14 nowoczesnych laboratoriów i prototypowni na ponad 6 tysiącach mkw.! Tak w liczbach można opisać nasze dostępne na wynajem zaplecze badawczo-rozwojowe, które pozwala na realizację innowacyjnych projektów i wcielanie nowatorskich pomysłów w życie. Niedawno powiększyliśmy je o kolejne 1 400 mkw. powierzchni laboratoryjnych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, pozwalających na prowadzenie zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych. Dziś chcemy Wam opowiedzieć więcej o jednej z nich – Laboratorium Pomieszczeń Czystych Beta, działającym w kompleksie Laboratoriów Chemicznych i Bioinżynieryjnych!

Ścisła kontrola środowiska pracy

Laboratorium Pomieszczeń Czystych Beta to unikalny kompleks pracowni o wysokiej czystości i kontrolowanych parametrach, wyposażony m.in. w okna podawcze, sufity laminarne i filtry HEPA. To powierzchnia laboratoryjna dla wymagających, w ramach której można korzystać ze specjalistycznego, proinnowacyjnego zaplecza bez konieczności inwestowania we własną infrastrukturę.

Pomieszczenia w laboratorium zostały zaprojektowana tak, by była w nich możliwa ścisła kontrola środowiska pracy, szczególnie w zakresie zanieczyszczeń cząstkami oraz drobnoustrojami. Zostały wykorzystane do jego budowy wysokiej jakości materiały, a zastosowane w nim rozwiązania technologiczne mają potencjał do zapobiegania akumulacji zanieczyszczeńopowiada Katarzyna Piwowarczyk, Kierownik Zespołu Laboratoriów Chemicznych i Bioinżynieryjnych WPT.

Zespół pracowni daje też możliwość produkcji w standardzie GMP, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania. Składa się ona z trzech stref – laboratoryjnej, pomocniczej i technicznej.

Strefa laboratoryjna posiada wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia działalności badawczo – produkcyjnej i składa się z pomieszczeń, które w zależności od potrzeb mogą pełnić zróżnicowane funkcje, np.: magazyny – chłodnie surowców i produktów, magazyny materiałów suchych, pomocniczych.

Przejścia pomiędzy poszczególnymi strefami odbywają się z wykorzystaniem śluz z zamkami krzyżowymi i odpowiednim układem ciśnień. Dodatkowo poszczególne pomieszczenia są skomunikowane ze sobą przy pomocy okien podawczych. W skład strefy pomocniczej wchodzą pomieszczenia niezbędne dla prowadzenia procesów laboratoryjnych, które mogą pełnić zróżnicowane funkcje, ip.: myjni, suszarni, sterylizatorni, czy pomieszczenia gospodarczego służącego do przechowywania materiałów i środków do dezynfekcji pomieszczeń.

Strefa techniczna obejmuje z kolei strefę kontroli oraz nadzoru nad parametrami laboratorium tj.: wilgotność, ciśnienie, temperatury.

 Specjalistyczne powierzchnie w zasięgu ręki!

 Innowacyjne, nowoczesne laboratoria WPT czekają na najemców!

Obecnie na wynajem dostępne są laboratoria chemiczne oraz biotechnologiczne w Zespole Laboratoriów Chemicznych i Bioinżynieryjnych w budynkach Delta, Sigma i Gamma WPT. Na ich terenie dostępne są pracownie laboratoryjne ze śluzami, wyposażone m.in. w dygestoria, odciągi punktowe, szafy wentylowane, meble laboratoryjne – zachęca Katarzyna Piwowarczyk.

Osoby zainteresowane najmem zapraszamy do kontaktu:

Karolina Frankowska

tel.: +48 781 871 810
@: karolina.frankowska@technologpark.pl

Osoby zainteresowane najmem zapraszamy do kontaktu:

Karolina Frankowska
tel.: +48 781 871 810
@: karolina.frankowska@technologpark.pl