

Przed nami III edycja Science&Business MeetUp! Po raz kolejny spotkamy się po to, by zintegrować ze sobą dwa kluczowe dla powstawania innowacji środowiska – naukę i biznes.
Wydarzenie odbędzie się pod hasłem Cyfrowy Wrocław. Cyfryzacja to jeden z czynników, który w najbliższej dekadzie będzie miał kluczowy wpływ na kształtowanie pozycji rynkowej większości firm. Transformacja cyfrowa jest nie tylko koniecznością, ale szansą na rozwój i zdobycie przewagi konkurencyjnej. Może zapewnić przedsiębiorstwom większą efektywność, optymalizację procesów, obniżanie kosztów, poprawę obsługi klienta czy skalowalność biznesu. Cyfryzacja przedsiębiorstwa powinna być wpisana w jego strategię.
Science&Business MeetUp – Cyfrowy Wrocław to wydarzenie dla firm z sektora MŚP, które planują lub dopiero rozważają wprowadzenie technologii cyfrowych w swoich organizacjach. Reprezentanci biznesu będą mieli możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych, nabycia nowych kontaktów i umiejętności, ale także zdobycia informacji jak skorzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi.
Do udziału zapraszamy także pracowników naukowych uczelni, którzy opracowują nowe rozwiązania z obszaru cyfryzacji i są zainteresowani komercjalizacją wyników badań oraz przedstawicieli świata nauki prowadzących działalność gospodarczą lub dopiero planujących założenie firmy.
Co w programie?
W trakcie wydarzenia odbędą się dyskusje, fireside chaty oraz pitchingi, w ramach których praktycy ze świata biznesu i nauki poszukają odpowiedzi na pytania o to, jak realnie wygląda i jak może rozwijać się transformacja cyfrowa przedsiębiorstw z Wrocławia i Dolnego Śląska. Będzie ono też okazją do networkingu oraz spotkań z przedstawicielami i ekspertami konsorcjum WRO4digITal EDIH Wrocław.
Spotkanie odbędzie 19.04.2024 r. się we Wrocławskim Parku Technologicznym w budynku DELTA, przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.
Agenda spotkania
9:00 – 9:45 Rejestracja
9:45 – 10:00 Otwarcie konferencji
10:00 – 10:20 Cyfryzacja to konieczność – dr Rafał Trzaska
10:20 – 10:40 Transformacja cyfrowa w zarządzaniu firmą | Dyskusja
Transformacja cyfrowa to coś więcej niż wprowadzanie nowych technologii do organizacji. To zmiana sposobu myślenia i prowadzenia biznesu.
- dr Rafał Trzaska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe OVHcloud
10:40 – 11:00 Nowe modele biznesowe czyli jak cyfryzacja zmienia biznes | Dyskusja
Cyfryzacja powoduje przełom w podejściach do prowadzenia biznesu, wymuszając poszukiwanie nowych modeli biznesowych.
- dr inż. Małgorzata Rusińska, Politechnika Wrocławska
- Marcin Rojek, Co-Founder, byteLAKE
11:00 – 11:20 Wyzwania cyfryzacji w firmach laboratoryjnych | Dyskusja
Cyfryzacja dużej ilości danych generowanych przez laboratoria pomaga zwiększyć wydajność badań i procesów prowadzonych przez naukowców.
- Alicja Kozioł, Kierownik Laboratorium, BASF Catalysts Polska
- Monika Hawro, Koordynator ds. klientów kluczowych, ISCAS
Prowadzenie dyskusji: dr Jarosław Rubin
11:20 – 11:30 Prezentacja WRO4digITal EDIH Wrocław – dr inż. Małgorzata Rusińska
11:30 – 12:10 Przerwa
12:10 – 12:30 Cyfryzacja w sektorze kreatywnym | Dyskusja
Z perspektywy kultury technologie cyfrowe odgrywają coraz większą rolę i dają duże możliwości.
- dr Marcin Rupociński, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
- Adrian Jabłonka, CEO, Madnetic Games
12:30 – 13:00 Prezentacje młodych firm technologicznych, które tworzą rozwiązania cyfrowe
- Klaudia Gołębiowska, CheckInSolution
- Kamil Gościmiński i Grzegorz Gruszka, Datacamel
- Ernest Szydelski, Hustro
13:00 – 14:00 Networking
Networking
Science&Business MeetUp to wydarzenie, na którym łączy się świat Nauki i Biznesu. To idealna platforma współpracy, miejsce wymiany doświadczeń i networkingu.
Partnerzy

