W II odcinku II sezonu podcastów „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” naszym gościem jest Mikołaj Podgórski, COO Scanway, polskiej firmy działającej w sektorze kosmicznym, która specjalizuje się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Scanway powstał w 2016 roku z inicjatywy młodych profesjonalistów wywodzących się m.in. z Politechniki Wrocławskiej, działających w branży optycznej, mechatronicznej oraz pomiarowej. Wśród nich byli autorzy projektu DREAM, w ramach którego została skonstruowana i wysłana w kosmos pierwsza polska wiertarka kosmiczna oraz inżynierowie współpracujący m.in. z IWS Fraunhofer.

O cyklu podcastów

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, co tydzień będziemy poznawać biznesową historię jednej firmy. Gośćmi podcastów będą absolwenci wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera.

Podcasty „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” pokażą nam, jak znaleźć sposób na dobry start w biznes! W każdy czwartek będzie można posłuchać nowego odcinka cyklu na antenie Radia Luz. W piątek będzie on dostępny na Spotify i YouTube WPT.

Wszystkie odcinki serii „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”