Przed nami 4. edycja Science&Business MeetUp! Po raz kolejny spotkamy się po to, by zintegrować ze sobą dwa kluczowe dla powstawania innowacji środowiska – naukę i biznes.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem Life Science. Life Science to dynamicznie rozwijający się sektor, łączący naukę, technologię i biznes w obszarach biotechnologii, farmacji, medycyny oraz innowacyjnych rozwiązań dla zdrowia i jakości życia. To przestrzeń, w której badania naukowe przekładają się na realne wdrożenia, a współpraca nauki i biznesu otwiera drzwi do przełomowych odkryć.

Science&Business MeetUp – Life Science to wydarzenie skierowane do pracowników naukowych uczelni, studentów, startupów oraz przedstawicieli firm, poświęcone przyszłości Life Science. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania wartościowych kontaktów i poznania najnowszych trendów oraz technologii zmieniających świat.

Co w programie?

Wydarzenie będzie doskonałą okazja do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Nie przegap szansy na poznanie najnowszych trendów w innowacjach rozwijanych we Wrocławiu!

Spotkanie odbędzie 04.04.2024 r. się we Wrocławskim Parku Technologicznym w budynku DELTA, przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Agenda spotkania

09:00 – Rozpoczęcie

09:00 – 09:15 | Otwarcie konferencji

  • Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Blok I: Gdzie rozwijają się wrocławskie innowacje?

09:15 – 10:00 | Dyskusja panelowa (45 min)

  • Karolina Bartosik, Wrocławski Park Technologiczny
  • Magdalena Okulowska, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
  • Jakub Sojka, Centrum Transferu Technologii UM Wrocław
  • Robert Stachurski, Gekko Photonics

10:00 – 10:30 | Młode Innowacje – prelekcje

  • Wojciech Buła, Orthoget, Blackgate
  • Marta Kozakiewicz Latała, Druk 3D leków
  • Agnieszka Franus, Problematy „Rzut Beretem”

10:30 – 11:00 | Przerwa kawowa (30 min)

Blok II: Rynek life-science na Dolnym Śląsku – prelekcja

  • Agnieszka Piekara, Polskie Towarzystwo Technologów Żywności
  • Jacek Łyczko, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Dominika Karkoszka, Wrocławski Park Technologiczny
  • Krzysztof Wójtowicz, Beyond Functional Food Sp. z o.o.

12:00 – 12:15 | Przerwa (15 min)

Blok III: Cyfryzacja we Wrocławiu – prelekcje

  • Marcin Rojek i Mariusz Kolanko, Bytelake
  • Agnieszka Siennicka, Nominowana do nagrody „Naukowiec Przyszłości” 2023
  • Nina Twardowska, Robotics Smart Solutions, Grupa Impel

13:00 – 14:00 | Networking

13:30 | Zwiedzanie Infrastruktury WPT

Na zwiedzanie infrastruktury WPT zapraszamy studentów, absolwentów, kadrę akademicką, pracowników akademickich i osoby pracujące w branży life science.

Networking

Science&Business MeetUp to wydarzenie, na którym łączy się świat Nauki i Biznesu. To idealna platforma współpracy, miejsce wymiany doświadczeń i networkingu.

Prelegenci

Karolina Bartosik
Wrocławski Park Technologiczny

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu rozbudowanymi jednostkami, o obszernej wiedzy technicznej, chemicznej, farmaceutycznej i projektowej. Absolwentka Zarządzania Przedsiębiorstwem na studiach menedżerskich MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Wydziału Chemicznego na Politechnice Wrocławskiej. W swojej pracy zawodowej miała okazję koordynować działania szeregu projektów badawczych, wdrożeniowych i sprzedażowych. Od lat realnie współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami miasta i przedsiębiorstw, aby skutecznie wdrazać innowacyjne projekty badawcze i rozwojowe. Aktualnie Dyrektor Pionu Obsługi klienta i Projektów Badawczych we Wrocławskim Parku Technologicznym oraz uczestnik- ekspert Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska.”

