Już jest pierwszy odcinek naszego nowego cyklu podcastów „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”, w ramach którego poznamy historie sukcesów wrocławskich przedsiębiorców, którzy nie bali się wziąć spraw w swoje ręce i ze studenckich pomysłów stworzyli prężnie działające na rynku firmy. W premierowym odcinku naszym gościem jest dr Janusz Piechota, współzałożyciel i prezes firmy Amplicon, laureat plebiscytu 30 kreatywnych Wrocławian. Posłuchajcie!

Amplicon – innowacje z dobrym startem w biznes w WPT

Pomysł na założenie Ampliconu wynika bezpośrednio z zainteresowań prezesa firmy, dr. dr Janusza Piechoty. Jeszcze w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim był on członkiem zespołu, który zajmował się m.in. ustalaniem podłoża molekularnego chorób genetycznych i próbował stworzyć pierwsze testy diagnostyczne chorób genetycznych. Swoją pracę kontynuował on na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie poznał swoją dzisiejszą wspólniczkę Małgorzatę Piskozub. Połączyli siły i gdy nadarzyła się okazja, swoje naukowe zainteresowania, których nie mogli rozwijać na uczelni, postanowili przełożyć na biznes zakładając Amplicon. Amplicon swoją działalność rozpoczął w Dolnośląskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (DAIP), we Wrocławskim Parku Technologicznym (WPT). Amplicon, który zakończył już okres swojej inkubacji w DAIP, to dziś firma z własnym, niezależnym kompleksem biurowo-laboratoryjnym, wynajętym we Wrocławskim Parku Technologicznym. W portfolio ma około 100 testów diagnostycznych, a niebawem zarejestruje własne laboratorium medyczne, oferujące autorskie testy diagnostyczne.

 O podcastach

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, co tydzień będziemy poznawać biznesową historię jednej firmy. Gośćmi podcastów będą absolwenci wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera. Wśród firm, których historie poznamy są: Amplicon Pure Biologics, Motion Systems, Sovigo, Herbzy, Majestic Boards i Roboklocki. Zostały one założone przez absolwentów największych wrocławskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczelnie włączyły się w inicjatywę WPT – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu objęły cykl podcastów swoim patronatem honorowym. Uznanie dla projektu wyraził również Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który objął cykl podcastów patronatem honorowym.

Podcasty „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” pokażą nam, jak znaleźć sposób na dobry start w biznes! W każdy poniedziałek będzie można posłuchać nowego odcinka cyklu na antenie Radia Luz oraz na Spotify i YouTube WPT. Więcej informacji można znaleźć na www.technologpark.pl

Posłuchaj na YouTube:

Wszytskie odcinki serii „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”