Już w najbliższy weekend we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie się Fifty-Fifty Game Jam”. To konkurs stworzony dla twórców gier, umożliwiający zademonstrowanie oraz udowodnienie umiejętności uczestników. Jego celem jest także zwrócenie uwagi na kwestię wciąż niewystarczającej obecności kobiet w game devie i branży IT. To kreatywne spotkanie ponad 100 twórców gier, którzy przez trzy dni (od piątku do niedzieli) będą pracować we Wrocławskim Parku Technologicznym nad autorskimi projektami.

Konkurs skierowany jest zarówno dla osób zajmujących się tworzeniem gier w sposób profesjonalny, zawodowy jak i osób tworzących gry amatorko. W ramach konkursu uczestnicy biorący udział w wydarzeniu mają za zadanie stworzenie działającej gry komputerowej, planszowej, karcianej lub innej. Gry mogą być tworzone indywidualnie lub przez zespoły maksymalnie 5 osobowe.  Zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie uczestników.  Nagrody przyznane zostaną w 2 kategoriach: „Najlepsza gra Game Jemu 2019″ oraz „Fifty-Fifty”. W kategorii „Najlepsza gra Game Jame 2019″ będą oceniane wszystkie gry stworzone podczas wydarzenia, natomiast w kategorii „Fifty-Fifty” oceniane będą gry stworzone przez zespół składający się z dwóch osób – kobiety i mężczyzny.

Wydarzeniu towarzyszyć będą także branżowe prelekcje (piątek), a firma z WPT – Majestic Board, jedyny producent elektrycznych longboardów w Polsce, uatrakcyjni program pokazem i możliwością przetestowania swoich produktów (sobota od godz. 13:00).