Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbędzie się 27 września 2019 r. w sali konferencyjnej budynku Delta o godzinie 13:00.

Tym razem gościć będziemy takie firmy jak:

InnoMesh to agencja technologiczna, która łącząc twarde kompetencje z różnych obszarów umożliwia tworzenie kompletnych produktów zarówno tych digitalowych, jak i fizycznych. Od konsultingu, planowania strategicznego po zaprojektowanie i wdrożenie gotowego rozwiązania na rynek. Firma ponadto odpowiedzialna jest za realizację projektu sieci bezobsługowych wypożyczalni powerbanków – Erly. Usługa działa w podobnym modelu co Lime (hulajnogi na minuty) lub NextBike (rowery na minuty), pozwalając na szybki, prosty i co najważniejsze mobilny dostęp do energii dla naszych smartfonów.

Spin-off IPA BioTech funkcjonuje przy Politechnice Wrocławskiej od 2018 roku. Działalność Spółki koncentruje się na projektowaniu oraz produkcji niskocząsteczkowych związków biologicznie czynnych, bądź przeciwciał dopasowanych do konkretnych potrzeb i wymagań zleceniodawcy. Mamy doświadczenie w rozwiązywaniu problemów badawczych, projektowaniu i optymalizacji nowych testów i procedur badawczych w zakresie syntezy organicznej, immunochemii, mikrobiologii oraz bioinformatyki. Dzięki temu nasza Spółka jest w stanie zrealizować interdyscyplinarne projekty badawcze z pogranicza chemii i biotechnologii.

Firma „Inno-Weld” to firma z branży materiałowo – spawalniczej. Zespół firmy tworzą specjaliści z zakresu procesów spajania, zgrzewania oraz nakładania powłok, zarówno w zakresie badawczym, jak i praktycznym. Firma świadczy usługi regeneracyjne ubytków materiałów, opracowania dokumentacji technologicznej spawania, wdrażania technologii spajania w zakładach, wykonywania badań nieniszczących materiałów. Jedną z głównych gałęzi działalności firmy stanowi działalność związana z upowszechnianiem i wdrożeniem nowatorskiej technologia nakładania powłok w oparciu o proces gazodynamicznego natrysku metali. Proces znajduje zastosowanie w regeneracji ubytków materiałów (formy aluminiowe, korpusy żeliwne, wady w odlewach itp.), metalizacji tworzyw sztucznych, ochronie przed korozją (metalizacja aluminium miedzią w celu eliminacji bezpośredniego styku różnych materiałów w kontaktach prądowych), metalizacji ceramiki itp. Co więcej firma Inno-Weld, obok usług regeneracyjnych, zajmuje się rozwiązywaniem problemów technologicznych firm, dotyczących doboru technologii regeneracyjnych, metod spajania materiałów oraz nanoszenia powłok.

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do dnia 23 września 2019 r. na adres e-mail: magdalena.jaskiewicz-czajka@technologpark.pl.

Formularz zgłoszeniowy