25 października rusza Strefa Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego! Będzie to przestrzeń, w której specjaliści z WPT oraz różnych urzędów i instytucji otoczenia biznesu spotykają się z dolnośląskimi przedsiębiorcami po to, by udzielać im realnego, fachowego wsparcia. Korzystanie z niej będzie bezpłatne.

Strefa Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego to projekt WPT, który ma wspierać działalność i innowacyjność firm z Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Cel naszej działalności to pomaganie przedsiębiorcom w rozwoju. Właśnie dlatego udostępniliśmy i specjalnie zaaranżowaliśmy przestrzeń, w której w jednym miejscu przedsiębiorca czy osoba planująca założenie firmy może uzyskać kompleksowe informacje – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

W ramach Strefy Informacji Biznesowej WPT, zlokalizowanej w WPT w budynku ALFA, przy ul. Klecińskiej 123, przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z indywidualnych porad, udzielanych podczas dyżurów ekspertów, ale też wziąć udział w szkoleniach i warsztatach poświęconych kluczowym dla biznesu kwestiom. Konsultacje będą dotyczyć m.in. pozyskiwania funduszy unijnych z nowej perspektywy finansowej, ochrony własności intelektualnej, zatrudniania nowych pracowników w tym obcokrajowców, pozyskiwania kapitału prywatnego na rozpoczęcie działalności czy na jej rozwój.

W ramach Strefy będzie można spotkać się ze specjalistami zespołu WPT, ale też przedstawicielami urzędów i ekspertami z instytucji otoczenia biznesu.  

Współpracę z nami  podjęło ponad 20 różnych podmiotów z całej Polski, m.in.: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Akademia Nauk. Planujemy dalsze rozbudowywanie portfolio Strefy, dlatego rozmawiamy z kolejnymi podmiotami – opowiada Justyna Pater-Synówka, Kierownik Oddziału ds. Rozwoju Nowych Rynków, Specjalista ds. pomocy publicznej i de minimis w Dziale ds. Wspierania Przedsiębiorczości Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Wszystkie wydarzenia w ramach Strefy Informacji Biznesowej są bezpłatne, a największą korzyścią płynącą z korzystania z nich dla przedsiębiorców będzie oszczędność czasu i uzyskanie wiarygodnej informacji u źródła. Aktualne informacje o wydarzeniach organizowanych w Strefie oraz pełna oferta szkoleń i konsultacji będą dostępne na www.technologpark.pl