WRO4digITal EDIH Wrocław

WRO4digITal EDIH Wrocław

Usługi WRO4digITal

Usługi WRO4digITal!

WRO4digITal to Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z Wrocławia, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej. Dolnośląskie firmy MŚP mogą skorzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi.

1. Badanie dojrzałości cyfrowej

2. Szkolenia i podnoszenie świadomości cyfrowej

a. Szkolenia wprowadzające i demonstracje

Opis

Szkolenie podstawowe z obszaru cyfrowych technologii przyrostowych (druk 3D) jest ukierunkowane na potrzeby przedsiębiorstwa, które są na wczesnym etapie ich adaptacji. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z ogólnymi informacjami dotyczącymi technologii oraz możliwych obszarów ich implementacji. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia takie jak:

– Wprowadzenie do druku 3D na przykładzie technologii z grupy ekstruzji materiałów oraz fotopolimeryzacji w wannie – zapoznanie z dwoma najpopularniejszymi technologiami przyrostowymi, omówienie technologii wytwarzania, zaprojektowanie przykładowego elementu, przygotowanie procesów przyrostowych, analiza kosztów druku 3D dla wybranego elementu oraz wytworzenie elementu na żywo.

– Druk 3D z metalu, czyli o technologiach PBF/M – podstawy teoretyczne i zjawiska fizyczne opisujące procesy wytwórcze, a także wynikające z nich możliwości i ograniczenia, koszty związane z wdrożeniem technologii PBF/M, wytwarzaniem obiektów w szczególności ich strukturą w cenie finalnego wyrobu, przegląd najciekawszych przykładów wykorzystania technologii przyrostowych w różnych gałęziach przemysłu: medycznym, lotniczym oraz motoryzacyjnym.

– Druk 3D z proszków tworzyw sztucznych, czyli o technologiach PBF/P – wprowadzanie i przybliżenie zasad działania technologii przetwarzających proszki tworzyw sztucznych (PBF/P), studia przypadków, analiza kosztowa.

– Wytwarzanie przyrostowe w produkcji personalizowanej. Wirtualne laboratorium projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych – praktyczne szkolenie jak ocenić część i przygotować ją do produkcji z zastosowaniem technologii przyrostowych PBF/P (w tym SLS i MJF), uwzględniając aspekty techniczne i ekonomiczne.

– Wytwarzanie przyrostowe w praktyce przemysłowej – studium przypadku zastosowania warstwowego przetwarzania polimerów.

– Obróbka hybrydowa części z metali przy wykorzystaniu technologii wytwarzania przyrostowego i obróbki skrawaniem – wprowadzenie do technologii obróbki hybrydowej części z metali, zaprezentowany zostanie proces wytwarzania przykładowej części w technologii Directed Energy Deposition (DED) oraz jej obróbka wykończeniowa w jednym zamocowaniu na hybrydowej obrabiarce 5 osiowej.

– Projektowanie i wdrażanie procesu technologicznego wytwarzanie części metalowych przy wykorzystaniu technologii PBF-LB/M – Szkolenie wraz z demonstracją porusza podstawową ścieżkę od projektu technologicznego do wytworzenia części metodą PBF-LB/M”


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich pracowników organizacji którzy na co dzień korzystają z komputerów, telefonów, poczty czy kont firmowych. Celem szkolenia jest podniesienie świadomości pracowników w zakresie socjotechnik jakie wykorzystują hakerzy w celu wyłudzenia danych lub uzyskania dostępu do zasobów organizacji. W trakcie szkolenia omówione zostaną najczęściej wykorzystywane metody ataków oraz sposoby obrony przed nimi. Uczestnicy szkolenia otrzymają również praktyczną wiedzę jak się zachować i jakie działania podjąć w przypadku podejrzenia lub wykrycia ataku. Szkolenie prowadzone w formie wykładu w trakcie którego omawiane są case study prawdziwych ataków socjotechnicznych (phising, vishing etc.) w trakcie którego uczestnicy są aktywizowani i zachęcani do samodzielnego wykrywania błędów i zagrożeń płynących z prezentowanych casów.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: TAG

Opis

Szkolenie podstawowe dotyczące zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją m.in.: typy i zastosowania sztucznej inteligencji, big data i analiza danych, wyzwania i korzyści wynikające z użytkowania nowoczesnych technologii. Celem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości klienta w obszarze wykorzystania AI w procesach biznesowych poparte przykładami wdrożeń z obszarów np. analiza danych, automatyzacja procesów, obsługa klienta, personalizacja oferty, analiza predykcyjna itd. Szkolenie w formie warsztatów.


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: UEW

Opis

Szkolenie podstawowe dotyczące możliwości wykorzystania technologii sztucznej inteligencji w firmie w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych i biznesowych. Szkolenie ma na celu podniesienie świadomości klienta dotyczącej praktycznego zastosowania technologii AI. Zajęcia realizowane są w formule on-line.


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: byteLAKE

Opis

Prezentacja technologii Przemysłu 4.0 z wykorzystaniem zautomatyzowanej linii demonstracyjnej wyposażonej w zautomatyzowane stanowiska, roboty kolaborujące, autonomiczne jednostki transportujące, systemy wizyjne oraz systemy czujników IIoT. Uczestnicy będą mieli możliwość praktycznego poznania istniejących rozwiązań. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia takie jak:
– Roboty współpracujące – możliwości, zastosowania, wdrażania robotów współpracujących w małych i średnich przedsiębiorstwach, przybliżone zostną podstawowe cechy, zalety oraz wady robotów współpracujących, programowanie robota współpracującego oraz opracowanie aplikacji z jego wykorzystaniem.
– Roboty mobilne – zagadnienia związane z logistyką wewnątrzzakładową opartą na autonomicznych robotach mobilnych, zasady ich działania, wdrożenie, możliwości i ograniczenia, programowanie robota mobilnego do konkretnego zagadnienia logistycznego.
– Roboty przemysłowe – przybliżenie robotyki przemysłowej opartej o klasyczne roboty przemysłowe i automatykę przemysłową, przygotowanie stanowiska zrobotyzowanego, osprzęt, komunikacja, systemy bezpieczeństwa.
– Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) – zagadnienia związane z urządzeniami i aplikacjami działającymi w przemysłowym internecie rzeczy, wykorzystujące nowoczesne protokoły komunikacyjne, prezentacja systemów pozwalających na implementację rozwiązań IIoT dla niestandardowych aplikacji, nowoczesne sterowniki PLC oraz inteligentne czujniki.
– Pierwsze kroki w robotyce – robot vs cobot, przykładowe wdrożenia obu tych rozwiązań, informator w doborze odpowiedniego rozwiązania we własnym przedsiębiorstwie.


Technologia: Demonstracje

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Demonstracje możliwości wykorzystania wirtualnej oraz poszerzonej rzeczywistości w procesach produkcyjnych. W trakcie szkolenia omówione zostaną najczęściej wykorzystywane rozwiązania VR/AR w celu monitorowania, doskonalenia oraz utrzymania sprawności procesów produkcyjnych. Szkolenie zapewnia również możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie VR/AR poprzez pracę na demonstratorach technologii opracowanych w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę o istniejących możliwościach, dostępnych technologiach, oprogramowaniu oraz wyposażeniu technicznym. Poznają przybliżone koszty, zasoby i czas, niezbędne do wdrożenia omawianych rozwiązań w rzeczywistych procesach produkcyjnych. Będą potrafili zidentyfikować obszary o potencjale wdrożeniowym w ramach swoich organizacji.


Technologia: VR, AR

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Szkolenie dotyczące systemu analityki biznesowej (BI) zintegrowanego z elementami systemu informacji przestrzennej (openGIS), z dostępem do otwartych danych przestrzennych oraz społeczno-gospodarczych. Szkolenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wyposażyć klienta w wytyczne wdrożeniowe dotyczące systemu analityki biznesowej (BI). W ramach szkolenia przedstawione zostaną studia przypadków obejmujące przegląd posiadanych przez klienta zasobów informacji biznesowej, analizę potrzeb oraz oczekiwanej funkcjonalności systemu przez końcowego użytkownika, ocenę możliwości ich automatycznego przetwarzania i strukturyzowania na potrzeby budowy systemu location intelligence (w tym ocenę potencjalnego wykorzystania metod data mining oraz machine learning).


