StartupWro

StartupWro

HVAC Biuro Inwestycyjne

Wrocławski Park Technologiczny

Poznaj działalność HVAC Biuro Inwestycyjne 

HVAC Biuro Inwestycyjne Sp. z o.o. zajmuje się działalnością projektową w zakresie budownictwa, w szczególności w zakresie instalacji przemysłowych, wentylacji, klimatyzacji, instalacji grzewczych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych.  Spółka oferuje również wykonywanie prac budowlanych instalacyjnych (wentylacji, klimatyzacji, instalacji rurowych, sanitarnych, technologicznych) oraz pełnienie roli inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji (zatrudnienie i inspektorów nadzoru inwestorskiego, przygotowanie harmonogramu budowy, rozliczanie wykonanych prac).

– Z branżą budowlaną i projektowaniem jestem związany od ponad 20 lat. Pracowałem w większych i małych biurach projektowych oraz firmach wykonawczych. Na bazie mojego doświadczenia zawodowego, zdobytych kontaktów oraz analizy rynku biur projektowych stwierdziłem, że założenie własnej firmy pozwoli mi na rozwój zawodowy. Początkowym zamierzeniem było projektowanie ogólnie instalacji sanitarnych związanych z nowymi lub istniejącymi budynkami. Jednak po początkowym okresie udało nam się pozyskać zlecenia projektowania specjalistycznych instalacji przemysłowych takich jak odpylanie, usuwanie mgieł olejowych czy filtrowentylacyja – komentuje Michał Wróblewski.

Od początku celem firmy było pozyskanie klientów z rynku przemysłowego: inwestorów, biur architektonicznych, firm wykonawczych. W ubiegłym roku spółce udało się uzyskać 3 duże projekty oraz kilka mniejszych w usługach przemysłowych, w tym roku już wykonała montaż urządzeń klimatyzacyjnych na istniejących budynkach. Obecnie HVAC poszykuje nowych pracowników i projektantów, tak by zwiększyć możliwości przerobowe zespołu