Za nami pierwszy kwartał działalności Strefy Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego! Z przestrzeni, w której specjaliści z WPT oraz różnych urzędów i instytucji otoczenia biznesu udzielają przedsiębiorcom realnego, fachowego i bezpłatnego wsparcia skorzystało już ponad 250 przedsiębiorców!

W pierwszym kwartale działalności Strefy Informacji Biznesowej WPT, od listopada 2022 roku zorganizowano w niej 27 wydarzeń, w tym 6 webinarów i 21 dyżurów ekspertów, w ramach których udzielane były konsultacje biznesowe.

Strefa Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego to projekt, który ma wspierać działalność i innowacyjność firm z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Cieszymy się, że jej działalność spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy skorzystało z naszych usług 368 osób, w tym 252 przedsiębiorców – komentuje Justyna Pater-Synówka, Kierownik Oddziału ds. Rozwoju Nowych Rynkówz Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Bezpłatne wsparcie dla biznesu

Strefa Informacji Biznesowej WPT działa w budynku ALFA WPT, przy ul. Klecińskiej 123. Każdy przedsiębiorca może tam skorzystać z indywidualnych porad, udzielanych podczas dyżurów ekspertów, ale też wziąć udział w szkoleniach i warsztatach poświęconych kluczowym dla biznesu kwestiom. Konsultacje dotyczą m.in. pozyskiwania funduszy unijnych z nowej perspektywy finansowej, ochrony własności intelektualnej, zatrudniania nowych pracowników w tym obcokrajowców, pozyskiwania kapitału prywatnego na rozpoczęcie działalności czy na jej rozwój.

W ramach Strefy można spotkać się ze specjalistami zespołu WPT, ale też przedstawicielami urzędów i ekspertami z instytucji otoczenia biznesu. Współpracę z WPT podjęło już ponad 20 różnych podmiotów z całej Polski, m.in.: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Akademia Nauk.

Korzystaj bezpłatnie już dziś!

Wszystkie porady i wydarzenia w ramach Strefy Informacji Biznesowej są bezpłatne, a największą korzyścią płynącą z korzystania z nich dla przedsiębiorców będzie oszczędność czasu i uzyskanie wiarygodnej informacji u źródła. Aktualne informacje o wydarzeniach organizowanych w Strefie oraz pełna oferta szkoleń i konsultacji są dostępne na www.technologpark.pl/strefainformacjibiznesowej