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: UPWR

Opis

Prezentacja technologii i szkolenie z zakresu automatyki oraz IIoT stosowanych w procesach przemysłowych. Szkolenie odbywa się z wykorzystaniem pojazdu demonstracyjnego „Balluff on Board” i odbywa się na terenie siedziby klienta. Celem szkolenia jest podniesienie poziomu świadomości i praktycznej wiedzy dotyczącej metod zwiększenia produktywności linii produkcyjnej klienta.


Technologia: Demonstracje

Partner realizujący: Balluff

b. Szkolenia specjalistyczne (dedykowane dla konkretnej firmy)

Opis

Szkolenie specjalistyczne z obszaru cyfrowych technologii przyrostowych (druk 3D), których forma i zakres są dostosowywane do potrzeb i specyfiki przedsiębiorstwa. Szkolenie szczegółowo porusza przedstawione zagadnienie. Rekomendowane jest posiadanie podstawowej wiedzy w zakresie omawianej tematyki. Spotkanie odbywa się w dedykowanym laboratorium wytwarzania przyrostowego na Politechnice Wrocławskiej. Szkolenia obejmują zagadnienia takie jak:
a) metoda wyboru procesu/wyrobu do wdrożenia technologii przyrostowych,
b) ukierunkowanie w wyborze technologicznie i ekonomicznie uzasadnionego wdrożenia technologii przyrostowych w danym przedsiębiorstwie,
c) techniczne wsparcie w zakresie wdrażania wybranej technologii,
d) metoda oceny wdrożenia.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Praktyczne szkolenia w trakcie, których przedstawione zostaną technologie podstawowe, jak i zaawansowane, związane z robotyką i automatyką przemysłową. Będą to między innymi: roboty przemysłowe, współpracujące, mobilne, nowoczesne sterowniki PLC, HMI, inteligentne czujniki, uniwersalne i dedykowane efektory do robotów oraz systemy IIoT. Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z zastosowaniem i implementacją wspomnianych rozwiązań i ich doborem do wybranych aplikacji przemysłowych, dostosowanych do potrzeb Przedsiębiorcy. Szkolenia obejmują takie zagadnienia jak:
a) analiza procesów wytwórczych w celu identyfikacji możliwych wdrożeń,
b) proces wyboru aplikacji i przygotowania do wdrożenia,
c) praktyka wdrażana i integracji,
d) metody monitorowania i oceny wdrożenia.
W ramach szkoleń wykorzystana zostanie demonstracyjna linia produkcyjna technologii Przemysłu 4.0 zlokalizowana w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej.


Technologia: Robotics & Automation

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Eksperckie szkolenia z obszaru nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w zrobotyzowanych liniach produkcyjnych, realizowane na podstawie określonych potrzeb Klienta. Program szkoleniowy zostanie dostosowany zarówno dla kadry technicznej, jak i menadżerskiej. Szkolenia obejmują takie zagadnienia jak:
a) analiza procesów wytwórczych w celu identyfikacji możliwych wdrożeń,
b) proces wyboru aplikacji i przygotowania do wdrożenia,
c) praktyka wdrażana i integracji,
d) metody monitorowania i oceny wdrożenia.
W ramach szkoleń wykorzystana zostanie demonstracyjna linia „Smart Factory” zlokalizowana w firmie Balluff.


Technologia: Robotics & Automation

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Szkolenia i warsztaty specjalistyczne zapewniające firmie wsparcie eksperckie w obszarze cyberbezpieczeństwa, dostosowane formą i zakresem do potrzeb i dojrzałości cyfrowej firmy. Obejmują zagadnienia takie jak:
a) projektowanie sieci komputerowych z uwzględnieniem dobrych praktyk bezpieczeństwa i ciągłości działania;
b) projektowanie bezpiecznych aplikacji webowych;
c) wykonywanie oceny ryzyka dla sysemów informatycznych;
d) kompleksowa ocena podatności systemów informatycznych.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: PWR_WCSS

Opis

Warsztat szkoleniowy polegający na zademonstrowaniu kilku przykładów skutecznie przeprowadzonych automatyzacji procesów z wykorzystaniem technologii UiPath. Zakres warsztatu obejmie zagadnienia: przygotowania firmy do procesu automatyzacji, omówienie minimalnych warunków, jakie należy spełnić przy implementacji automatyzacji oraz katalog dobrych praktyk wdrażania automatyzacji w celu uniknięcia porażki. Zademonstrowane zostaną studia przypadków z każdego pionu przykładowej organizacji. Każdy przykład automatyzacji będzie pokazany z uwzględnieniem uzyskanych korzyści dla organizacji.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: RSS

Opis

Szkolenie podnoszące świadomość pracowników w obszarze cyberzagrożeń poprzedzone badaniem poziomu świadomości organizacji przed rozpoczęciem procesu szkoleniowego. Badanie to opiera się na przeprowadzeniu kontrolowanego ataku hackerskiego wykorzystującego socjotechniki. Na bazie jego wyników, przy zaangażowaniu Klienta, tworzony jest dedykowany program szkolenia uwzględniający potrzeby i słabe punkty, mający na celu dostarczenie pracownikom narzędzi obrony przed atakami, a tym samym wzmocnienie łańcucha bezpieczeństwa.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: TAG

Opis

W ramach szkolenia zaprezentowane będą aktualne rozwiązania, wykorzystujące AI, których celem jest optymalizacja inteligentnych systemów w zakresie logistyki przedsiębiorstwa, w szczególności access control, yard management i inteligent warehouse. Zastosowane będą autorskie technologie przygotowane w ramach wielu zrealizowanych w przeszłości projektów. Technologie te wykorzystują sztuczne sieci neuronowe (NLP) oraz uczenie maszynowe (ML). Szkolenie dostosowane do potrzeb firmy.


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Jednodniowe spotkanie warsztatowe z kierownictwem firmy oraz właścicielami kluczowych procesów biznesowych, podczas którego zostaje uzgodniona:
-lista krytycznych dla firmy procesów i związanych z nimi systemów informatycznych;
-lista dokumentów prawno-organizacyjnych wymagających audytu;
-lista ryzyk związanych z potencjalnym atakiem cybernetycznym.

Celem szkolenia jest identyfikacja kluczowych działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego firmy.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: mis

Opis

Szkolenia podnoszące świadomość w obszarze cyberbezpieczeństwa wspomagające organizacje w świadomym podnoszeniu dojrzałości swojego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Zakres obejmuje:
• Szkolenie podnoszące świadomość cyberzagrożeń oraz wspomagające zbudowanie programu podnoszącego świadomość w obszarze cyberbezpieczeństa Organizacji.
• Szkolenie podnoszące świadomość w obszarze Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji opartym o normę ISO 27001.
• Szkolenie z obszaru ochrony danych osobowych przed cyberazagrożeniami.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: CURIE

Opis

Szkolenie obejmujące trendy, zagrożenia i korzyści wynikające z wdrożeń technologii AI w branży reprezentowanej przez klienta. Szkolenie ma na celu podniesienie świadomości klienta dotyczącej praktycznego zastosowania technologii AI z uwzględnieniem specyfiki danej branży gospodarczej. Zajęcia realizowane są w formule on-line.


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: byteLAKE

3. Wdrożenia rozwiązań cyfrowych test before invest

a. Audyt technologiczny

Opis

Usługa audytu technologicznego koncentruje się na szczegółowej diagnostyce przedsiębiorstwa oceniającej potencjał wykorzystania produkcji cyfrowej, w szczególności z wykorzystaniem technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D).
Zidentyfikowane zostaną możliwe ścieżki wdrożenia, zaadresowany zostanie wpływ na sam produkt i jego łańcuch dostaw (np. prototypowanie, elastyczna produkcja, produkcja na żądanie z wykorzystaniem cyfrowych magazynów). Poszukiwanie produktu lub grupy produktów o największym potencjale wdrożeniowym – czyli elementów/zespołów/produktów, których metoda produkcji może zostać zastąpiona/wspomagana metodami AM. Wstępna analiza nowego modelu biznesowego wraz z określeniem wymaganych zmian wybranego przedstawiciela produktowego – demonstratora (np. Design for AM).

