StartupWro

StartupWro

ARTTO

Wrocławski Park Technologiczny

Poznaj działalność ARTTO

Firma Artto zajmuje się tworzeniem i realizacją kompleksowych koncepcji turystycznych dopasowanych do wymagań współczesnego rynku. Obecnie koncentruje się na aktywnej turystyce rowerowej – stworzyła stronę www.rowerem.info oraz aplikację Dolny Śląsk Rowerem.

Aktualnie rozbudowujemy katalog rekomendowanych i recenzowanych tras rowerowych Dolnego Śląska. Strona i aplikacja są narzędziami do zapoznania się z przebiegami tras, atrakcjami turystycznymi oraz innymi ważnymi dla rowerzystów danymi. Umożliwiają wybór trasy (poprzez mechanizmy selekcji) oraz nawigację w terenie – opowiada Wiesław Jurewicz.

Firma opracowała również koncepcję nowych, oddawanych właśnie do użytku tras rowerowych w Gminie Kąty Wrocławskie. Poza ich koncepcją przygotowała tablice rozmieszczone w terenie oraz drukowane i elektroniczne materiały reklamowe.

Doświadczenie i pasja sposobem na firmę

Pomysł na założenie firmy był j logiczną kontynuacją naszych doświadczeń zawodowych z branży reklamowej i wydawniczej oraz pasji osobistych. Z jednej strony trzeba tu wymienić umiejętność tworzenia dobrych treści z drugiej zaś doświadczeń czasu wolnego z obszaru turystyki aktywnej – skialp, freeride, mtb, trail, trekking – komentuje Wiesław Jurewicz.

Dla założycieli Artto bezpośrednim impulsem do startu w biznes była obserwacja, że w Internecie brak jest jakościowych treści poświęconych trasom rowerowym. Zrodziła się wtedy w ich głowach koncepcja stworzenia „katalogu” najlepszych produktów rowerowych Dolnego Śląska – ograniczona do maksimum 200 tras, nastwiona wysokiej jakości treści, dokumentację fotograficzną i łatwą selekcję. – Nasza strona i aplikacja na pierwszy rzut oka są bardzo proste, choć w rzeczywistości obejmują olbrzymią ilość danych. Docelowo zamieszczonych będzie w nich około 4000 zdjęć, co jest bezprecedensowe. Mierzymy więc w pozycję niekwestionowanego lidera, numer 1 w kraju. Pokaże to nasz katalog – dodaje Wiesław Jurewicz.

Model biznesowy firmy opierał się początkowo na przekonaniu do jej produktu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego. Dziś jest rozwijany z tymi partnerami, przez co Arrto nie musiało komercjalizować swojego rozwiązania.

Obecnie uruchamiamy projekt „Dolny Śląsk rowerem”. Obejmuje 50% zasięgu terytorialnego i pewnie 40% ilości planowanych tras. Zbieramy pierwsze informacje i recenzje od użytkowników. Poprawiamy nieścisłości. Za rok będzie to w pełni gotowy produkt. Zajmujemy się eksperckim podejściem do turystyki rowerowej, która jest dziś traktowana po macoszemu. My chcemy to zmienić – podsumowuje Wiesław Jurewicz.

www.rowerem.info