Wrocławskie innowacje #5: Clone, czyli o wrocławskim robocie opartym na sztucznych mięśniach

Wrocławskie innowacje #5: Clone, czyli o wrocławskim robocie opartym na sztucznych mięśniach

22 listopada odbędzie się piąte spotkanie cyklu „Wrocławskie innowacje”! Naszym gościem będzie Łukasz Koźlik – cofounder i CTO startupu Clone Incorporated, który stworzył robotyczką rękę, która opiera się na anatomii ludzkiej – to pierwszy element całego androida, który składał się będzie z torsu i dwóch rąk od ramienia po palce. 

Spotkania online pod hasłem „Wrocławskie innowacje” odbywają się co dwa tygodnie. Poznajemy w ich trakcie przedsiębiorców (reprezentujących tak duże, jak i małe firmy), studentów, naukowców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dla których rozwój tego, co innowacyjne we Wrocławiu to codzienność! Są one transmitowane w mediach społecznościowych, ale można również wziąć w nich aktywny udział rejestrując się na www.sektorinnowacji.pl!

W ramach czwartego odcinka naszym gościem będzie Łukasz Koźlik – cofounder i CTO startupu Clone Incorporated. Clone to firma oparta na eksperckim doświadczeniu. Została założona przez Łukasza Koźlika, konstruktora, pomysłodawcę i CTO firmy. Przed założeniem Clone’a przez 5 lat współprowadził firmę produkcyjną, był studentem Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej, a swoją wiedzę zdobył poprzez wieloletnie R&D w laboratorium. CEO przedsiębiorstwa jest z kolei Dhanush, który był współzałożycielem amerykańskiego start-upu informatycznego. Ma wykształcenie Machine Learning, które zdobył na uczelni w Nowym Jorku.

Clone to firma zajmująca się budową androidów, czyli maszyn uniwersalnych opartych na ludzkiej anatomii. Roboty te przeznaczone są dla każdego – od firm produkcyjnych, przez szpitale po wykorzystanie prywatne przez każdego człowieka na Ziemi. Firma skupia się dziś na powiększaniu swojego kapitału poprzez sprzedaż części robota, takich jak ręka, a jej najważniejszym celem jest dopracowanie prototypu i uruchomienie produkcji.

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, dedykowana innowacjom, wymianie kontaktów, przepływowi know-how oraz rozwojowi współpracy między biznesem a środowiskiem naukowym. W ramach projektu działa portal www.sektorinnowacji.pl, na którym dostępne są praktyczne narzędzia dla innowatorów takie jak: Giełda Innowacji, Weryfikator Innowatora czy Baza wiedzy Innowatora.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, oraz znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

16 listopada 2022

Udostępnij

Oferta WPT

Sprawdź, co mamy do zaoferowania!

/inkubatory-przedsiebiorczosci/