Magdalena Okulowska
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie komunikacji społecznej. W 2024 roku uzyskała tytuł MBA. Od 2005 roku zaangażowana w rozwój i promocję Wrocławia – najpierw w Urzędzie Miejskim, gdzie jako Zastępca Dyrektora Departamentu Prezydenta koordynowała pracę biur ds. promocji, komunikacji i współpracy zagranicznej, a następnie we Wrocławskim Parku Technologicznym. Od 2019 roku prezes zarządu ARAW, gdzie m.in. lideruje zespołowi działającemu na rzecz rozwoju wrocławskiego biznesu. Pod jej kierownictwem ARAW nie tylko obsługuje inwestycje i odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, ale także aktywnie współtworzy strategię rozwoju gospodarczego miasta. Skutecznie łączy ekosystem biznesowy – od startupów po globalne korporacje – inicjując współpracę, tworząc platformy wymiany wiedzy i budując relacje między biznesem, nauką a samorządem.

Jakub Sojka
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Dyrektor Centrum Transferu Technologii

Menedżer z blisko 18-letnim stażem w zarządzaniu jednostkami sektora badań i nauki oraz projektami badawczo-rozwojowymi. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Centrum Transferu Technologii na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, finansowym i projektowym, zdobyte w instytucjach naukowych, firmach konsultingowych i organizacjach międzynarodowych. W swojej karierze zajmował stanowiska kierownicze w PORT Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, zasiadał w zarządach i radach nadzorczych spółek technologicznych. Jest certyfikowanym Project Managerem (PRINCE2, AgilePM).

Robert Stachurski
GEKKO PHOTONICS

Ekspert w dziedzinie innowacji deep tech, przedsiębiorca i mentor biznesowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami high-tech. Założyciel Gekko Photonics – firmy rozwijającej przełomowe technologie diagnostyczne dla przemysłu chemicznego i medycyny, koncentrujące się na cyfryzacji, automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych. Specjalizuje się w technologiach opartych na spektroskopii, optoelektronice i zaawansowanym przetwarzaniu sygnałów. Ex-właściciel międzynarodowej agencji konsultingowej, założyciel i doradca wielu startupów, wspierający rozwój nowatorskich rozwiązań technologicznych. Laureat prestiżowych nagród biznesowych, w tym zwycięzca Collision Toronto 2020 za najlepszy pitch technologiczny, finalista EY Przedsiębiorca Roku 2020. Jego misją jest wprowadzanie innowacyjnych technologii, które zwiększają efektywność przemysłu, przyspieszają transformację cyfrową i poprawiają jakość życia.

Wojciech Buła
Orthoget

Wojciech Piotr Buła, CEO w Orthoget, posiada niekonwencjonalne doświadczenie łączące światy nauki, akademii, biznesu i przedsiębiorczości. Był współzałożycielem i CTO Bisu, amerykańsko-japońskiego start-upu z branży opieki zdrowotnej z siedzibą w Tokio, oraz absolwentem akceleratora HAX/SOSV, Batch 11, kampus Shenzhen, Chiny. Wojciech jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Przez większość swojego życia zawodowego zajmował się pracą naukową. Obronił doktorat w Instytucie Nanotechnologii MESA+ na Uniwersytecie w Twente w Holandii. Jest autorem i współautorem ponad 40 prac w recenzowanych międzynarodowych czasopismach i materiałach konferencyjnych, a także złożył ponad 20 zgłoszeń patentowych. Jako co-founder w ImmunoTronics, Wojciech przyczynia się do rozwoju zaawansowanych technologii medycznych do wczesnego wykrywania sepsy, a w ramach Blackgate Consulting wspiera młode startupy. Orędownik idei, że Polska, z powodu ludzi, jest świetnym miejscem do zakładania startupów.

Dominika Karkoszka
Wrocławski Park Technologiczny

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, specjalizacja Analityka środowiskowa i żywności na kierunku Chemia. Od 3 lat pracownik naukowo-badawczy w Zakładzie Doświadczalnym, uczestniczy przy procesach technologicznych, opracowuje dokumentację technologiczną, jakościową. Aktywnie brała udział w pozyskaniu zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na wytwarzanie, przetwarzanie i przerabianie ekstraktu z konopi włóknistych na potrzeby przemysłu spożywczego i kosmetycznego.

