Walka z pandemią koronawirusa to niezwykle wymagające zadanie, szczególnie dla osób, które są na pierwszej linii frontu – całego personelu medycznego, który często z nadludzkim wysiłkiem walczy o nasze zdrowie i życie. Nie możemy stać obok tego obojętnie, dlatego postanowiliśmy choć trochę go wspomóc. Od dziś będziemy we współpracy m.in. z Cafe Równik dostarczać do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, mieszczącego się przy ulicy Koszarowej, obiady dla jego załogi.

Od poniedziałku (9.11.2020 r.) przez najbliższe tygodnie będziemy codziennie dostarczać do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jako szpital koordynacyjny pełni rolę „centrum” walki z pandemią koronawirusa, 200 obiadów dla personelu placówki. Posiłki będzie przygotowywać zespół Cafe Równik, wyjątkowej klubokawiarni działającej na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz działająca w WPT firma cateringowa KINIA, która zadba również o logistykę dostaw obiadów.

Nie tylko my, jako Wrocławski Park Technologiczny chcieliśmy pomóc medykom walczącym z pandemią. Chcieli to również zrobić nasi przyjaciele z Cafe Równik, którzy stworzyli miejsce promujące równość i tolerancję, wspierające osoby z niepełnosprawnościami. Nasza wspólna inicjatywa pokazuje, jak ogromną siłę ma solidarność i współpraca. Każda pomoc jest obecnie na wagę złota. Ogromnie cieszę się, że wspólnie pokazujemy, że gdy połączymy siły, możemy więcej! – komentuje Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Inicjatywa WPT to przede wszystkim pomoc dla personelu medycznego. Partnerstwo z Cafe Równik i firmą KINIA poszerzyło jednak zasięg akcji o wsparcie przedsiębiorstw z branży gastronomicznej, które mierzą się z kolejnymi obostrzeniami sanitarnymi, mającymi ogromny wpływ na tę branżę. W trakcie pierwszej fali pandemii zachęcaliśmy do wspierania m.in. właśnie Cafe Równik, które pozostawało zamknięte, co spowodowało duże straty finansowe. Kawiarnia do wznowienia działalności potrzebowała środków finansowych pozwalających na utrzymanie miejsc pracy, zakup odpowiednich środków czystości i wdrożenie procedur zabezpieczających kelnerów pracujących w kawiarni, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem.

Wtedy się to udało i mamy nadzieję, że będzie tak również tym razem. Ogromnie zachęcamy do tego, by stawiać na współpracę również we wspieraniu walki z pandemią. Pomoc każdego z nas jest potrzebna, niezależnie od tego, kim jesteśmy, gdzie pracujemy. Stawiając na solidarność, możemy zrobić więcej, pomóc nie tylko medykom w walce z koronawirusem, ale i sobie nawzajem – podsumowuje prezes WPT.

#bezbarier w WPT

Wrocławski Park Technologiczny wspiera działania promujące równość i współpracę, szczególnie w zakresie przedsiębiorczości i innowacji. Obecnie trwają prace nad utworzeniem w WPT Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości, który będzie promował aktywność zawodową osób z niepełnosprawnościami. Współpraca z Cafe Równik i firmą KINIA to przykład inicjatywy, która pokazuje, jak w pełni można wykorzystać kooperację przedsiębiorców, osób z niepełnosprawnościami i instytucji wspierających biznes.

O naszej akcji możecie dowiedzieć się więcej z: 

Materiał TVN24
Materiał Echo24
Artykuł Gazety Wyborczej