Rezultaty dla klienta

1) Selekcja elementów/zespołów/produktów których metoda produkcji może zostać zastąpiona/wspomagana metodami AM.
2) Macierz kompetencji kadrowych niezbędnych do przyszłego wdrożenia.
3) Macierz zasobów technicznych i przepływów informacji niezbędnych do zastosowania wytwarzania przyrostowego dla wybranego reprezentanta grupy produktowej.
4) Wstępna analiza z działalności w zakresie technicznym, ekonomicznym i aplikacyjnym, które jest podstawą do podjęcia kolejnych kroków cyfryzacyjnych.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Usługa audytu technologicznego koncentruje się na szczegółowej diagnostyce przedsiębiorstwa oceniającej potencjał wykorzystania produkcji cyfrowej w obszarze nowych technologii z zakresu systemów cyberfizycznych, automatyki i robotyki przemysłowej, technologii inteligentnych urządzeń i czujników, czy modernizacji posiadanych maszyn.
Audyt przeprowadzony wewnątrz przedsiębiorstwa w celu:
– określenia aktualnego poziomu automatyzacji i robotyzacji systemów produkcyjnych,
– wskazanie mocnych i słabych punktów wykorzystywanych rozwiązań,
– identyfikacja możliwych ścieżek dalszego rozwoju w oparciu o wybrane technologie,
– powiązanie potencjalnych kierunków rozwoju z ich wpływem na wybrób, organizację procesów oraz wskaźniki produkcyjne.

Rezultaty dla klienta

1) Selekcja elementów/zespołów/produktów których metoda produkcji może zostać zastąpiona/wspomagana wybranymi technologiamii.
2) Macierz kompetencji kadrowych niezbędnych do przyszłego wdrożenia.
3) Macierz zasobów technicznych i przepływów informacji niezbędnych do wdrożenia.
4) Wstępna analiza z działalności w zakresie technicznym, ekonomicznym i aplikacyjnym, które jest podstawą do podjęcia kolejnych kroków cyfryzacyjnych.


Technologia: IIoT

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

W ramach usługi badany jest poziom bezpieczeństwa informatycznego firmy, dostosowany do jej specyfiki i może dotyczyć jednego lub kilku obszarów: a) audyt zgodności z normami, politykami lub dobrymi praktykami z zakresu cyberbezpieczeństwa (np. ISO 27001, KRI, KSC); b) audyt bezpieczeństwa ifrastruktury sieciowej, w tym identyfikacja podatności i testy penetracyjne; c) audyt bezpieczeństwa oprogramowania, w tym identyfikacja podatności, testowanie statyczne i dynamiczne.
W każdej z form świadczonej usługi opracowywany jest raport z rekomendacjami oraz przewidziane jest wykonanie weryfikacji po wprowadzeniu przez klienta rekomendowanych poprawek.

Rezultaty dla klienta

1) Identyfikacja luk w bezpieczeństwie infrastruktury i oprogramowania wraz z klasyfikacją istotności i rekomendowanym sposobem ich usunięcia.
2) Zwiększenie odporności klienta na ataki teleinformatyczne.
3) Podniesienie świadomości klienta w obszarze cyberbezpieczeństwa systemów informatycznych oraz dojrzałości organizacyjnej w zakresie zgodności z normami.
4) Zwiększenie odporności na ataki teleinformatyczne oprogramowania klienta.


Technologia: Audyt technologiczny

Partner realizujący: PWR_WCSS

Opis

Usługa ma na celu przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa oraz oceny ryzyka dla wybranego systemu/aplikacji, przeprowadzeniu testów penetracyjnych, polegających na zidentyfikowaniu wybranych słabości systemu/aplikacji, szczegółowym opisaniu problemu oraz zarekomendowaniu napraw w celu ogólnej poprawy bezpieczeństwa. Zgodnie z wynikami audytu oraz zaleceniami oferowane jest również wsparcie przy wdrożeniu i zaimplementowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz aktualizacji polityki bezpieczeństwa. Usługa jest oparta na najnowszych obowiązujących normach, przeprowadzana według najnowszych technologii oraz na podstawie dobrych praktyk związanych z wieloletnim doświadczeniem.

Rezultaty dla klienta

1. Ocena istniejących procedur bezpieczeństwa i zabezbieczeń.
2. Poprawa bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych.
3. Zwiększenie zaufania klientów i partnerów biznesowych.
4. Zwiększenie wydajności i produktywności organizacji.
5. Aktualizacja polityki bezpieczeństwa (zgodność z wymaganiami regulacyjnymi)


Technologia: Cyberbezpieczeństwo

Partner realizujący: TAG

Opis

Usługa polega na przygotowaniu analizy planowanego przedsięwzięcia w kontekście zastosowania konkretnych technologii w procesach logistycznych. Walidacja dojrzałości technologicznej planowanych do realizacji rozwiązań w zakresie sprzętu, oprogramowania jak i metod implementacji.

Rezultaty dla klienta

1. Ocena dojrzałości technologicznej planowanego rozwiązania
2. Minimalizacja potencjalnych ryzyk wdrożenia planowanego rozwiązania


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Audyt dokumentacji obejmuje zdefiniowane wcześniej krytyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa obszary działania przedsiębiorstwa pod względem prawnym, informatycznym oraz ryzyka szkód będących następstwem cyberataków.
Audyt będzie obejmował analizę dokumentacji prawnej oraz dokumentacji opisującej krytyczne dla działania przedsiębiorstwa systemy informatyczne. Na podstawie analizy zidentyfikowane zostaną zagrożenia.

Rezultaty dla klienta

1. Rozpoznane możliwe zagrożenia dla istniejących procesów.
2. Zidentyfikowane zagrożenia związanych z możliwym cyberatakiem.
3. Opracowane niezbędne działania do podjęcia przez Klienta w celu zwiększenia bezpieczeństwa.


Technologia: Cyberbezpieczeństwo

Partner realizujący: mis

Opis

Audyt technologiczny, który opiera się na pracy z klientem i ma na celu rozpoznanie procesów biznesowych i przemysłowych. Działanie ma na celu zrozumienie problemów i identyfikację wąskich gardeł w analizowanych obszarach. Usługa nakierowana jest na przedstawienie klientowi optymalnej drogi cyfryzacji jego przedsiębiorstwa oraz identyfikację obszarów z potencjałem do zastosowania sztucznej inteligencji w firmie.
Usługa opiera się na danych pozyskanych poprzez wizyty u Klienta, przeprowadzenie rozmów z pracownikami i kierownictwem firmy w celu identyfikacji wąskich gardeł i zaproponowania najlepszych metod wdrożenia.

Rezultaty dla klienta

1. Podniesienie wiedzy klienta na temat możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w automatyzacji procesów biznesowych i produkcyjnych w przedsiębiorstwie.
2. Wskazanie miejsc w procesach o wysokim potencjale implementacyjnym.


Technologia: AI, ML, DL

Partner realizujący: byteLAKE

Opis

Audyt linii produckyjnycej i/lub procesów logistycznych w siedzibie klienta. Audyt zakończony raportem przentującym proponowane usprawnienia mające na celu podniesiene produktywności procesu produkcji oraz zwiększenia stopnia cyfryzacji.
Przed audytem zbierane zostaną dane dotyczące aktualnego wskaźnika OEE, przestojów oraz kosztu utrzymania maszyn. Następie nasi eksperci przeprowadzą audyt linni skupiający się na obszrach potencjalnej eliminacji przestojów i strat. Po audycie przygotowywany zostanie raport opisujący sugerowowane sposoby zwiększenia OEE oraz założenia do próbnego wdrożenia (PoC).

