We Wrocławiu ostatni weekend września należeć będzie do lokalnych rzemieślników i rękodzielników. W dniach 24-26.09, w czterech lokalizacjach nieopodal Rynku, odbędą się: kiermasze oraz bezpłatne warsztaty i pokazy. WPT jest partnerem tego wydarzenia.

Wydarzenie będzie okazją nie tylko do nabycia produktów tworzonych ręcznie, ale również do bezpośrednich rozmów z lokalnymi twórcami i mistrzami rzemiosła.

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Jarmark Rzemieślniczy  – zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Szewskiej i Wita Stwosza. Będzie okazją do poznania lokalnych rzemieślników oraz nabycia wytwarzanych przez nich produktów, takich jak: ceramika, pieczywo, sery, świece, akcesoria dla najmłodszych, odzież, biżuteria i wiele innych. Jarmark czynny będzie od piątku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00.
  • Kiermasz artystów rękodzieła – czyli specjalna edycja „RękiDziełaFest” organizowana w Przejściu Żelaźniczym, gdzie również zagości rzemiosło, ale i artystyczne rękodzieło m.in. koronki, obrazy, makramy czy wyroby z filcu. Kiermasz czynny będzie od 11:00 do 17:00.
  • Bezpłatne, otwarte pokazy i warsztaty rzemieślnicze, na które zapraszamy na Plac Solny. Na najmłodszych czekać będą warsztaty z malowania ilustracji, a dla fanów makiet i miniatur – pokazy oraz warsztaty modelarskie. Ponadto zaprezentowane zostaną tajniki renowacji mebli oraz repusowania, czyli techniki, którą stworzono m.in. słynną Statuę Wolności. Strefa warsztatowa otwarta będzie w sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00 do 18:00.
  • Strefa „Etno Fun na tropie rzemiosła” na ul. Świdnickiej, gdzie od piątku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 18:00 zapraszamy mieszkańców Wrocławia i turystów, dzieci, dorosłych oraz seniorów. Zarówno fanów rzemiosła, jak i rękodzieła. Na program wydarzeń realizowanych w strefie złożą się: warsztaty, pokazy, prezentacje rzemieślnicze, happening, realizacja artystycznej instalacji plenerowej, konkursy z nagrodami, strefa gier podwórkowych i jeszcze małe co nieco.

Dokładny harmonogram wszystkich warsztatów i pokazów będzie dostępny na miejscu oraz na stronie – Wrocławski Rzemieślnik. Partnerem wydarzenia jest Wrocławski Park Technologiczny oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza.

Więcej informacji >

Bez mikro nie ma makro, czyli dumni z wrocławskich firm

Wrocław docenia małe firmy. Aż 97% wrocławskich biznesów to mikroprzedsiębiorstwa. Są one siłą napędzającą rozwój nie tylko lokalnej, ale też krajowej i europejskiej gospodarki. Problem w tym, że często nie zdajemy sobie sprawy z roli, jaką odgrywają, nie znamy ich osiągnięć i sukcesów. To ma się zmienić dzięki projektowi – Bez mikro nie ma makro. Nowością jest również miejski portal Wrocławski Rzemieślnik, z wyszukiwarką wrocławskich punktów i zakładów usługowych.

www.bezmikroniemamakro.pl

Źródło: wroclaw.pl, fot. BRG