We wrześniu odbył się X Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji. Wraz z naszą Fundacją Pro Mathematica mieliśmy przyjemność być gospodarzem tego wydarzenia, a dziś zapraszamy do kontynuacji rozmów o nowoczesnej edukacji podczas XI Kongresu E(x)plory, który odbędzie się online, w ramach Gdynia E(x)plory Week między 25 a 26 listopada.

W trakcie XI Kongresu E(x)plory odbędą się webinary, wykłady i debaty. Będą one dotyczyć m.in. tego, jak wygląda szkoła w okresie pandemii, jak pracować z uczniami w nowej rzeczywistości i zmianach, które zaszły wśród młodzieży szkolnej, ale też nauczycielach i całej szkolnej społeczności.

W programie XI Kongresu E(x)plory znajdują się m.in. debata poświęcona edukacji na odległość oraz temu, czy powrót do szkoły w dawnym kształcie jest możliwy. Wykłady gości specjalnych będą z kolei poświęcone relacjom uczniów z nauczycielami, szczególnie w okresie pandemii. Uczestnicy Kongresu E(x)plory będą mogli też wziąć udział w różnego typu webinariach. Pełen program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

We Wrocławskim Parku Technologicznym wierzymy w nowoczesną edukację i w myśl idei „zobacz, zrób, zrozum”, działamy na jej rzecz m.in. poprzez naszą Fundację WPT Pro Mathematica. Prowadzimy własne Centrum Edukacyjne i angażujemy się w projekty takie jak E(x)plory. Przybliżamy Wam również temat innowacyjnej edukacji w wywiadach z ekspertami takimi jak prof. Jolanta Saczko, dr Marek Kaczmarzyk czy Dawid Hamera. Zapraszamy do ich lektury oraz rejestracji na IX Kongres E(x)plory! Udział w nim jest bezpłatny.

Nowa edukacja to proces, a nie jednorazowa zmiana – wywiad z dr Markiem Kaczmarzykiem

Czytaj więcej >

Od E(x)plorów do badań naukowych na uczelni wyższej – wywiad z prof. dr hab. Jolantą Saczko

Czytaj więcej >

Musimy zacząć inaczej myśleć o szkole – wywiad z Dawidem Hamerą

Czytaj więcej >