Rezultaty dla klienta

1) Wspracie przy modernizacji oraz identyfikacji potencjalnych powodów powstawania przestojów oraz strat na linii produkcyjnej lub w procesie logistycznym.
2) Propozycja rozwiązania istniejącego problemu.
3) Wsparcie w zakresie standaryzaji w procesach produkcyjnych.
4) Wsparcie w zakresie wyboru technologii prowadzących do zwiększenia poziomu cyfryzacji procesów produkcyjnych i logistycznych.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: PWR – B

b. Analiza procesów

Opis

Celem usługi jest identyfikacja potencjalnych możliwości wdrożenia rozwiązań z zakresu wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistowści w celu wsparcia procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Zakres przeprowadzonej analizy dostosowany jest do potrzeb przedsiębiorstwa oraz podparty wynikami analizy dojrzałości cyfrowej.
Usługa realizowana jest przez ekspertów wspieranych wybranymi pracownikami firmy w celu dostarczenia aktualnych informacji oraz weryfikacji poprawności założeń. Niezbędne jest zaangażowanie kierowników analizownych obszarów/procesów.
Etapy:
– wybór obszaru/procesu do realizacji usługi – wspólnie z klientem;
– analiza stanu obecnego popartego zbieraniem wymaganych danych dotyczących wybranego obszaru interwencji;
– analiza wskaźników efektywnościowych wybranego obszaru/procesu;
– analiza możliwości techologicznych w odniesieniu do wykorzystywanych urządzeń;
– identyfikacja możliwych scenariuszy doskonlenia;
– oszacowanie potencjalnych do uzyskania rezultatów;
– dostarczenie raportu końcowego.

Rezultaty dla klienta

1. Wskazanie miejsc do doskonalenia w oparciu o wdrożenie VR/AR.
2. Macierz kompetencji kadrowych niezbędnych do przyszłego wdrożenia.
3. Macierz zasobów technicznych i przepływów informacji niezbędnych do wdrożenia.
4. Wstępna analiza z działalności w zakresie technicznym, ekonomicznym i aplikacyjnym, które jest podstawą do podjęcia kolejnych kroków cyfryzacyjnych.


Technologia: AR,VR

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Usługa ma na celu analizę procesów firmy pod kątem zidentyfikowania potrzeb i możliwości wdrożenia i doboru rozwiązań cyfrowych w obszarze przetwarzania danych. Obejmuje takie procesy jak: pozyskiwanie, transmisja, przechowywanie, przetwarzanie, analiza, udostępnianie, zabezpieczanie oraz archiwizacja danych. Zakres usługi będzie dostosowany do specyfiki rynku i dojrzałości cyfrowej firmy. Usługa przewiduje etapy: a) określenie celu biznesowego przetwarzania danych; b) inwentaryzacja źródeł danych i ich cech; c) inwentaryzacja stosowanych technologii informatycznych z uwzględnieniem dobrych praktyk i wymogów podmiotu; d) dobór rozwiązań w zakresie infrastruktury (IaaS, Paas, SaaS, FaaS); e) dobór platform programowych do przetwarzania danych. We współpracy z klientem opracowany zostanie raport wskazujący na możliwe rozwiązania z potencjałem na skuteczne usprawnienie realizacji procesów firmy z udziałem danych.

Rezultaty dla klienta

1) Identyfikacja procesów o potencjale cyfryzacyjnym w zakresie przetwarzania danych;
2) Macierz źródeł danych i technologii informatycznych;
3) Zestawienie rozwiązań cyfrowych potrzebnych do dalszego wdrożenia.


Technologia: HPC

Partner realizujący: PWR_WCSS

Opis

Usługa analizy procesu skupia się na dogłębnej ocenie i zrozumieniu istniejących ścieżek, procesów lub procedur w organizacji. W pierwszym etapie, dedykowany koordynator przeprowadza serię wywiadów z zaangażowanymi osobami, aby zebrać istotne informacje. Następnie, analizowane są wybrane obszary, takie jak obieg dokumentu, akceptacja wniosków, udzielanie urlopów czy proces akceptacji umów. W rezultacie powstaje cyfrowa mapa procesu, co umożliwia dokładne zrozumienie jego kroków i interakcji.
Wdrożenia odbywają się w oparciu o metody Design Thinking oraz Lean Six Sigma i odejmują pięciostopniowy proces implementacji: 1) Zdefiniowanie problemu 2) Zmapowanie / opomiarowanie procesu 3) Kreację / dopasowanie rozwiąznia 4) Zbudowanie prototypu 5) Test prototypu z użytkownikami

Rezultaty dla klienta

1. Kompleksowa ocena i pełne zrozumienie wybranej ścieżki, procesu czy procedury w organizacji, co stanowi solidną podstawę do dalszych działań optymalizacyjnych.
2. Umożliwienie efektywnego zarządzanie operacjami oraz doskonalenie istniejących procesów w organizacji.
3. Omóienie możliwości implementacj cyfrowego rozwiązania, które istotnie przełoży się na poprawę jakości rezultatów wybranego procesu.


Technologia: Blockchain

Partner realizujący: Si-Consulting

Opis

Analiza procesu obejmie przygotowanie mapy procesowej oraz instrukcji procesu. W trakcie prac ujawnione zostaną miejsca ewentualnej potrzeby standaryzacji procesu oraz określony zostanie potencjał robotyzacyjny pod kątem korzyści płynących z automatyzacji tego procesu. Wykorzystana zostanie technologia automatyzacji czynności biurowych firmy UiPath bazująca na standardzie Robotics Process Automation, która polega na uwolnieniu zasobów pracownika poprzez wdrożenie automatyzacji opartej na pracy algorytmu komputerowego. Przeprowadzony będzie warsztat polegający na ustaleniu przebiegu procesu. Zebrane zostaną wszystkie pojedyncze czynności wynikające z jego przebiegu oraz ustalone zostaną jego interesariusze. Uzyskane informacje pozwolą przygotować dokumentację w postaci mapy procesowej i instrukcję przebiegu procesu.

Rezultaty dla klienta

1. Dobór i analiza procesu do wdrożenia automatyzacji.
2. Opracowanie dokumentacji przebiegu procesu pozwalającej na rozpoczęcie automatyzacji.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: RSS

Opis

Analiza procesów zarządzania danymi w wybranym obszarze działalności Klienta, pod kątem wymagań rynku (UODO) w zakresie ochrony dnych osobowych (RODO). Wykorzystane będą własne technologie przygotowane na podstawie doświadczeń zdobytych w ramach zrealizowanych w przeszłości projektów. Technologie te wykorzystują sztuczne sieci neuronowe (NLP) oraz uczenie maszynowe (ML).
Nasi eksperci przeprowadzą analizę działalności organizacji i realizowanych w niej procesów pod kątem wymagań związanych w ochroną danych osobowych (RODO).

Rezultaty dla klienta

1. Wskazanie miejsc w systemie Klienta, gdzie ochorona danych osobych jest zagrożona/niespójna z przepisami.
2. Opracowanie planu doskonalenia procedór związanych z RODO.
3. Opracowana wstępna dokumentacja opisująca wymagania i oczekiwania MŚP w zakresie ochorony danych osobowych.
4. Raport z wytycznymi i zaleceniami.


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: Neurosoft

c. Mapa drogowa/plany transformacji

Opis

Usługa polega na sformułowaniu indywidualnego planu cyfrowej transformacji w obszarze technologii przyrostowych (druk 3D). Plan zostanie przygotowany na podstawie wyników przeprowadzonej analizy techniczno-ekonomicznej bieżącej produkcji w przedsiębiorstwie. Usługa obejmuje pogłębioną analizę technologiczną, która powinna odpowiedzieć na pytanie, co, z jaką dokładnością, w jakiej liczbie, z jakiego materiału i przy jakich zasobach technicznych i osobowych, jest możliwe do uzyskania poprzez transformację cyfrową na technologie AM. Po spełnieniu minimalnych wymagań technicznych przez wytwarzany przyrostowo (druk 3D) produkt możemy przystąpić do analizy ekonomicznej opartej na scenariuszach produkcyjnych. W ramach tego zadania ekspert wskazuje potencjalne ścieżki rozwoju firmy zwiększające poziom cyfryzacji Przedsiębiorstwa.