Prelegenci

dr Rafał Trzaska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Ekspert w obszarze cyfrowych modeli biznesowych oraz transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Doktor nauk ekonomicznych specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, strategiach biznesu, metodach analizy strategicznej oraz modelach biznesowych 4.0. Przez wiele lat doświadczenie zdobywał w IBM GSDC Polska Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję m.in. Kierownika ds. Operacji Biznesowych i Automatyzacji, a także w firmach Bergman Engineering Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A specjalizujących się w rozwoju inżynierów, transformacji branży energetycznej i obszarów związanych z cybersecurity. Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości budującej ekosystem wspierający zmiany technologiczne przedsiębiorstw.

Robert Paszkiewicz
VP, Central and Eastern Europe OVHcloud
Z branżą IT związany od ponad 15 lat. Do OVHcloud dołączył w 2015 r., gdzie obecnie jako VP, Central and Eastern Europe odpowiada za rozwój biznesu w obszarach chmury obliczeniowej, centrów danych oraz usług hostingowych na rynkach CEE. Wcześniej miał okazję realizować m.in. działania marketingowe w firmie ATM S.A., a także wdrażać nowe produkty z zakresu bezpieczeństwa oraz ułatwiające prowadzenie biznesu w home.pl S.A. W swoich działaniach zawsze stara się łączyć światy IT i biznesu. Prywatnie pasjonat górskich wędrówek.

dr inż. Małgorzata Rusińska
Politechnika Wrocławska
Od ponad 10 lat jest pracownikiem naukowo-badawczym Politechniki Wrocławskiej, w Centrum Zaawansowanych Systemów Wytwórczych – CAMT. Pracowała w licznych projektach, m in. skupiających się na budowaniu potencjału cyfrowego regionalnych MŚP. Ostatnie lata nierozerwalnie związana z uruchomieniem i realizacją Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych we Wrocławiu o nazwie WRO4digITal zlokalizowanego i koordynowanego przez Wrocławski Park Technologiczny, gdzie świadczy usługi z zakresu badania dojrzałości cyfrowej oraz szeroko zakrojonego cyfrowego rozwoju.
W ramach swoich zainteresowań nieustannie rozwija doświadczenie związane z cyfrową transformacją przedsiębiorstw, rozwojem i wdrażaniem innowacyjnych technologii oraz ewolucją modeli biznesowych na przestrzeni ostatnich dekad. Równolegle jej zainteresowania obejmują gospodarkę cyrkularną oraz zrównoważony rozwój przemysłu i edukacji.

Marcin Rojek
Co Founder byteLAKE
Współzałożyciel byteLAKE, firmy specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji dla przemysłu produkcyjnego, samochodowego, papierniczego, chemicznego, energetycznego oraz dla branży restauracyjnej. Pasjonat łączenia prac badawczych i najnowszych osiągnięć naukowych z konkretnymi potrzebami biznesowymi. Transformacja danych w wartościowe informacje to obszar, w którym Marcin wraz z zespołem stale poszukują inspiracji do dalszego rozwoju produktów firmy. Czym jest sztuczna inteligencja dla Marcina? To narzędzie, które w sposób efektywny wykorzystuje zarówno dane historyczne, jak i bieżące, pochodzące z różnych źródeł, takich jak kamery, mikrofony czy czujniki. Dzięki temu umożliwia inspekcję jakości produktów, optymalizację procesów produkcyjnych oraz wczesne wykrywanie potencjalnych awarii. Marcin posiada bogate międzynarodowe doświadczenie, zdobyte podczas wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych na rynkach w Europie, USA oraz Azji. Oprócz byteLAKE, priorytetem dla Marcina są rodzina i sport.

Alicja Kozioł
Kierownik Laboratorium BASF Catalysts Polska
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych: Menedżer jakości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wieloletni pracownik laboratoriów i działów jakości w firmach produkcyjnych. Od 10 lat związana z branżą automotive. Posiada doświadczenie zarówno w tworzeniu i rozbudowie laboratoriów przemysłowych jak i optymalizacji procesów w obszarze zarządzania jakością. Audytor VDA 6.3, Audytor Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Certyfikowany Menedżer Ryzyka. Ukończyła wiele krajowych i zagranicznych szkoleń w zakresie zarządzania projektami, optymalizacji procesów i kompetencji menedżerskich.

