, odgrywa znaczącą rolę w rozwoju Wrocławskiego ekosystemu startupowego. Prowadzimy największe wrocławskie inkubatory przedsiębiorczości, które umożliwiają młodym przedsiębiorcom korzystanie z naszego kompleksowego zaplecza biznesowego obejmującego nie tylko powierzchnie biurowe, ale też zaawansowaną infrastrukturę badawczą, produkcyjną oraz wsparcie merytoryczne m.in. w pozyskiwaniu dofinansowań.

Poznaj startupy, które działają we Wrocławiu

Dlaczego Wrocław i WPT?

Najlepszą wizytówką wrocławskiego ekosystemu startupowego oraz Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT są sukcesy i opinie przedsiębiorców, którzy rozwijają u nas swoje firmy.

WPT jest miejscem posiadającym zarówno renomę na rynku, jak i potrzebną rozpoznawalność, która jest bardzo pomocna dla nowo powstałej firmy. Dodatkowo WPT oferuje różnego rodzaju możliwości kooperacji i rozwoju.

Szymon Kaczmarek , Majestic Boards

Wrocław to miasto spotkań, dzięki czemu w Sovigo spotkali się ludzie, których połączyła pasja do tworzenia rzeczy niezwykłych. Wrocław to również świetne miejsce na rozwój startupu. Bardzo dobrze wyposażone laboratoria, dostęp do wielu ośrodków badawczych, otwarci ludzie sprawiają, że łatwiej jest tu rozwijać startup z branży biotechnologicznej. Jeśli chodzi o WPT i Inkubatory Przedsiębiorczości to nie można sobie wymarzyć lepszego miejsca na start w biznes. Są tu świetni, pomocni i kompetentni ludzie, którzy inicjują spotkania, budują mosty i wspierają na wielu polach.

Grzegorz Kiełbowicz, SOVIGO

Zdecydowana większa członków naszego zespołu pochodzi z Wrocławia, dlatego wybraliśmy to miasto na siedzibę naszej firmy. Wrocławski Park Technologiczny posiada bardzo dobrą ofertę dla firm we wczesnym etapie rozwoju, dla których pierwszym, podstawowym krokiem i kamieniem milowym jest zgromadzenie kapitału na dalszy rozwój. Co więcej, infrastruktura WPT, jak również ilość firm, które tam działają, a także pojawiają się z problemami, umożliwia pozyskanie nowych klientów oraz kooperantów w dalszych projektach.

Marcin Winnicki, Inno-Weld Sp. z o.o.

Wrocław jest moim miastem rodzinnym. Było to więc dla mnie naturalne miejsce do rozpoczęcia biznesowej działalności. W mojej ocenie WPT jest najlepszym miejscem na start w biznes dla programisty, ze względu na pewność zawieranych umów i tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi nowych inicjatyw. Myślę, że Inkubatory Przedsiębiorczości WPT górują nad innymi inkubatorami nie tylko swoją ofertą, ale przede wszystkim rzetelnością i uczciwością. Jest to instytucja, która nie zwodzi współpracujących z nią firm i dotrzymuje obietnic. Na uznanie zasługuje komunikatywność i zindywidualizowane podejście do przedsiębiorcy.

Przemysław Roszkowski , Agnostic Bits

Inkubatory Przedsiębiorczości WPT to prestiżowa lokalizacja, świetna infrastruktura i dobra kultura pracy.

dr inż. Jędrzej Szelc, InfraSpectra

WPT jako miejsce na rozwój startupu oceniam pozytywnie szczególnie za atmosferę współpracy tworzoną przez zespół Parku.  Po latach samodzielnej walki na rynku to dla mnie bardzo miła odmiana!

Wiesław Jurewicz , Artto

We Wrocławiu mieszkam i studiuję malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Wrocławski Park Technologiczny prowadzi działania w kierunku budowania relacji z Uczelniami Wyższymi działającymi w mieście, dlatego jako student postanowiłem związać swoją działalność z tą instytucją, która ma bardzo pozytywny wizerunek w środowisku akademickim. Istotne dla mnie jest to, że cały zespół WPT rozumie problemy osób, które muszą godzić prowadzenie własnej firmy ze studiowaniem.

Paweł Rajca , Paweł Rajca Architekt

Mieszkamy we Wrocławiu i tu założyliśmy naszą firmę, a oferta WPT wydała nam się korzystna przy starcie firmy. Działalność Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT oceniamy bardzo pozytywnie. Polecamy nawiązanie współpracy z WPT za każdym razem, gdy nadarzy się taka okazja.

Paweł Wolny, PAVO Projekt

WPT to dobra dostępność do laboratoriów w konkurencyjnych cenach.

