Dołącz do akcji i wspieraj 33. Finał WOŚP razem z WPT i Przedszkolem Technoludek!

Dołącz do akcji i wspieraj 33. Finał WOŚP razem z WPT i Przedszkolem Technoludek!

Wrocławski Park Technologiczny oraz Przedszkole Niepubliczne „Technoludek” zapraszają do udziału w niezwykłej akcji „Nauczyciele Szyją dla WOŚP”, podczas której nauczyciele i nauczycielki z całej Polski stworzyli wyjątkowe, ogromne Pożeracze Smutków Giganty.

To nie tylko kolorowe pluszaki – to symbole wsparcia, nadziei i dobra! Tegoroczne licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej, to świetna okazja, by pomóc i „zaadoptować” jednego z 170 wyjątkowych Pożeraczy Smutków.

Weź udział w licytacji Pożeracza Smutków Technoludka:
Zobacz wszystkie aukcje i wspieraj WOŚP:

Nauczyciele szyją dla WOŚP już po raz czwarty.

Podczas zeszłorocznej edycji kwota wszystkich wylicytowanych maskotek wyniosła 46 598 zł, a w akcję zaangażowało się ponad 120 nauczycielek i nauczycieli. W tym roku szyjących jest prawie 150, a deklarowana kwota licytacji już przekroczyła 40 000 zł! Do końca aukcji pozostało jeszcze kilka dni, więc szanse na pobicie rekordu z 2024 r. są duże.

Siłą naszej inicjatywy jest powszechne i oddolne zaangażowanie nauczycielek i nauczycieli. Za igłę i nitkę chwyciła kadra przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z miast, miasteczek i wsi zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Allegro „pożeracz smutków”, aby zobaczyć, że wyobraźnia nauczycieli i nauczycielek nie zna granic! Na aukcjach czekają kotki, myszki, pieski, żółwie, ośmiornice, rybki, kury, krokodyle… Można także licytować takie unikaty jak liść monstery, pieroga, zamek, a nawet tasiemca. Wszystkie kolorowe, gigantyczne i uszyte z sercem – mówi inicjatorka, koordynatorka i liderka akcji, Marta Florkiewicz-Borkowska.

Marta Florkiewicz-Borkowska to nauczycielka, arteterapeutka i edukatorka z tytułem „Nauczyciel Roku 2017”, laureatka Nagrody imienia Ireny Sendlerowej i Nagrody im. Janusza Korczaka. Terapeutyczną moc szycia odkryła ponad 10 lat temu i do dzisiaj swoją pasją zdążyła zarazić kilkaset szkół, w których szyje nie tylko grono pedagogiczne, ale także uczniowie i uczennice. Od kilku lat inicjatywie partneruje Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, zaś dwa lata temu zyskała ona oficjalną nazwę “Szyjemy Dobro”. Kolejne edycje organizowane są z myślą o konkretnych potrzebujących. Pożeracze Smutków oraz inne przyjazne “stwory” powstały już m.in. po to, aby wesprzeć dzieci uchodźcze z Ukrainy, psychiatrię dziecięcą i domy dziecka. “Nauczyciele szyją dla WOŚP” to stały punkt programu szycia Dobra.

Dlaczego szycie?

Ponieważ to aktywność, którą można realizować zarówno samemu, jak i w większej grupie – w obu przypadkach przynosi dobroczynne skutki. Jeśli szyjemy sami, możemy skupić się na sobie, wyciszyć i przemyśleć własne sprawy. Zaś szycie w towarzystwie buduje relacje, otwiera na drugą osobę i ułatwia rozmowy o trudnych sprawach. Nie można zapomnieć także o tym, że działanie z igłą, nitką i kawałkiem materiału świetnie rozwija kreatywność i zdolności manualne. Szyć mogą dzieciaki, dorośli, seniorzy – dodaje Marta Florkiewicz-Borkowska.

Każdy, kto pragnie przyczynić się do realizacji tegorocznego celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli wsparcia onkologii i hematologii dziecięcej, a przy okazji ma ochotę „adoptować” kolorowego pluszaka-giganta, może licytować na charytatywnych aukcjach Allegro jednego ze 170 Pożeraczy Smutków Gigantów.

29 stycznia 2025

Udostępnij

Oferta WPT

Sprawdź, co mamy do zaoferowania!

/inkubatory-przedsiebiorczosci/