Monika Hawro
Koordynator ds. klientów kluczowych ISCAS
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektrycznym, kierunek automatyka i robotyka. Od początku pracy zawodowej związana z klientami produkcyjnymi, ze sprzedażą i analizą potrzeb biznesowych klientów. W ISCAS odpowiada za koordynacje działu handlowego, obsługę klientów, wyceny, ofertowanie oraz rozwój biznesu.

dr Marcin Rupociński
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
Kompozytor i fotografik. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu gdzie studiował kompozycję w klasie prof. Stanisława Krupowicza. Fotografii uczył się w studium Pho-Bos (dyplom z wyróżnieniem w pracowni Natalii Lach-Lachowicz) oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Stypendysta IRCAM, Centre Acanthes, MKiDN oraz ZAiKS. Jego kompozycje oraz projekty multimedialne są prezentowane na festiwalach muzyki oraz sztuki współczesnej w Polsce i za granicą. Jest pomysłodawcą oraz kuratorem licznych projektów interdyscyplinarnych (m.in. Random Check). Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta oraz w Katedrze Nowych Mediów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Adrian Jabłonka
CEO Madnetic Games
Prezes oraz Developer i Technical Artist we własnej firmie tworzącej gry indie – Madnetic Games. Inżynier informatyki na Politechnice Wrocławskiej i magister zarządzania. Wcześniej pracował nad modelami 3D, programował gry jak również dla największych korporacji był programistą i team liderem między innymi przy technologii 5G czy prototypach telefonów, brał udział w wielu konkursach jako programista głównie w „game jamach”. Przede wszystkim jednak od 2020 roku zebrał zespół, który wspólnie stworzył grę WW2 Rebuilder. Na ten moment gra ma ponad 87% pozytywnych recenzji na platformie Steam i tworzymy kolejne tytuły jak Photography Simulator. W życiu prywatnym podróżnik i miłośnik testowania rzeczywistości.

dr Jarosław Rubin
Moderator dyskusji
Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w obszarze nowych modeli biznesowych i kompetencji przyszłości. Konsultant wspierający firmy w zakresie transformacji cyfrowej, zarządzania zmianą i budowy strategii w oparciu o analizę wyzwań strategicznych. Współautor książki „Zwinnologia. Innowacyjne podejście do zarządzania zmianą”.
Prywatnie: miłośnik Włoch, autor przewodnika „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”.

Kamil Gościmiński
Datacamel
Związany z rozwiązaniami opartymi o dane od samego początku kariery, już blisko 10 lat. Doświadczony architekt i inżynier danych w obszarze e-commerce. Kierował zespołem analityki w obszarze digitalizacji dokumentacji i magazynowania. Stawiał od zera procesy przetwarzania danych w małych firmach, aby przejść do dużych korporacji i tam odnaleźć się w gąszczu danych. W datacamel odpowiada za budowanie kompetencji podejmowania trafnych decyzji w oparciu o dane. Jak mówi o sobie – zamienia dane w decyzje.

Grzegorz Gruszka
Datacamel
Od lat pomaga firmom w codziennej transformacji swoich procesów w obszarze IT. W szczególności, odkrywamy wspólnie, jak działać w obliczu gospodarki 3.0. Co więcej, gospodarka 4.0 oparta o sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i automatyzację już czeka za rogiem. W datacamel odpowiada za definiowanie strategii podejścia do danych.

Ernest Szydelski
CEO Hustro
Prawnik, przedsiębiorca, współzałożyciel Hustro – firmy technologicznej tworzącej proste i czytelne oprogramowanie do zarządzania projektami budowlanymi i inżynieryjnymi.

Klaudia Gołębiowska
CheckInSolution
Doświadczona analityk, twórczyni projektów cyfrowych, sercem i duszą związana z Wrocławiem. Jej pasja do technologii znalazła odzwierciedlenie w projekcie, nad którym pracuje. CheckInSolution to recepcja na przyszłość. Wykorzystuje doświadczenie w pracy nad technologiami, aby wspierać jej pierwsze kroki w świecie startupów, chce zrewolucjonizować tradycyjne recepcje. Dzięki CheckInSolution zastąpimy je ergonomicznymi stacjami z ekranami dotykowymi. Klienci będą mogli wówczas samodzielnie dokonywać meldunku, potwierdzać wizyty, zmieniać daty, anulować rezerwacje, umawiać kolejne spotkania oraz dokonywać płatności. Produkt skierowany się do małych i średnich przedsiębiorstw, zdigitalizowanie stanowisk recepcji i obsługi klienta zaczynamy od salonów beauty, hoteli, restauracji czy eventów.