Inkubator Przedsiębiorczości
i Technologii WPT

Inkubator Przedsiębiorczości
i Technologii WPT

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii (IPIT) to przyjazne miejsce dla rozwoju firmy dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które zaczynają swoją biznesową drogę. Przez okres 5-lat inkubacji mogą oni korzystać z oferty WPT na preferencyjnych warunkach. Stworzyliśmy specjalną ofertę dla przedsiębiorstw typu spin-off, spin-out i start-up, które w swojej działalności mogą wykorzystywać infrastrukturę laboratoryjną Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Co oferuje IPIT?

Oferta IPIT została zaprojektowana tak, by kompleksowo wspierać nowych przedsiębiorców w okresie pierwszych 5 lat działalności. Składają się na nią m.in.:

Preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowej

IPIT dysponuje ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej, na którą składa się: 50 w pełni umeblowanych biur o powierzchni o od 5 do 32 mkw. na, 12 boksów typu open-space, 2 sale konferencyjne, 4 sale spotkań, 4 aneksy kuchenne oraz pokój rekreacyjny.

Platforma Usług Cloud

Rezydenci IPIT mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do pakietów programów biurowych, graficznych i projektowych z rodziny Microsoft, Adobe i Autodesk.

Zobacz pakiety

Wsparcie w promocji firmy

Startupy działające w IPIT zyskują również możliwość promocji swojej firmy poprzez udział w krajowych, jak i międzynarodowych targach i wystawach, wsparcia WPT w zakresie promocji firmy w mediach jak i Internecie – zarówno na naszej stronie www, w mediach społecznościowych, jak i materiałach prasowych.

Dostęp do infrastruktury i zasobów WPT

Przedsiębiorcy działający w IPIT mają dostęp do pełnego spektrum usług i produktów biznesowych WPT, które opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub. W ramach niego współpracujące firmy mogą korzystać z takiego wsparcia, jakiego potrzebują w danym momencie swojego rozwoju. Do dyspozycji rezydentów IPIT są m.in.:

Hala przemysłowa

Poza przestrzenią biurową IPIT startupy mogą korzystać m.in. z powierzchni produkcyjnej i magazynowej w Hali Nowa 7, która jest zlokalizowana przy ul.Fabrycznej, w bezpośrednim sąsiedztwie Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii WPT.

Doradztwo i networking

Prowadzimy programy pomagające uzyskać środki na prowadzenie działalności gospodarczej (np. w formie programu BON NA DOTACJĘ lub poprzez udzielanie pomocy de minimis) i tworzymy platformę współpracy łączącej startupy z przedsiębiorstwami MSP i dużymi, międzynarodowymi firmami jak np. 3M Polska.

Laboratoria i prototypownie

Bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na start, jakie niesie ze sobą wyposażenie własnej pracowni badawczo-rozwojowej czy laboratoriów, przedsiębiorcy działający w naszych inkubatorach przedsiębiorczości mogą korzystać z 12 nowocześnie wyposażonych laboratoriów i prototypowni w takim zakresie, jakiego potrzebują.

Wsparcie w realizacji projektów R&D

Sektor B+R to ogrom możliwości, które specjaliści WPT potrafią ukierunkować i wesprzeć ich wykorzystanie konkretnymi, specjalistycznymi usługami tj. analizy oraz badania standardowe, czy też opracowywanie metod analitycznych i technologii. Prowadzimy również szkolenia laboratoryjne i certyfikowane.

Jakie są cele IPIT?

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii (IPIT) działa od 2015 roku. Został utworzony w ramach projektu pn. „Utworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii na bazie budynku socjalno-administracyjnego przy hali W-7 po dawnej Państwowej Fabryce Wagonów PAFAWAG we Wrocławiu” zrealizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Naszym celem jest wsparcie przedsiębiorców oraz promocja i zwiększanie poziomu wiedzy o przedsiębiorczości wśród studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Inspirujemy zarówno studentów i absolwentów wrocławskich uczelni, jak i wszystkich innych, do zakładania własnej działalności gospodarczej.

Długofalowym celem naszych działań jest zwiększenie samozatrudnienia w rejonie Dolnego Śląska, w szczególności w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jak również wzrost konkurencyjności i innowacyjności Dolnego Śląska.

Jak wygląda przestrzeń IPIT?

Jak wygląda przestrzeń IPIT?

Rada Nadzorująca IPIT

W skład Rady Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii wchodzą:

Przewodniczący Rady: Maciej Potocki – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny WPT S.A.

Z-ca Przewodniczącego Rady: Małgorzata Dynowska – Z-ca Dyrektora ds. Inkubacji i Rozwoju Firm

Członkowie Rady:

 • Janina Woźna – Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim Wrocławia
 • Agata Zemska – Dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego
 • Maciej Litwin- Główny Specjalista w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, które realizuje program Wrocławskie Centrum Akademickie

Kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii

 • ul. Fabryczna 16H
  53-609 Wrocław
 • Małgorzata Dynowska
  Zastępca Dyrektora
  ds. Inkubacji i Rozwoju Firm
 • +48 71 798 58 16
 • +48 781 871 816
 • kontakt@startupwro.pl

Kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii

 • ul. Fabryczna 16H
  53-609 Wrocław
 • Małgorzata Dynowska
  Zastępca Dyrektora
  ds. Inkubacji i Rozwoju Firm
 • +48 71 798 58 16
 • +48 781 871 816
 • kontakt@startupwro.pl

Kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii

 • ul. Fabryczna 16H
  53-609 Wrocław
 • Małgorzata Dynowska
  Zastępca Dyrektora
  ds. Inkubacji i Rozwoju Firm
 • +48 71 798 58 16
 • +48 781 871 816
 • kontakt@startupwro.pl

Do pobrania

Pobierz i zapoznaj się z dokumentami dotyczącymi działalności IPIT:

Wniosek przystąpienia do IPiT – Załącznik nr 1 do Regulaminu IPiT
Regulamin IPIT
Biznesplan wnioskodawcy – Załącznik nr 2 do Regulaminu IPiT
Cennik opłat czynszowych IPIT
Wniosek de minimis na najem powierzchni biurowej IPiT – Załączniki nr 3-7 do Regulaminu IPiT
Regulamin korzystania z Platformy Usług Cloud
Wniosek de minimis – Platforma Usług Cloud
Regulamin korzystania z usług doradczo-szkoleniowych
Wniosek de minimis na Usługi doradczo-szkoleniowe

Dowiedz się więcej o inkubatorach przedsiębiorczości WPT:

STARTUPWRO, czyli WPT dla startupów

Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości