Aktualizacja:

W obliczu obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, podjęliśmy decyzję o przełożeniu spotkania.  Wszystkich, którzy mieli wziąć udział w wydarzeniu, przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję, że nasza decyzja, podyktowana względami bezpieczeństwa, spotka się z ich zrozumieniem. Szczegółowe informacje o nowym terminie wydarzenia podamy w najbliższym czasie.

_____________________________________________________________

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie „O wynalazkach po sąsiedzku”, w trakcie którego porozmawiamy o innowacjach i rozwiązaniach, które tworzą firmy działające w WPT! Odbędzie się ono 20 marca 2020 roku w sali konferencyjnej budynku Delta, przy ul. Duńskiej 9. Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Kogo będziemy tym razem gościć?

W trakcie wydarzenia naszymi gośćmi specjalnymi będą:

BIOTTS S.A., czyli polska firma biotechnologiczna, rozwijającą autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych w oparciu o unikatowe technologie produkcji, nowe podejście do procesów łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie się komunikują między sobą. Zespół technologów Biotts opracował m.in. autorską, przełomową technologię otrzymywania uniwersalnego transdermalnego systemu terapeutycznego MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y). Dzięki unikalnym właściwościom systemu, możliwe jest zwiększenie biodostępności substancji czynnych kilkukrotnie, umożliwiając substancjom czynnym penetrację przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich oraz kości.

Grupa S8 Sp. z o.o., która jest producentem suplementu diety na bazie komponentów roślinnych, kierowanych do osób znajdujących się w grupie ryzyka choroby zakrzepowej żył głębokich. Rozpoczyna działania w kierunku podniesienia wiedzy  uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach płynących z nieświadomości bycia chorym.

Behemp, czyli młoda, prężnie rozwijająca się firma produkcyjno – technologiczna, która wykorzystując siły natury, wiedzę i nowoczesną technologię tworzy najwyższej jakości, zdrowe, naturalne produkty w zakresie żywności funkcjonalnej i kosmetyków, które dzięki unikatowej formule zyskują uznanie wśród konsumentów, użytkowników oraz w środowisku naukowym.

Dolnośląski Fundusz Gospodarczy Sp. z o.o., którego udziałowcami są m.in. województwo dolnośląskie i Bank Gospodarstwa Krajowego, wprowadził do swojej oferty nowy produkt – poręczenia wadialne. Zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych poręczenia – w postępowaniach przetargowych – zastępują wadium w formie pieniężnej. Zamiast wpłacać gotówkę, dzięki poręczeniu DFG, przedsiębiorca może pozyskać do 100% wartości wadium. Pozwala mu to na przykład na branie udziału w wielu przetargach jednocześnie, bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

Po prelekcjach naszych gości specjalnych będzie możliwość wzięcia udziału w zwiedzaniu laboratoriów WPT.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu! Wszystkich chętnych do udziału prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: magdalena.jaskiewicz-czajka@technologpark.pl do dnia 17.03.2020 r.

Relacja z poprzedniego spotkania „O wynalazkach po sąsiedzku”