Rezultaty dla klienta

1) Mapa drogowa, w której wskazuje się obszary o najwyższym potencjale implementacyjnym wraz z ogólnym harmonogramem transformacji.
2) Wskazane/rekomendowane grupy produktowe do transformacji.
3) Pogłębiona analiza technologiczna wraz ze studium wykonalności (wykaz niezbędnej aparatury i zasobów osobowych).
4) Analiza ekonomiczna dla przyjętych strategicznych scenariuszy produkcyjnych.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Usługa opiera się na analizie danych produkcyjnych przedsiębiorstwa, a zakończona jest dostarczeniem planu transformacji cyfrowej wskazującego możliwości/konieczność rozwoju istniejących systemów produkcyjnych z wykorzystaniem rozwiązań automatyzacji i robotyzacji. Usługa realizowana jest przez ekspertów wspieranych wybranymi pracownikami firmy w celu dostarczenia aktualnych informacji oraz weryfikacji poprawności założeń. Niezbędne jest zaangażowanie najwyższego kierownictwa. Działanie oparte jest na mapowaniu stanu obecnego poprzez zbieranie wymaganych danych dotyczących wybranego obszaru interwencji; analizie oraz określeniu priorytetów i sekwencji transformacji; opracowaniu wstępnego raportu; warsztatem strategicznym z klientem. Kolejnym etapem jest prezentacja potencjalnych obszarów rozwoju, dogłębne dyskusje oraz ustalenie strategicznych celów transformacji. Ostatecznie zostanie sporządzona mapa drogowa cyfrowej transformacji dla przedsiębiorstwa.

Rezultaty dla klienta

1) Mapa drogowa, w której wskazuje się obszary o najwyższym potencjale implementacyjnym wraz z ogólnym harmonogramem transformacji.
2) Wskazane/rekomendowane obszary/linie prodkcyjne do transformacji.
3) Pogłębiona analiza technologiczna wraz ze studium wykonalności (wykaz niezbędnej aparatury i zasobów osobowych).
4) Wskazanie kompentecji pracowniczych wymagająych uzupełnienia.
5) Analiza ekonomiczna dla wybrnaych strategicznych scenariuszy.


Technologia: IIoT

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Usługa obejmuje doradztwo i konsultacje w celu opracowania indywidualnego planu działań niezbędnych do transformacji cyfrowej klienta, które umożliwią wdrożenie odpowiednich dla organizacji rozwiązań przetwarzania i zarządzania danymi. Usługa bazuje na wynikach wykonanej wcześniej analizy procesowej klienta i uzupełnia oraz formułuje wynikające z niej wnioski w spójny plan transformacji. W ramach usługi podejmowane będą, w zależności od potrzeb i przygotowania podmiotu, poniższe działania:
a) Tworzenie modeli danych i matedanych oraz ich opisu semantycznego;
b) Dobór metodyk przetwarzania danych;
c) Dobór standardów przetwarzania danych;
d) Projektowanie przepływów danych i cyklu życia danych;
e) Planowanie prowadzenia obliczeń numerycznych;
f) Analiza kodu oprogramowania w zakresie możliwości zrównoleglenia;

Rezultaty dla klienta

 

1) Mapa drogowa wskazująca możliwe kroki transformacji zidentyfikowanych procesów;
2) Pogłębiona analiza technologii przetwarzania z uwzględnieniem mapowania na cykl życia danych;
3) Przykładowe scenariusze wdrożenia;


Technologia: HPC

Partner realizujący: PWR_WCSS

Opis

Usługa planowania transformacji cyfrowej koncentruje się na analizie możliwości organizacji, jej potrzeb i ścieżki dojścia do najbardziej optymalnego modelu cyfryzacji. W rezultacie klient otrzymuje kompleksowy plan transformacji cyfrowej, który uwzględnia dostosowanie istniejących procesów do nowoczesnych standardów. W tej fazie mogą być również przedstawiane sugestie dotyczące wprowadzenia nowych technologii czy integracji, mających na celu usprawnienie operacji.
Wdrożenia odbywają się w oparciu o metody Design Thinking oraz Lean Six Sigma i odejmują pięciostopniowy proces implementacji: 1) Zdefiniowanie problemu 2) Zmapowanie / opomiarowanie procesu 3) Kreację / dopasowanie rozwiąznia 4) Zbudowanie prototypu 5) Test prototypu z użytkownikami

Rezultaty dla klienta

 

1. Pełne zrozumienie możliwości, potrzeb organizacji i konkretnych kroków, które prowadzą do osiągnięcia najbardziej efektywnego modelu cyfrowej transformacji.
2. Przygotowanie planu transformacji.
3. Wsparcie w identyfikacji i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, co pozwoli skutecznie konkurować w dynamicznym środowisku rynkowym.


Technologia: Blockchain

Partner realizujący: Si-Consulting

Opis

Usługa polega na analizie obecnych procesów i zaproponowaniu możliwości optymalizacji i automatyzacji procesów o wysokim stopniu powtarzalności, czasochłonnych lub wykorzystujących zasoby ludzkie, w których niezawodność i szybkość odgrywają kluczową rolę (np. testowanie oprogramowania czy procesy obsługi klienta, finansowo-księgowe lub back-office).
Wybór technologii, narzędzi i metod do wykorzystania uzależniony jest od dojrzałości firmy, posiadanej infrastruktury, wyposażenia i poziomu technologicznego Beneficjenta. Wszystkie działania będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi normami, najnowszymi dostępnymi technologiami oraz dobrymi praktykami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia TestArmy Group.

Rezultaty dla klienta

 

1) Analiza zastałej sytuacji.
2) Podsumowanie analizy.
3) Zaproponowanie rozwiązania mającego na celu automatyzację powtarzalnych procesów.


Technologia: –

Partner realizujący: TAG

Opis

Usługa polega na przygotowaniu dokumentacji opisującej oczekiwania i wymagania przedsiębiorstwa w zakresie logistyki. W szczególności obszar zainteresowania i analizy to kontrola dostępu (access control), zarządzanie przestrzenią składowania (yard management) czy inteligentny magazyn (inteligent warehouse).
Wykorzystane będą technologie przygotowane w ramach wielu projektów zrealizowanych w przeszłości przez Neurosoft. Technologie te wykorzystują sztuczne sieci neuronowe (NLP) oraz uczenie maszynowe (ML).

Rezultaty dla klienta

 

1) Analiza zastałej sytuacji.
2) Podsumowanie analizy.
3) Przygotowanie wstępnej dokumentacji opisującej wymagania i oczekiwania Beneficjenta.


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Usługa polega na identyfikacji, wskazaniu i uzasadnieniu potencjalnych obszarów w przedsiębiorstwie do przeprowadzenia transformacji cyfrowej wdrażającej rozwiązania Sztucznej Inteligencji (AI). Beneficjent otrzyma pomoc w opracowaniu planu transformacji, uwzględniającego transformację procesów biznesowych, co obejmuje zmianę i dostosowanie podstawowych – często długotrwałych – procesów i przepływów pracy w celu realizacji zmieniających się celów biznesowych, konkurencji i wymagań klientów dzięki automatyzacji procesów. Usługa obejmuje: analizę kosztów i korzyści z wdrożenia oraz potencjalnego ryzyka, określenie celów transformacji cyfrowej z wykorzystaniem AI oraz mierników ich efektywności, uzasadnienie strategiczne wybranej inwestycji AI jako etapu wdrażania kompleksowej strategii cyfryzacji, uzasadnienie finansowe wybranej inwestycji; wskazane zostaną ramy czasowe możliwej inwestycji, a także zalecenia do realizacji.
Wybór technologii, narzędzi i metod do wykorzystania uzależniony jest od dojrzałości firmy, posiadanej infrastruktury, wyposażenia i poziomu technologicznego Beneficjenta. Możliwe jest wykorzystanie chatbotów, voicebotów, systemów eksperckich, sieci neuronowe, algorytmów uczenia maszynowego, systemów RPA czy analiza danych.

Rezultaty dla klienta

 

1) Zbudowanie planu transformacji, czyli listy inicjatyw, wykorzystujących technologie AI, wraz ze zdefiniowanymi celami biznesowymi oraz miernikami.
2) Wprowadzenie nowych perspektyw.
3) Poprawa wydajności i osiąganie lepszych rezultatów.
4) Automatyzacja rutynowych zadań, analiza danych oraz wykorzystanie zaawansowanych algorytmów umożliwią lepsze zagospodarowanie zasobów, podejmowanie trafniejszych decyzji i osiąganie wyższych rezultatów biznesowych.
5) Doskonalenie obsługi klienta i personalizacja.
6) Skuteczne zarządzanie informacjami.
7) Zwiększenie innowacyjności i adaptacyjności do zmian.
8) Zwiększenie wydajności i produktywności.