Agata Wójcik, PADS

Zdecydowana większość członków naszego zespołu pochodzi z Wrocławia, dlatego wybraliśmy to miasto na siedzibę naszej firmy. Wrocławski Park Technologiczny posiada bardzo dobrą ofertę dla firm we wczesnym etapie rozwoju, dla których pierwszym, podstawowym krokiem i kamieniem milowym jest zgromadzenie kapitału na dalszy rozwój. Co więcej, infrastruktura WPT, jak również ilość firm, które tam działają, a także pojawiają się z problemami, umożliwia pozyskanie nowych klientów oraz kooperantów w dalszych projektach.

Marcin Winnicki, Inno-Weld Sp. z o.o.

WPT to miejsce, które oferuje infrastrukturę biurową w dobrej lokalizacji, na bardzo korzystnych warunkach cenowych. Towarzyszy temu porządne wsparcie merytoryczne ze strony zespołu Parku.

MEDSCRIPT

Z Wrocławiem jestem związana od 2007 roku. Tutaj studiowałam na Politechnice Wrocławskiej i zaczęłam swoją zawodową przygodę.  WPT daje startupom możliwości zarówno związane z wykorzystaniem infrastruktury WPT, jak i uczestniczenia w szkoleniach, konferencjach czy targach. Oferuje pomoc prawną i księgową. Daje możliwość korzystania z szerokiego wachlarza oprogramowania, ułatwiającego codzienną pracę.

Marta Sopoćko, MS ENERGY

Co zyskujesz w Inkubatorach Przedsiębiorczości WPT?

W ramach WPT działają dwa inkubatory przedsiębiorczości – DAIP oraz IIP. Prowadzimy również projekt Academic Box. Niezależnie od tego, do którego dołączysz, zyskasz:

Zobacz, który z projektów WPT dedykowanych startupom odpowiada Twoim potrzebom:

Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Jeśli jesteś studentem, absolwentem uczelni wyższej bądź pracownikiem naukowym swoje projekty możesz realizować w Dolnośląskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Jest on dedykowany start-upom z obszaru nowych technologii. Wspieramy je przez 2 lata, aż staną się niezależnymi i prężnie działającymi podmiotami na rynku.

Dowiedz się więcej

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości WPT został stworzony po to, by wspierać i rozwijać biznes bez barier. Jest dedykowany wszystkim firmom, które znajdują się na początku biznesowej drogi. W trakcie 5-letniego okresu inkubacji z naszego wsparcia mogą korzystać przedsiębiorcy z różnych branż. 

Dowiedz się więcej

Academic
Box

Jeśli nie jesteś jeszcze przedsiębiorcą, ale rozwijasz swoje zainteresowania w ramach koła naukowego czy innej grupy studenckiej, pracującej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które w przyszłości mogą być bazą do stworzenia odnoszącego sukcesu biznesu, przestrzeń Academic Box, stworzona w naszej Hali Nowa 7, jest miejscem dla Ciebie.

Dowiedz się więcej

Co zyskujesz dołączając do naszych inkubatorów?

Naszą ofertę traktujemy jak konstelację usług i produktów, pozwalającą przedsiębiorcom obrać azymut na rynkowy sukces. Dedykowana jest ona biznesowi w każdej skali, również startupom. W ramach programu rozwoju biznesu Stellar Hub, przedsiębiorcy mogą korzystać z produktów i usług biznesowych WPT obejmujących 9 obszarów – od wynajmu infrastruktury biznesowej przez nowoczesne zaplecze laboratoryjne i badawczo-rozwojowe, specjalistyczne doradztwo, po projekty związane z rynkiem Big Science. Wybierając na start w biznes jeden z naszych inkubatorów przedsiębiorczości, zyskujesz dostęp do nich wszystkich. Pozwoli Ci to rozwinąć swój biznes i odnosić rynkowe sukcesy. Nasza oferta będzie elastycznie dopasowywać się do poziomu rozwoju Twojej firmy. Nowe laboratorium? Wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania? Większe biuro? Nasze propozycje dla biznesu zawsze dostosowujemy do jego aktualnych potrzeb.

Dowiedz się więcej

Czym jest startup?

Startup to ludzka instytucja stworzona z myślą o budowaniu nowych produktów lub usług w warunkach skrajnej niepewności.

Eric Ries

Za start-up można uznać każdą organizację, która ma bardzo ograniczone zasoby oraz niepewny popyt na swoje produkty (lub jego zupełny brak).

dr Agnieszka Skala

Poznaj startupy działające w WPT

Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >
Czytaj więcej >

Poznaj sukcesy firm, które zaczynały swoją działalność w Inkubatorach Przedsiębiorczości WPT

Innowacje w praktyce, czyli historia QNA Technology

Czytaj więcej

Amplicon, czyli innowacje z dobrym startem w biznes

Czytaj więcej

Scanway – w stronę pierwszego satelity obserwacyjnego w Polsce

Czytaj więcej

DANE KONTAKTOWE

Wrocławski Park Technologiczny

  • ul. Muchoborska 18
    54-424 Wrocław
  • +48 71 798 58 00
  • fax: +48 71 780 40 34
  • wpt@technologpark.pl