Marta Kozakiewicz
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Marta Kozakiewicz, magister farmacji, asystent w Katedrze i Zakładzie Technologii Postaci Leku na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie koncentruje się na zwiększaniu świadomości i rewolucjonizowaniu zastosowania druku 3D w farmacji. Jej badania skupiają się przede wszystkim na spersonalizowanej medycynie oraz produkcji preparatów leczniczych dostosowanych do unikalnych cech pacjentów. Celem tych działań jest poprawa komfortu pacjentów, zwiększenie efektywności farmakoterapii oraz poprawa przestrzegania zaleceń terapeutycznych. Produkcja addytywna, znana również jako druk 3D (3DP), stanowi potencjalne rozwiązanie umożliwiające personalizację leków w elastycznym i dostosowalnym procesie. Wykorzystanie druku 3D jest zgodne z ideą Przemysłu 4.0, który integruje nowoczesne technologie informacyjne z tradycyjnymi metodami produkcji. Podejmowane przez nią projekty wpisują się w nowoczesne trendy farmakoterapii, wyznaczając kierunki rozwoju leków przyszłości.

Marta Kozakiewicz
Rzut Beretem

Pomysłodawczyni i menadżerka interaktywnej mapy zbiórki tekstyliów Rzut Bertem. Odpowiada za spójność strategii rozwoju tego rozwiązania oraz za kontakty biznesowe. Ukończyła studia z zakresu matematyki stosowanej, a przez ponad 10 lat kariery zawodowej zdobyła szerokie kompetencje w obszarze analityki danych oraz konsultingu. Pracuje projektowo, pełniąc rolę „łącznika” pomiędzy tymi którzy potrzebują rozwiązania a zespołami, które mogą je dostarczyć.

dr Agnieszka Piekara
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

dr Agnieszka Piekara od wielu lat pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dla studentów. Jest także członkiem Green Team – Centrum Zrównoważonego Rozwoju UEW. Dr Piekara jest autorką wielu publikacji naukowych związanych z tematyką suplementacji diety, które przyczyniają się do wzbogacenia wiedzy w tej dziedzinie. Aktualnie swoje badania poświęca tematom związanym z problematyką zrównoważonego rozwoju w tym w branży farmaceutycznej, zagospodarowywaniu produktów ubocznych z przemysłu rolno- spożywczego (circular economy) a także postrzeganiu tych aspektów przez konsumentów.

dr hab. inż. Jacek Łyczko

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

dr hab. inż. Jacek Łyczko, prof. UPWr, ukończył studia na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2017 roku. W tymże roku rozpoczął w Katedrze Chemii, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności macierzystej Uczelni studia doktoranckie. Stopień doktora w dyscyplinie technologii żywności i żywienia uzyskał w 2021 roku, zaś habilitację w 2024 roku. Obecnie, dr hab. inż. Jacek Łyczko jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Chemii Żywności i Biokatalizy UPWr. Jego zainteresowania naukowe związane są z zagadnieniami analityki chemicznej, w szczególności chromatografii, głównie w odniesieniu do żywności i jej jakości. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim analizą olejków eterycznych i profili aromatycznych ziół, przypraw oraz roślin farmakopealnych, a także oceną wpływu procesu suszenia na jakość roślin. W ramach tych zagadnień odbył kursy dotyczące analizy chromatograficznej w Polsce, Niemczech i Japonii. Pełnił funkcję kierownika projektu Jakość zapachowa ziół jako efekt korelacji pomiędzy składem związków lotnych a materią roślinną – określona na przykładzie roślin z rodzaju Mentha, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu PRELUDIUM-18 oraz projektu Nowej generacji środki regulujące apetyt – użyteczne w opiece długoterminowej oraz kontroli masy ciała finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu Lider XI.