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: UEW

d. Pilotażowe wdrożenie rozwiązań (PoC)

Opis

Usługa polegać będzie na realizacji próbnego wdrożenia druku 3D w ramach doskonalenia wybranego wyrobu z wyższym potencjałem w przypadku wytwarzania przytosotwego niż tradycujnego. Efektem będzie fizyczna weryfkacja możliwości dostarczenia w pełni funkcjonalnego wyrobu w oparciu o druk 3D wraz z analizą finansową takiego przekształcenia procesu produkcyjnego. Usługa opiera się na wynikach uzyskanych w ramach usługi opracowania planu transformacji cyfrowej i stanowi potwierdzenie wybranej strategii działania. Usługodawca wraz z pracownikami klienta przeprowadzi fazę produkcji testowej, dobierze właściwą technologię, parametry procesu, materiał oraz konstrukcję wyrobu. Przeprowadzone zostaną również testy właściwości wyprodukowanych części w kontekście ich właściwości użytkowych i funkcjonalnych.

Rezultaty dla klienta

1) Demonstrator/prototyp rozwiązania.
2) Weryfikacja funkcjonalności demonstratora pod kątem wymagań użytkowych.
3) Rozpoznany proces technologiczny wraz z optymalizacją parametrów wytwarzania.
4) Weryfikacja założeń finansowych.
5) Raport z wytycznymi wdrożeniowymi.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

W ramach usługi przeprowadzone zostanie pilotażowe zastosowanie rozwiązań z obszaru technologii chmurowych, obliczeniowych lub zarządzania danymi w oparciu o próbki danych produkcyjnych klienta. Test zakłada możliwość wykonania działań transformacji danych, prowadzenia obliczeń, adaptacji kodu lub dostosowania parametrów uruchomieniowych oprogramowania przetwarzającego dane a także sprawdzenie wydajności rozwiązań dla dostarczonych próbek i wybranych scenariuszy przetwarzania.

Rezultaty dla klienta

1) Weryfikacja rozwiązań informatycznych wraz ze scenariuszem przetwarzania w oparciu o dane produkcyjne klienta.
2) Dostęp do technologii i specialistów pozwalający na analizę efektów pilotażu i dostrojenie rozwiązań.
3) Raport pozwalający na podjęcie decyzji wdrożeniowych popartych pilotażem.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_WCSS

Opis

Usługa Proof of Concept obejmuje implementację prototypu dedykowanej aplikacji. Warunkiem koniecznym jest analiza procesu poddawanego cyfryzacji. Zoptymalizowany proces, stworzony w poprzedniej fazie, jest implementowany w ramach dedykowanej aplikacji webowej. Klient ma możliwość dostosowania aplikacji do własnych potrzeb. Dedykowana aplikacja wykorzystywać będzie technologię blockchain w celu zabezpieczenia historii aktywności, co gwarantuje niepodważalność danych w przyszłości.
Wdrożenia odbywają się w oparciu o metody Design Thinking oraz Lean Six Sigma i odejmują pięciostopniowy proces implementacji: 1) Zdefiniowanie problemu 2) Zmapowanie / opomiarowanie procesu 3) Kreację / dopasowanie rozwiąznia 4) Zbudowanie prototypu 5) Test prototypu z użytkownikami

Rezultaty dla klienta

Klient, po zakończeniu usługi, otrzymuje nie tylko działający prototyp aplikacji, lecz także konkretne narzędzie, które może stanowić podstawę do dalszej cyfrowej transformacji, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki technologii blockchain.


Technologia: Blockchain

Partner realizujący: Si-Consulting

Opis

Usługa polega na pilotażowym wdrożeniu automatyzacji wskazanego przez Klienta procesu. Będzie się składać z kilku etapów: analizy procesu, przeprowadzenia automatyzacji (prac deweloperskich), przygotowania scenariuszy testowych i przeprowadzenia testów, wdrożenia pilotażowego automatyzacji oraz szkolenia dla użytkowników. Wykorzystana zostanie technologia automatyzacji czynności biurowych firmy UiPath bazująca na standardzie Robotics Process Automation, która polega na uwolnieniu zasobów pracownika poprzez wdrożenie automatyzacji opartej na pracy algorytmu komputerowego.

Rezultaty dla klienta

1. Analiza wskazanego przez Klienta procesu.
2. Ocena zasadności wdrożenia atumatyzacji procesu.
3. Uzsykanie korzyści wynikających z wdrożenia automatyzacji.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: RSS

Opis

Usługa ma na celu zapewnienie klientowi możliwości przetestowania organizacji pod kątem świadomości cyberzagrożeń. Program przewiduje: wykorzystanie technik inżynierii społecznej poprzez przeprowadzanie testów socjotechnicznych takich jak phishing (email), vishing (połączenie głosowe), smishing (SMS), przeprowadzanie prób nieautoryzowanego wejścia na obiekt firmy (fizyczne przełamanie zabezpieczeń) w celu dostania się do sieci lokalnej lub konkretnego systemu. Wykorzystanie narzędzi USB do oraz rozmowy bezpośrednie z pracownikami w celu zdobycia dostępu do komputera. Rozwiązania opracowywane jest indywidualnie dla konkretnego Klienta.

Rezultaty dla klienta

1. Identyfikacja potencjalnych zagrożeń.
2. Poprawa bezpieczeństwa i ochrony prywatnści.
3. Zwiększanie świadomości pracowników.
4. Wzmocnienie reputracji firmy.


Technologia: Cybersecurity

Partner realizujący: TAG

Opis

Wdrożenie POC w zakresie logistyki. W szczególności access control, yard management i inteligent warehouse dla MŚP. Przy wdrożeniu wykorzystane będą własne rozwiązania przygotowane w ramach wielu zrealizowanych w przeszłości projektów dotyczące:
1. Zarządzania parkowaniem
3. Kontrolą dostępu
3. Ważenia pojazdów w ruchu
4. Yard management

Rezultaty dla klienta

1. Analiza potrzeb wskazanych przez klienta
2. Przygotowanie koncepcji rozwiązania
3. Analiza zasadności oraz wykonalności
4. Przygotowanie wstępnego ROI


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Wdrożenie POC w zakresie bezpieczeństwa RODO. Wykorzystane będą własne rozwiązania przygotowane w ramach zrealizowanych w przeszłości projektów. Technologie te wykorzystują sztuczne sieci neuronowe (NLP) oraz uczenie maszynowe (ML).

Rezultaty dla klienta

1. Przygotowanie modelowej implementacji i wdrożenia – POC – dla RODO.
2. Poprawa bezpieczeństwa w zakresie przechowywania i publikacji danych


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Usługa polega na pilotażowym wdrożeniu rozwiązania wykorzystującego sztuczną inteligencję usprawniającego działanie procesu biznesowego bądź produkcyjnego w przedsiębiorstwie klienta. Proces ten pozwoli na ocenę korzyści płynących z planowanych zmian, a także na oszacowanie kosztów związanych z docelowym wdrożeniem.

Rezultaty dla klienta

1. Identyfikacja potencjalnego obszaru wdrożenia.
2. Możliwość praktycznego zapoznania się z rozwiązaniem opartym o algorytmy sztucznej inteligencji w środowisku firmy.
3. Wdrożenie pilotażowej wersji systemu.
4. Oszacowanie kosztów wdrożenia docelowego.


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: byteLAKE

Opis

Usługa polega na realizacji testów technicznych i wyborze aplikacji na podstawie próbek dostarczonych przez klienta. Wykonywane one zostaną w specjalistycznym laboratorium marki Balluff wykorzystując stanowiska testowe. Celem testów jest dobór najlepszego rozwiązania eliminującego istniejące problemy produkcyjne. Usługobiorca przesyła na adres siedziby Balluff przykładowe produkty wraz z opisem problemu produkcyjnego. Zespół techniczny przeprowadza testy oraz PoC, których wynikiem jest raport.

