Rusza drugi sezon podcastów Wrocławskiego Parku Technologicznego pt. „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”! Po raz kolejny poznamy historie sukcesów wrocławskich przedsiębiorców, którzy nie bali się wziąć spraw w swoje ręce i ze studenckich pomysłów stworzyli prężnie działające na rynku firmy.

W I odcinku II sezonu podcastów rozmawiamy z Jakubem Karkocha, CEO firmy LightApply! To startup, który ułatwia codzienną aktywność koordynatorów, rekruterów i menedżerów w agencjach pracy tymczasowej. W systemie LightApply mogą oni funkcjonować sprawniej i wygodniej niż było to wcześniej możliwe. LightApply to bezpieczna platforma w chmurze, która rozwiąże mnóstwo powszednich trudności.

O cyklu podcastów

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, co tydzień będziemy poznawać biznesową historię jednej firmy. Gośćmi podcastów będą absolwenci wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera.

Podcasty „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” pokażą nam, jak znaleźć sposób na dobry start w biznes! W każdy czwartek będzie można posłuchać nowego odcinka cyklu na antenie Radia Luz. W piątek będzie on dostępny na Spotify i YouTube WPT.

Wszystkie odcinki I serii „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”