Case study

Case study

Biznes z doświadczeniem, czyli historia firmy Solveno

Firma Solveno Finanse i Księgowość została założona przez parę przyjaciół, którzy przez długi czas współpracowali ze sobą przy różnych przedsięwzięciach, realizowanych dla wielu podmiotów gospodarczych. Dziś założyciele spółki: Monika Szulak-Olesiak i Arkadiusz Grabowiecki wraz zw współpracownikami tworzą zespół doświadczonych księgowych, kadrowych i prawników. Na miejsce, w którym rozwijają swój biznes, wybrali Wrocławski Park Technologiczny.

Doświadczenie założycieli, podstawą działania firmy

Monika Szulak-Olesiak, prezes zarządu Solveno jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze finansowym i prawnym przedsiębiorstw. – Gruntowna wiedza i praktyczne umiejętności z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej oraz prawa pozwoliły mi na stworzenie, firmy, która skutecznie pozyskuje środki finansowe dla przedsiębiorców. Posiadam również doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi oraz zabezpieczaniu własności intelektualnej – opowiada Szulak-Olesiak.

Wieloletnim doświadczeniem zawodowym może się pochwalić również członek zarządu i główny księgowy Solveno Arkadiusz Grabowiecki Swoje ponad 10- letnie doświadczenie w obszarze finansów przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych oraz firm wdrażających na rynek innowacyjne rozwiązania wykorzystuje dziś na rzecz klientów spółki.

Mam szeroką wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące rachunkowości, prawa podatkowego i rozliczania projektów badawczo-rozwojowych firm polskich i zagranicznych. Wspieram przedsiębiorców w korzystaniu i rozliczaniu ulg podatkowych na badania i rozwój, inwestycje w nowe technologie oraz IP BOX – komentuje Grabowiecki.

 Solveno od wielu lat zarządza i prowadzi finanse przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych oraz firm wdrażających na rynek innowacyjne rozwiązania. Na co dzień działa we Wrocławskim Parku Technologicznym.

– Wrocław wybraliśmy na siedzibę naszej firmy ze względu na to, że miasto dynamicznie się rozwija, a wielu przedsiębiorców właśnie tutaj lokuje swoje biznesy. Jednym z obszarów działalności Spółki jest wsparcie przedsiębiorców w działalności badawczo-rozwojowej, dlatego zdecydowaliśmy się na prowadzenie naszej firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości WPT. Wspiera innowacyjnych, kreatywnych oraz ambitnych przedsiębiorców na początku ich biznesowej drogi. Oferowane w nim biura wraz z całą infrastrukturą spełniają nasze oczekiwania. Dodatkowo bardzo cenimy sobie wsparcie WPT w wielu różnych obszarach (np. szkolenia), możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków oraz wspaniałą atmosferę i chęć współpracy wśród lokalnych przedsiębiorców – podsumowuje Szulak-Olesiak.

Więcej o SOLVENO

Czytaj więcej o sukcesach firm z WPT:

Dobry plan na biznes – historia Aerogrease

Czytaj więcej

Yaskawa Polska – światowy lider mechatroniki na polskim rynku

Czytaj więcej

Polski potencjał w rozwoju innowacyjnej farmaceutyki – historia WPD Pharmaceuticals

Czytaj więcej