Na 15. spotkaniu z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbyło się 27 września, gościmy specjalnymi byli przedstawiciele trzech firm działających w naszych inkubatorach przedsiębiorczości – IPA Bio Tech, Inno-Weld oraz InnoMesh. Opowiedzieli oni o swojej działalności, doświadczeniach i planach na przyszłość.

Spin-off IPA BioTech, który ma na swoim koncie kilkanaście patentów, zajmuje się, jak powiedział jego CEO Marcin Sieńczyk, „działką immunologiczno-biotechnologiczną”. Firma odnalazła związki, które zwalczają opryszczkę 300 razy szybciej niż inne dostępne na rynku preparaty. Ma też doświadczenie w rozwiązywaniu problemów badawczych, projektowaniu i optymalizacji nowych testów i procedur badawczych w zakresie syntezy organicznej, immunochemii, mikrobiologii oraz bioinformatyki. Dzięki temu jest w stanie zrealizować interdyscyplinarne projekty badawcze z pogranicza chemii i biotechnologii.

Działalność Inno-Weld przedstawił jej prezes Marcin Winnicki. Jest to firma działająca w branży materiałowo – spawalniczej, której głównym celem jest wdrażanie innowacyjnych technologii spajania. Jej zespół tworzą specjaliści z zakresu procesów spajania, zgrzewania oraz nakładania powłok zarówno w zakresie badawczym, jak i praktycznym. Jedną z głównych gałęzi działalności spółki jest upowszechnianie i wdrażanie nowatorskiej technologii nakładania powłok w oparciu o proces gazodynamicznego natrysku metali. Oferta Inno-Weld skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Co ciekawe, dzięki usługom firmy udało się zregenerować blok silnika zabytkowego samochodu Ferrari.

InnoMesh to agencja technologiczna, założona przez Arkadiusza Terpiłowskiego w czerwcu 2016 r. Dziś jego firmę tworzy 15 – osobowy, interdyscyplinarny zespół specjalistów. Firma łączy twarde kompetencje z różnych obszarów, dzięki czemu umożliwia tworzenie kompletnych produktów zarówno digitalowych, jak i fizycznych. Jej oferta obejmuje od konsultingu przez planowanie strategiczne, po zaprojektowanie i wdrożenie gotowego rozwiązania na rynek. Rozpoznawalnym produktem InnoMesh jest usługę dostarczania mobilnej energii – Erly.

Dziękujemy za świetne prelekcje i już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie „O wynalazkach po sąsiedzku”.