StartupWro

StartupWro

Granade HUB

Wrocławski Park Technologiczny
ul. Fabryczna 16H
Wrocław

tel.+ (48)  660 560 634

Poznaj historię i działalność Grenade HUB

Firma Grenade HUB stworzyła narzędzie dedykowane dla małych i średnich firm usługowych z branży IT, które odczuwają potrzebę lepszego planowania pracy, przychodów i kosztów.

Grenade HUB powstało w czerwcu 2017 roku. Od tego czasu firma zrobiła dwa duże kroki milowe w swoim rozwoju.

Nasz pierwszy pomysł biznesowy polegał na tym, że stworzymy firmę, która oferuje programistów w modelu body leasing, których pozyskuje z małych i średnich software house’ów, które w ten sposób mogą zutylizować swoją ławkę. O ile zainteresowanie ze strony firm, które mają programistów i chcieliby ich wynajmować, było ogromne, o tyle z klientami już sytuacja nie była taka kolorowa – komentuje Zbigniew Wantuła, CEO w Grenade Hub.

Założyciele firmy postanowili w tej sytuacji, że mając tak dużą sieć partnerską, zbudują tzw. marketplace, w ramach którego firmy będą dzieliły się informacjami na temat dostępności swoich programistów.

W tym założeniu firmy płaciłyby za dostęp do tej platformy, tak aby móc odpytywać naszą bazę firm o to, czy mają one konkretnych specjalistów, a z drugiej strony firmy płaciłyby za dostęp do ciekawszych leadów. Ten model również nie pozwolił nam jednak na zbudowanie skalowalnego biznesu – dodaje Zbigniew Wantuła.

W trakcie rozmów z klientami, okazało się, że dla większości Software House’ów, to zarządzanie wewnętrznym zespołem jest największym wyzwaniem. Korzystając z tej wiedzy, firma tak dostosowała swoje narzędzie, by jej klienci mogli   w pierwszej kolejności planować, śledzić i prognozować dostępność swoich specjalistów jednocześnie przewidując tzw. „ławeczkę”, a następnie zobaczyć, jak to wpływa na rentowność poszczególnych projektów oraz cash-flow biorąc pod uwagę marżę 1 oraz 2 stopnia.

Podczas analizy rynku okazało się, że globalnie istnieje bardzo dużo narzędzi do lepszej alokacji zespołów i śledzenia finansów. To czego jednak im brakuje to niedostosowanie do procesów firm IT i co ważniejsze brak możliwości prognozowania efektywności czasowej i finansowej. Postanowiliśmy, że stworzymy narzędzie, które idealnie będzie dopasowane do rynku Software House’ów. To działanie doprowadziło nas do stworzenia obecnego modelu działalności Grenade Hub – podsumowuje Arkadiusz Terpiłowski – Head of Growth w Grenade Hub.

Firma rozpoczęła sprzedaż komercyjną produktu w listopadzie 2019 roku i do kwietnia pozyskała 25 klientów. Ponadto w lipcu została dofinansowana przez Venture Inc. oraz Tar Heel Capital Pathfinder – dwa fundusze VC, które mają pod swoimi skrzydłami takie spółki, jak: Brand24, Infermedica, Sundose, czy Vortex.

Więcej informacji o Grenade HUB >