Marcin Rojek
Co Founder byteLAKE

Współzałożyciel byteLAKE, firmy specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji dla przemysłu produkcyjnego, samochodowego, papierniczego, chemicznego, energetycznego oraz dla branży restauracyjnej. Pasjonat łączenia prac badawczych i najnowszych osiągnięć naukowych z konkretnymi potrzebami biznesowymi. Transformacja danych w wartościowe informacje to obszar, w którym Marcin wraz z zespołem stale poszukują inspiracji do dalszego rozwoju produktów firmy. Czym jest sztuczna inteligencja dla Marcina? To narzędzie, które w sposób efektywny wykorzystuje zarówno dane historyczne, jak i bieżące, pochodzące z różnych źródeł, takich jak kamery, mikrofony czy czujniki. Dzięki temu umożliwia inspekcję jakości produktów, optymalizację procesów produkcyjnych oraz wczesne wykrywanie potencjalnych awarii. Marcin posiada bogate międzynarodowe doświadczenie, zdobyte podczas wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych na rynkach w Europie, USA oraz Azji. Oprócz byteLAKE, priorytetem dla Marcina są rodzina i sport.

Mariusz Kolano
Co Founder byteLAKE

Mariusz Kolanko to współzałożyciel byteLAKE z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu biznesu na arenie międzynarodowej. Praktyk w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie systemów dla globalnych liderów z branż: produkcyjnej, motoryzacyjnej, papierniczej, chemicznej, energetycznej oraz restauracyjnej. Jego bogate doświadczenie zdobyte w międzynarodowych korporacjach pozwala mu skutecznie stawiać czoła wyzwaniom związanym z prowadzeniem własnej firmy. Mariusz jest entuzjastą sztucznej inteligencji oraz aktywnym promotorem wykorzystania jej potencjału w biznesie. Regularnie występuje jako prelegent na konferencjach i szkoleniach poświęconych AI. Prywatnie pasjonuje się podróżami i aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

Agnieszka Siennicka
Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, p.o. Kierownika Zakładu Innowacji w Ochronie Zdrowia

Agnieszka Siennicka, Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, p.o. Kierownika Zakładu Innowacji w Ochronie Zdrowia, absolwentka biologii człowieka (2008) i psychologii (2013) na Uniwersytecie Wrocławskim. Doktorat z dziedziny nauk o zdrowiu (2014), realizowany na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (UMW) dzięki grantowi z Narodowego Centrum Nauki (Preludium, 2012-2015) dotyczył psychologicznych uwarunkowań niestosowania się do zaleceń lekarskich u chorych z niewydolnością serca. Doświadczona w obszarze dydaktyki (Praca w Katedrze Fizjologii i Patofizjologii UMW: 2014-2024, przedmiot: fizjologia człowieka dla studentów medycyny i stomatologii, studia polsko- i anglojęzyczne), od roku 2020 zaangażowana w projekty dotyczące medycyny cyfrowej i innowacji, finansowane przez Unię Europejską i Agencję Badań Medycznych. Inicjatorka zajęć fakultatywnych „Wprowadzenie do praktycznego zastosowania sztucznej inteligencji w zdrowiu”, realizowanych w UMW od marca 2023. Zaangażowana w liczne inicjatywy mające na celu: wdrażanie metod medycyny cyfrowej do pracy klinicznej i naukowej, tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów, zwiększanie świadomości w obszarze innowacji w środowisku medycznym.

Nina Twardowska
Chief Transformation Officer w Grupie Impel, Prezes spółki Robotics Smart Solutions

Pełniąc jednocześnie funkcję Chief Transformation Officer w Grupie Impel oraz prezesa spółki Robotics Smart Solutions, przekształca firmy technologicznie i procesowo z niebywałą skutecznością. W 2018 roku wprowadziła w Impel Business Solutions podejście procesowe oparte na Lean Management oraz automatyzację kluczowych procesów back office, takich jak kadry i płace, księgowość oraz obsługa dokumentów. Dzięki zastosowaniu technologii RPA (Robotic Process Automation) oraz narzędziom takim jak digitalizacja, OCR i ML, zwiększyła efektywność realizowanych zadań o 30% i zredukowała błędy ludzkie o 99%. Jej wcześniejsze doświadczenie obejmuje stworzenie od podstaw struktury i siedziby fińskiego podmiotu z branży BPO, który wchodził na polski rynek, oferując usługi biznesowe. Aktualnie zarządza transformacją cyfrową, zarządzaniem procesowym oraz IT. Jest przekonana, że technologia, wspierana przez inteligencję i kreatywność ludzi, ma ogromny potencjał, co wyraża słowami: „każdy robot jest tak mądry, jak mądry jest człowiek, który go stworzył.”

Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!