Rezultaty dla klienta

1. Dobór rozwiązania dla swojego problemu produkcyjnego.
2. Opracowanie specyfikacji wdrożenia, które można zaimlementować we własnym procesie produkcyjnym w celu eliminacji określonych problemów.
3. Dostęp do bazy wiedzy i technologii Balluff.
4. Szczegółowy raport wraz z opisem rozwiązania i możliwych do osiągnięcia wyników.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: CAMT – B

e. Mentoring wdrożeniowy

Opis

Usługa wsparcia firmy w trakcie procesu wdrożenia wybranej technologii druku 3D w przedsiębiorstwie. Klient otrzymuje wsparcie eksperckie w zakresie działań związanych z przygotowaniem, uruchomieniem oraz analizą wybranej koncepcji wykorzystania technologii przyrostowych w ramach własnych procesów produkcyjnych. Celem usługi jest zapewnienie bieżącego wsparcia w trakcie całego procesu wdrożenia nowego rozwiązania/technologii. Mentoring obejmuje konsultacje, spotkania doradcze, analizę sytuacji, wsparcie w podejmowaniu decyzji, monitorowanie postępów. Usługodawca uczestniczy również w fazie produkcji próbnej i włącza się w działania pilotażowe, których celem jest potwierdzenie wybranej strategii działania.

Rezultaty dla klienta

1. Dostęp do eksperckiej wiedzy oraz wsparcia na każdym etapie wdrożenia.
2. Możliwość konsultacji.
3. Dostęp do know-how związanego z wdrażaniem technologii druku 3D.


Technologia: AM

Partner realizujący: PWR_CAMT

Opis

Usługa polega na zapewnieniu wsparcia poprzez konsultacje podczas wdrażania przez klienta planu transformacji cyfrowej w obszarze usług chmurowych, obliczeniowych lub zarządzania danymi. W procesie tym przewidziane są działania wspierające adaptację planu do skali przewidywanej w produkcyjnym wdrożeniu rozwiązań.

Rezultaty dla klienta

Usługa polega na zapewnieniu wsparcia poprzez konsultacje podczas wdrażania przez klienta planu transformacji cyfrowej w obszarze usług chmurowych, obliczeniowych lub zarządzania danymi. W procesie tym przewidziane są działania wspierające adaptację planu do skali przewidywanej w produkcyjnym wdrożeniu rozwiązań.


Technologia: HPC

Partner realizujący: PWR-WCSS

Opis

W ramach przygotowania do wdrożenia automatyzacji procesów biznesowych omówiony zostanie plan transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. Na podstawie analizy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, potrzeb cyfrowych i potencjału automatyzacji procesów oraz analizy kompetencji cyfrowych personelu w kontekście cyfrowych wyzwań rynkowych, nasi eksperci przeprowadzą organizację przez etap doboru procesów do automatyzacji i ustalenia właściwej kolejności ich implementacji. Wykorzystana zostanie technologia automatyzacji czynności biurowych firmy UiPath bazująca na standardzie Robotics Process Automation, która polega na uwolnieniu zasobów pracownika poprzez wdrożenie automatyzacji opartej na pracy algorytmu komputerowego.

Rezultaty dla klienta

1. Mentoring w zakresie doboru procesów do automatyzacji i ustalenia właściwej kolejności ich implementacji.
2. Opracowanie planu wdrożenia automatyzacji procesów biznesowych.
3. Przygotowanie firmy do zarządzania zmianą związaną z wprowadzeniem cyfrowych pracowników pracujących samodzielnie lub będących częścią zespołów.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: RSS

Opis

Usługa polega na optymalizacji i wsparciu wdrożenia automatyzacji procesów o wysokim stopniu powtarzalności, czasochłonnych lub wykorzystujących zasoby ludzkie, w których niezawodność i szybkość odgrywają kluczową rolę (np. testowanie oprogramowania, procesy obsługi klienta, back-office, finansowo-księgowy). Wybór technologii, narzędzi i metod do wykorzystania uzależniony jest od dojrzałości, infrastruktury, wyposażenia i poziomu technologicznego Beneficjenta. Określenie zakresu projektu w jego początkowej fazie pozwoli również ukierunkować przyjęte metody i techniki na optymalny rezultat w wymaganych obszarach doskonalenia. Wszystkie działania będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi normami, najnowszymi dostępnymi technologiami oraz dobrymi praktykami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia.

Rezultaty dla klienta

1. Dostęp do narzędzi do automatyzacji testów dostosowane do wskazanej platformy (web, android, ios, itp.).
2. Wsparcie eksperta w procesie realizacji wdrożenia.
3. Optymalizacja procesów.


Technologia: Java lub python lub JS

Partner realizujący: TAG

Opis

Usługa polega na kompleksowym nadzorze nad całym procesem inwestycyjnym począwszy od projektu planowanego rozwiązana,
poprzez weryfikacje wykonalności, analizę ryzyk (HAZOP) a skończywszy na ROI.

Rezultaty dla klienta

1. Permanenty nadzór nad całym procesem inwestycyjnym


Technologia:

Partner realizujący: Neurosoft

Opis

Wsparcie przy wprowadzeniu nowoczesnych technologii w firmie, które pociągnie za sobą realne korzyści. Celem mentoringu jest znalezienie rozwiązań AI, które usprawnią, skrócą i całkowicie unowocześnią działanie przedsiębiorstwa. Usługa skierowana dla firm zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań z zakresu: sieci neuronowych, algorytmów uczenia maszynowego, analizy danych, systemów RPA, automatyzacji procesów biznesowych, chatbotów, voicebotów, systemów eksperckich itp. Fachowe wsparcie specjalistów w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwie, analiza sensowności wdrożenia sztucznej inteligencji w firmie, analiza dojrzałości technicznej w firmie, strategię rozwoju produktu oparta na sztucznej inteligencji.

Rezultaty dla klienta

1. Wprowadzenie nowych perspektyw.
2. Poprawa wydajności i osiąganie lepszych rezultatów.
3. Automatyzacja rutynowych zadań, analiza danych oraz wykorzystanie zaawansowanych algorytmów umożliwią lepsze zagospodarowanie zasobów, podejmowanie trafniejszych decyzji i osiąganie wyższych rezultatów biznesowych.
4. Doskonalenie obsługi klienta i personalizacja.
5. Skuteczne zarządzanie informacjami.
6. Zwiększenie innowacyjności i adaptacyjności do zmian.
7. Zwiększenie wydajności i produktywności.
8. Wzrost konkurencyjności organizacji.


Technologia: AI,ML,DL

Partner realizujący: UEW

Opis

Wsparcie w zakrsie doboru rozwiązania technicznego oraz przygotrowania rozwiązania służącego poprawie produktywności linii, eliminacji przestojów oraz zmniejszenia energochłonności procesu produkcyjnego. Po przeprowadzonym audycie linii prodkcyjnej, testach w laboratorium lub samodzilnemu określeniu przez klienta obszarów możliwej poprawy, pracownicy firmy Balluff określą technologie oraz przygotują opis wdrożenia kótre, pozwoli na eliminację problemów występujących w danym obszarze produkcyjnym. W zakresie usługi jest wsparcie w zakresie doboru ew. wykonawcy, wsparcie przy wdrożeniu oraz ocenie wyników wdrożenia.

Rezultaty dla klienta

1. Opieka eksperta w trakcie procesu wdrożenia.
2. Określenie i potwierdzenie metod służących elininacji przestojów linii, zwiększenia jej produkctywności oraz redukcji energochłonności.
3. Wsparcie w zakresie doboru rozwiązań technicznych, poszukiwaniu dostawców, itp.
4. Ocena wyników, wskazówki dalszego doskolnalenia procesu.
5. Poprawa współczynnika OEE linii produkcyjnej.


Technologia: Robotics&Automation

Partner realizujący: PWr-CAMT (B)

4. Wsparcie w pozyskiwaniu finansowania

a. Spotkania informacyjne

Opis

Spotkanie konsultacyjno- informacyjne dotyczące możliwości finansowania transformacji cyfrowej firm ze środków unijnych i krajowych. Szkolenie obejmuje zagadnienia takie jak: źródła finansowania cyfryzacji przedsiębiorstw (w ramach konkursów krajowych, regionalnych, międzynarodowych) proces ubiegania się o dofinansowanie (jakie dokumenty przygotować, jak wypełnić wniosek, z kim i kiedy się kontaktować, jakie są zasady wydatkowania itd.).

