Czy jesteśmy gotowi na rewolucję sztucznej inteligencji? Czy sztuczna inteligencja stanowi tylko szansę na rozwój, czy może być również zagrożeniem? Jak biznes może wykorzystać AI i związane z nią narzędzia? Porozmawiamy o tym na konferencji „Czy jesteśmy gotowi na rewolucję AI?”, która odbędzie się już 24 kwietnia 2023 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Co w programie?

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które poświęcimy w całości sztucznej inteligencji i jej wpływowi na nasze życie. W programie konferencji znajduje się m.in. panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele wrocławskiego biznesu będą rozmawiać o tym, jak sztuczna inteligencja wpływa na innowacyjne firmy, oraz interaktywny wykład profesora Przemysława Kazienki, poświęcony omówieniu perspektyw związanych z ChatGPT – rozwiązaniem będącym na ustach całego świata.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja za pomocą znajdującego się poniżej formularza. Wydarzenie odbędzie się w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu.

Agenda spotkania

14:30 – przywitanie gości

Prezentacja przedstawiająca Dolnośląską Izbę Gospodarczą oraz Wrocławski Park Technologiczny oraz działalność i funkcjonalność laboratoriów i prototypowni WPT

14:45-15:15 – panel dyskusyjny „Wrocławskie Innowacje a AI”

Czego możemy się spodziewać w najbliższych latach, jeśli chodzi o wdrażanie rozwiązań AI do biznesu? Jakie będą konsekwencje wprowadzenia sztucznej inteligencji do naszego codziennego życia? To tylko niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć podczas panelu. Naszymi gośćmi będą wrocławscy innowatorzy, których poznaliśmy w ramach projektu Sektor Innowacji:

Konrad
Jurga

Właściciel firmy Screen By Play, przedstawiciel projektu Roboklocki, informatyk – rozwija ideę Robolocków od kilku lat, ponieważ wie, że ta dziecięca pasja (sam ją miał) może wpłynąć na drogę życiową i całą przyszłą karierę zawodową małych lego-programistów.

Łukasz
Koźlik

Cofounder i CTO startupu Clone Incorporated, który stworzył robotyczną rękę opierającą się na anatomii ludzkiej – to pierwszy element całego android, który składał się będzie z torsu i dwóch rąk od ramienia po palce.

Sebastian
Kondracki

Chief Innovation Officer w firmie Deviniti, posiadający wysokie kwalifikacje w obszarze LLM (Large Language Models) oraz GPT (Generative Pre-trained Transformer). Jest członkiem podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Piotr
Olech

Doświadczony dyrektor sprzedaży w branży automatyki przemysłowej z kreatywnym i innowacyjnym podejściem do zagadnień z branży automatyki, przemysłu maszynowego, przemysłu 4.0 oraz automatyki budynkowej. Wykwalifikowany w zakresie sprzedaży, zarządzania produktem, planowania projektów, robotyki, sterowania maszyn i procesów.

15:45-17:00 – panel II, interaktywny wykład o ChatGPT, profesor Przemysław Kazienko

O szansach i zagrożeniach związanych z ChatGPT opowie profesor Przemysław Kazienko. Przez cały czas trwania wykładu jego uczestnicy będą mogli zadawać Profesorowi pytania.

Profesor Przemysław
Kazienko

Profesor Przemysław Kazienko pracuje w Katedrze Inteligencji Obliczeniowej na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od 2013 jest liderem centrum ENGINE – The European Centre for Data Science. Prowadzi grupę badawczą Emognition zajmującą się analizą emocji, a także Social Network Group oraz Data Science Group.

Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!