Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”, które odbędzie się 7 września o 13:00! Tym razem porozmawiamy o przedsiębiorczości bez barier. Naszymi gośćmi będą Andrzej Mańkowski, Zastępca Dyrektora ds. Osób z Niepełnosprawnością i Świadczeń z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz Piotr Ciosek, Kierownik w Oddziale ds. Inkubacji z Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA! Udział jest bezpłatny.

Przedsiębiorczość to pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Udowadniają to spotkania, odbywające się  tym w ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Na najbliższym spotkaniu poszukamy odpowiedzi na pytania o to, czym jest przedsiębiorczość bez barier i jak można ją wspierać oraz promować. Nie zabraknie też tematów związanych z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami oraz dyskusji o tym, jaką rolę pełni miasto i związane z nim instytucje, jak MOPS czy Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA w budowaniu przyszłości i świata bez barier.

Kolejne spotkania będą się odbywać od września do listopada. Każde z nich będzie prezentować inną formę przedsiębiorczości – od tej społecznej, przez tą wyrażaną w sposobie codziennego funkcjonowania w miejskiej przestrzeni, po tą związaną z wdrażaniem w życie różnych pomysłów na biznes. Wśród gości specjalnych zobaczymy przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, opowiadających o tym, co łączy sport i przedsiębiorczość, MPK Wrocław, którzy opowiedzą o tym, że wspólna komunikacja, to przedsiębiorcza komunikacja,  ale też Wrocławskiego Centrum Seniora, mówiących o tym, dlaczego na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przybliżających społeczny aspekt przedsiębiorczości.

Cykl spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się w listopadzie, w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkania „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” będą odbywać się online. Można do nich bezpłatnie dołączyć, rejestrując się pod tym linkiem lub obserwując stronę WPT na Facebooku.

Organizatorem spotkań jest Wrocławski Park Technologiczny, działający na rzecz różnych form wrocławskiej przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Partnerami spotkań są: WKS Śląsk Wrocław, MPWiK Wrocław, MOPS we Wrocławiu, MPK Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskie Centrum Seniora, Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA.

Więcej na: www.technologpark.pl

Obejrzyj pozostałe spotkania >