W Dzień Żywności Polskiej wspierajmy mikrofirmy!

W Dzień Żywności Polskiej wspierajmy mikrofirmy!

Czy wiecie, że 25 sierpnia przypada Dzień Polskiej Żywności ? To ważne święto, które obchodzimy od 2013 r. z inicjatywy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Jego zadaniem jest pokazanie, jak bogata jest oferta rodzimych producentów żywności. Wielu z nich to mikroprzedsiębiorcy, do wspierania których zachęcamy Was w ramach kampanii społecznej #bezmikroniemamakro. Sprawdźcie, dlaczego ich zdaniem warto kupować to, co lokalne!

Bez mikro nie ma makro – to najlepsze określenie tego, że firmy nie tylko ze sobą rywalizują, ale również wspierają się nawzajem. Wiele innowacji i nowych rozwiązań tworzy się w mikroprzedsiębiorstwach, które późnej są bezpośrednio wykorzystywane przez większe przedsiębiorstwa. Dodatkowo małe firmy bardzo często odciążają te duże w danym obszarze funkcjonowania, przez co one mogą skupić się na szerszych aspektach swojej działalności. My jako przedstawiciele mikroprzedsiębiorczości stawiamy na pracę rzemieślniczą, a także współpracę z lokalnymi dostawcami i przedsiębiorcamimówi przedstawicielka mikrofirmy Pokruszone.

Wspierając lokalnych producentów, nie tylko pomagamy naszej gospodarce, ale również dbamy o środowisko. Lokalna żywność jest bardziej ekologiczna – ma krótszą drogę do konsumenta, co przekłada się na mniejsze emisje CO2 związane z transportem. Zakup lokalnych  produktów często oznacza wybór żywności produkowanej w bardziej zrównoważony sposób, bez nadmiernej ilości chemikaliów czy antybiotyków.

Lokalne mikrofirmy to autentyczni wytwórcy, często nasi sąsiedzi, z którymi można porozmawiać, przyjechać, zobaczyć ich produkty. Produkty robione z sercem, z tradycjami od pokoleń, wyroby o najwyższej jakości. Warto wspierać mikrofirmy robiąc u nich zakupy, bo tak naprawdę wspiera się samych siebie. Kupując lokalnie stwarza się szansę na to by firma dalej trwała i się rozwijała. Gdy przestaniemy kupować lokalnie, lokalne wytwórnie znikną i zostanie nam tylko masowa, globalna produkcja – bez smaku, bez jakości, naszpikowana chemią, za to ogólnodostępna… Nie dajmy się nabrać, że wygodnie jest kupować wszystko w jednym miejscu, że pomidory czy ogórki smakują cały rok tak samo. Lokalność, sezonowa dostępność warzyw to też gwarancja świeżości i zdrowiakomentuje Emilia Sznajder -Chmura z Kiszonki Sznajderów Z Doliny Baryczy.

Wybierając produkty lokalne, nie tylko dokonujemy wyboru w kierunku zdrowia i świeżości, ale także wspieramy naszą społeczność.

Wspieranie lokalnych, małych firm ma wiele korzyści, takich jak ożywienie lokalnej gospodarki, tworzenie miejsc pracy oraz zwiększenie różnorodności oferty produktowej. Lokalne firmy budują zaufanie, prawdziwe relacje, doceniają swoich klientów i skupiają się na tym, żeby klient czuł się ważny i wyjątkowy. Kupując polską żywność, wspierasz rodzimych producentów, zmniejszasz ślad węglowy związany z transportem i promujesz trwałość środowiskową. To również sposób na zachowanie kultury i tradycji kulinarnej danego regionu – mówi Maja, reprezentująca sklep Pani z warzywniaka.

Wspieranie mikrofirm przyczynia się do ożywienia lokalnej gospodarki, tworząc miejsca pracy i promując innowacyjność. Mikrofirmy często kierują się pasją i tradycją, co przekłada się na wyjątkową jakość oferowanych produktów i usług. Więcej o tym, jak je wspierać znajdziecie na www.bezmikroniemamakro.pl!

25 sierpnia 2023

Udostępnij

Oferta WPT

Sprawdź, co mamy do zaoferowania!

/inkubatory-przedsiebiorczosci/