Partner realizujący: WPT

Opis

Spotkania mające na celu przekazanie informacji o źródłach finansowania zewnętrznego i możliwościach ich pozyskania. Realizowane w ramach wydarzeń stacjonarnych oraz on-line. Pomoc w poszukiwaniu partnerów do projektów oraz w nawiązywaniu relacji MŚP z przedstawicielami instytucji finansujących. Spotkania skierowane do osoby odpowiedzialnych za budowanie projektów, za finanse projektów, decydentów w firmach.

Partner realizujący: INVELO

Opis

Działanie polega na konsultacjach z przedsiębiorcami w ramach punktu konsultacyjnego dotyczącego wsparcia firm z funduszy UE. Konsultacje będą realizowane indywidualnie i dostosowane do potrzeb konkretnej firmy. W ramach spotkania wskazane i omówione zostaną dostępne programy finansowania, o które firma może się ubiegać w celu realizacji założonego celu. Omówione zostaną mechanizmy pozyskania finansowania z tych programów oraz zaprezentowane wskazówki do przygotowania aplikacji.

Partner realizujący: WSSE

Opis

Działanie polega na konsultacjach z przedsiębiorcami w ramach punktu konsultacyjnego dotyczącego wsparcia firm z funduszy UE. Konsultacje będą odnuwać się w trybie indywidualnych spotkań zainteresowanych firm z doradcami.

Partner realizujący: LSSE

Opis

Usługa doradztwa w zakresie pozyskiwania finansowania zewnętrznego:
1) doradztwo w zakresie źródeł finansowania i budowy projektów;
2) opracowanie studiów wykonalności projektów;
3) opracowanie wniosków o dofinansowanie – przygotowanie i skompletowanie niezbędnej dokumentacji oraz bieżące konsultacje z instytucjami odpowiedzialnymi za przyznanie dofinansowania do czasu zakończenia procedury oceny projektów.
Usługa opiera się o pracę ekspertów z przedstawicielami przedsiębiorstwa aplikującego do dofinansowania. Budowanie projektu. Dostosowanie założeń do wymogów konkursu.
Praca nad wnioskiem i załącznikami.
Pomoc w aplikowaniu w instyhtucji finansującej. Doradztwo na etpaie oceny projektu.

Partner realizujący: WPT

b. Pomoc w przygotowaniu aplikacji

Opis

Usługa doradztwa w zakresie pozyskiwania finansowania zewnętrznego:
1) doradztwo w zakresie źródeł finansowania i budowy projektów;
2) opracowanie studiów wykonalności projektów;
3) opracowanie wniosków o dofinansowanie – przygotowanie i skompletowanie niezbędnej dokumentacji oraz bieżące konsultacje z instytucjami odpowiedzialnymi za przyznanie dofinansowania do czasu zakończenia procedury oceny projektów.
Współpraca odbywać się będzie poprzez pracę z Klietem on-line i na miejscu świadczenia usługi oraz pracę indywidualna doradców na wnioskiem.
W wyniku realizacji usługi Klient otrzymuje:
– analizę możliwości finansowania rozowoju przedsiębiorstwa ze środków zewnętrznych;
– określenie celu i drogi dojścia do tego celu poprzez projekt/projekty;
– doradztwo w zbudowaniu założeń projektu zgodnych z potrzebami firmy i możliwościami źródła dofinansowania;
– opracowaną dokumentację aplikacyjną w odpowiedzi na konkurs na pozyskanie zewnętrznego finansowania;
– projekt przeprowadzony przez wszystkie procedury do uzyskania wyniku,
– w przypadku pozytywnej oceny projektu pozyskane dofinansowanie zewnętrzne projektu.

Partner realizujący: INVELO

c. Poszukiwanie zewnętrznego wsparcia inwestycyjnego

Opis

Mentoring, doradztwo i wsparcie MŚP polegające na przybliżeniu dostępnych możliwości uzyskania finansowania i przygotowania spółki do pozyskania kapitału zewnętrznego ze szczególnym uwzględnieniem rynku VC.

Partner realizujący: DFRI

d. Pośrednie wsparcie finansowe

Opis

Działanie polega na wydaniu Decyzji o wsparciu (zwolnień z podatku dochodowego) wydanych przedsiębiorcom sektora MŚP.

Partner realizujący: WSSE

Opis

Działanie polega na wydaniu Decyzji o wsparciu (zwolnień z podatku dochodowego) wydanych przedsiębiorcom sektora MŚP.

Partner realizujący: LSSE

Opis

Działanie polega na ułatwieniu MŚP operującym na terenie Dolnego Śląska otrzymania dostępu do konkurencyjnych zwrotnych instrumentów finansowych z oferty Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju. DFR pomoże wspieranemu przedsiębiorstwu wybrać odpowiedni instrument oraz pośrednika finansowego (jedną z partnerskich instytucji), który będzie w stanie mu go udzielić.

Partner realizujący: DFR

e. Inkubacja ze skanem ADMA

Opis

Usługa inkubacji zaprojektowa na jest na okres 6-ciu miesięcy, który obejmuje:
– udostępnienie powierzchni biurowej w systemie adekwatnym do potrzeb firmy z sektora MŚP,
– dostęp do sieci teleinformatycznej
– obsługę administracyjną i korespondencyjną
– dostęp do infrastruktury szkoleniowo-konferencyjnej.
– Cykliczne spotkania networkingowe
– Bieżące informowanie o wydarzeniach, projektach oraz programach finansujących rozwój firmy oraz ich cyfrową transformację.
– Prowadzenie i wspieranie działań mających na celu aktywny udział firmy w lokalnym ekosystemie startupowym oraz wydarzeniach mu dedykowanych.
Dodatkowo usługa zapewnia inkubowanej firmie skan analityczno-doradczy przeprowadzony zgodnie z metodologią ADMA, w oparciu o informacje posiadane o przesiębiorstwie lub planach start-upu na rozwój działalności. Wynikiem tego działania jest raport z rekomendacjami dotyczącymi cyfrowego rozwoju, wskazanie kierunków i potencjalnych skutów zastosowania wybranej technologii czy rozwiązania cyfrowego, lub modyfikacji uslugi w kierunku cyfrowej.
Usługa skanu ADMA obejmuje audyt przedsiębiorstwa w obszarze 7 transformacji w kierunku Fabryki Przyszłości. Rezultatem uslugi będą rekomendacje dotyczące zudowania strategii/planu transformacji cyfrowej uwzgledniajacego obszary priorytetowe dla dzialalnosci firmy.
Audyt obejmuje 7 obszarów rozwoju:
• Transformacja 1: Zaawansowane technologie produkcji
• Transformacja 2: Cyfrowa Fabryka
• Transformacja 3: EKO fabryka
• Transformacja 4: Inżynieria zorientowana na klienta końcowego (End-to-end)
• Transformacja 5: Organizacja skoncentrowana na człowieku
• Transformacja 6: Inteligentna produkcja
• Transformacja 7: Otwarta fabryka zorientowana na łańcuch wartości

Partner realizujący: WPT

Kontakt
WRO4digITal
European Digital Innovation Hub Wroclaw

Adres:
ul. Muchoborska 18,
54-424 Wrocław

Telefon:
+48 71 798 58 75

Adres e-mail:
WRO4digITal@technologpark.pl

Bądź na bieżąco z aktywnościami WRO4digITal:

Projekt „WRO4digITal European Digital Innovation Hub Wrocław – Ecosystem for suistainable digitalgrowth of Lower Silesia” współfinansowany jest z Programu Europa Cyfrowa (DEP – Digital Europe Programme) na podstawie Grant Agreement (umowy o dofinansowanie) nr 101083533 zawartej pomiędzy Komisją Europejską oraz Partnerami Projektu oraz ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.02.22-IP.02-0007/23-00 w ramach działania 02.22 Współfinansowanie działań EDIH, Osi Priorytetowej II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, 2021–2027 (FENG) zawartej pomiędzy „Wrocławskim Parkiem Technologicznym” Spółka Akcyjna a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 21.12.2023 roku.

Całkowita wartość projektu: 5 055 491,06 EUR (w tym dofinansowanie w wysokości 2 527 745,49 EUR z DEP oraz 6 166 356,62 PLN z FENG).