
Cyfryzacja to nie tylko technologia – to strategia. Jak przygotować swoją firmę na zmiany? W które obszary inwestować, żeby transformacja cyfrowa przyniosła realną wartość biznesową? O tym porozmawiamy podczas konferencji organizowanej przez WRO4digITal EDIH Wrocław, która odbędzie się 3 czerwca 2025 (wtorek), w godzinach 11:00–15:30 na Politechnice Wrocławskiej (Sala Rektorska, Budynek H14 Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 40).
Agenda spotkania
11.00-11.15 | Rejestracja
11.15-11.30 | Powitanie Gości i rozpoczęcie spotkania
11.30-11.45 | WRO4digITal – Twój partner w cyfrowej rewolucji
- dr inż. Emilia Mazgajczyk, Kierownik Projektu WRO4digITal EDIH Wrocław
11.45 – 12.15 | Cyfrowe DNA firmy: od cyfryzacji procesów do zmian w organizacji
- Agnieszka Szymańska-Kwiecień, Dyrektor Działu Informatyzacji, Zastępca Dyrektora WCSS Politechnika Wrocławska
- dr Jacek Lewandowski, Dyrektor Coventry University Wrocław Campus
- dr hab. profesor Iwona Maria Chomiak-Orsak, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- dr inż. Grzegorz Chrobak, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
- dr hab. inż. profesor Tomasz Kurzynowski, Politechnika Wrocławska
12.15-12.45 | Cyfrowa transformacja w praktyce: Historie sukcesu MŚP
- 4EVOLVE – Justyn Czekański
- byteLAKE – Mariusz Kolanko i Marcin Rojek
- PWR – dr inż. Andrzej Pawlak
12.45-13.30 | Przerwa lunchowa
13.30-15.30 | Warsztaty tematyczne
- Demonstracja Technologii przemysłu 4.0 Politechnika Wrocławska
- Cyberbezpieczeństwo w firmie: praktyczne spojrzenie, aktualne zagrożenia, statystyki ataków.
Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!
Prelegenci

Dr Jacek Lewandowski
Dyrektor Coventry University Wrocław Campus
Naukowiec i wykładowca z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy naukowej na Uniwersytecie w Coventry, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dziedzinie informatyka. Jest także absolwentem wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Przed powołaniem na stanowisko dyrektora Coventry University Wrocław Campus był adiunktem na Uniwersytecie w Coventry.
Pracując nad innowacyjnymi projektami badawczymi w międzynarodowym środowisku akademickim oraz biznesowym, w tym także w Polsce, dr inż. Lewandowski zdobył szerokie doświadczenie akademickie oraz głębokie zrozumienie potrzeb biznesowych, które z powodzeniem łączy w swojej pracy naukowo-dydaktycznej.

Agnieszka Kwiecień
Zastępca Dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, Dyrektor Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej
Ukończyła Politechnikę Wrocławską, zdobywając na Wydziale Informatyki i Zarządzania wiedzę specjalistyczną z Algorytmów Równoległych i Sztucznej Inteligencji. Wykonawca i kierownik projektów badawczo-rozwojowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, o tematyce gridowej, bezpieczeństwa komputerowego, HPC oraz repozytoriów danych. Znalazła się w gronie TOP 20 Women in Cybersecurity 2019. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz white-papers o tematyce cyberbezpieczeństwa, repozytoriów cyfrowych i nowych technik programowania w aplikacjach naukowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie operacyjnego działania centrów danych i wdrażania cyberbezpieczeństwa w praktyce.

dr inż. Grzegorz Chroba
Badacz systemów złożonych. Łączy dane, technologie i teorię grafów, by zrozumieć, jak naprawdę działają miasta – od ukrytych powiązań między danymi po złożone zależności w przestrzeni miejskiej. Specjalizuje się w ekoinformatyce, czyli wykorzystaniu danych i narzędzi cyfrowych do analizy środowiska miejskiego. Pracuje na styku nauki i praktyki, pomagając podejmować trafniejsze decyzje oparte na analizie danych. Na co dzień związany z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i międzynarodowymi projektami, które badają, jak zmieniają się miasta i jak lepiej je planować.

dr Emilia Mazgajczyk
Kierownik WRO4digITal EDIH Wrocław
Kierownik Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych WRO4digITal EDIH Wrocław, odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie, wdrażanie i rozwój inicjatyw wspierających cyfrową transformację przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem sektora MŚP. Aktywnie współpracuje z firmami w zakresie oceny ich dojrzałości cyfrowej, oferując eksperckie wsparcie w zakresie implementacji innowacyjnych technologii i modernizacji modeli biznesowych. Dzięki zaangażowaniu i interdyscyplinarnej wiedzy, skutecznie integruje środowisko akademickie, biznesowe i instytucjonalne wokół wspólnego celu, jakim jest zwiększenie konkurencyjności regionu w erze technologii cyfrowych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfryzacji procesów wytwórczych, a także rozwoju systemów wspomagających zarządzanie produkcją i usługami. Szczególną uwagę poświęca wykorzystaniu technologii addytywnych w medycynie i przemyśle, jak również analizie trendów w zakresie cyfrowej transformacji i automatyzacji. W swojej działalności badawczej i dydaktycznej promuje podejście systemowe do innowacji oraz adaptacji nowych rozwiązań technologicznych.

prof. dr hab. inż. Tomasz Kurzynowski
Kierownik Katedry Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Politechnice Wrocławskiej oraz pełnomocnikiem Rektora ds. współpracy z przemysłem. Ukończył również studia podyplomowe oraz staże na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Stanforda oraz MIT. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na technologiach przyrostowych, głównie opartych na przetwarzaniu proszków metali i polimerów, technologiach laserowych oraz inżynierii materiałowej. Wyniki swoich badań wykorzystuje przede wszystkim w praktyce, m.in. przy projektowaniu barier dla technologii stealth, recyklingu proszków polimerowych oraz zastosowaniu technik przyrostowych w przemysłowych pompach ciepła.

dr hab. Iwona Chomiak-Orsa
prof. UEW
Zyskała tytuł magistra inżyniera na kierunku informatyka i ekonometria w 1995 roku na podstawie pracy magisterskiej pt.: Koncepcja systemu informatycznego z wykorzystaniem metody NIAM. Równolegle studiowała na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki w specjalności: Systemy Informacji Naukowej i Technicznej. W 2002 roku uzyskała stopień doktora na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: Model systemu informatycznego controllingu. Podejście zorientowane obiektowo. W 2014 roku obroniła pracę habilitacyjną pt.: Relacyjne zarządzanie kapitałem w procesie wirtualizacji organizacji. Modelowe podejście. Od 2015 roku pracuje jako profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katedrze Business Intelligence w Zarządzaniu. Jednocześnie od wielu lat współpracuje z firmami w obszarze wdrażania rozwiązań informatycznych dla controllingu i wspomagania decyzji. Współpracowała z takimi firmami jak: Rokita SA w zakresie wdrożenia rozwiązania SAP, KGHM Polska Miedź w zakresie polityki informatyzacji, DexPol w zakresie informatyzacji systemu controllingu i rozliczeń wewnętrznych, Górażdże Cement/Heidelberg Materials Polska w zakresie integracji rozwiązań dla spółek skonsolidowanych kapitałowo.
