Na początku listopada 2020 roku rozpoczęliśmy akcję wsparcia personelu medycznego wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, który codziennie walczy z koronawirusem o nasze zdrowie i życie. We współpracy z Cafe Równik i firmą KINIA przygotowaliśmy dla nich już ponad 10 tysięcy posiłków!

Z pandemią koronawirusa wszyscy zmagamy się już od kilkunastu miesięcy. Z nowym rokiem na horyzoncie pojawiła się nadzieja na jej zakończenie i powrót do normalności. Nie oznacza to jednak, że możemy już zrezygnować z działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa oraz wspierania tych, którzy nieustannie mierzą się z pandemią na pierwszym froncie – personelu medycznego szpitali i innych placówek medycznych.

Wierzymy, że z pandemią możemy wygrać tylko wspólnym wysiłkiem, przestrzegając zasad sanitarnych i pomagając sobie nawzajem. Właśnie dlatego kontynuujemy naszą akcję wspierania medyków z Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, dostarczając im codziennie ciepłe posiłki. Przy okazji cieszymy się, że możemy pomóc branży gastronomicznej, szczególnie naszym przyjaciołom z Cafe Równik – komentuje Prezes WPT Maciej Potocki.

Posiłki na zlecenie WPT przygotowuje zespół  wyjątkowej klubokawiarni, Cafe Równik,  działającej na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, oraz działająca w WPT firma cateringowa KINIA. Codziennie dostarczamy do szpitala przy ul. Koszarowej kilkaset obiadów po to, by choć trochę ułatwić pracę całemu personelowi medycznemu placówki.

W ramach naszej akcji pokazujemy również, w jaki sposób można połączyć siły pomiędzy przedsiębiorcami, osobami z niepełnosprawnościami i instytucjami wspierającymi biznes. Współpracując możemy więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale i pomóc sobie nawzajem – podsumowuje Prezes WPT.

Trwająca od 9 listopada akcja WPT to już ponad 10 tysięcy posiłków dla medyków. Na tym jednak nie kończymy – nasza akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach!

Więcej informacji o naszej akcji >