30 marca, w trakcie konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy” swoją premierę miał SEKTOR INNOWACJI, nowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego, w ramach którego innowatorzy – przedsiębiorcy, naukowcy czy studenci, będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie w rozwoju swoich pomysłów.

SEKTOR INNOWACJI to projekt, w ramach którego Wrocławski Park Technologiczny stworzył narzędzia dedykowane dla biznesu i środowiska akademickiego, które związane jest z innowacjami.

Tu znajdziesz innowacje

Na portalu sektorinnowacji.pl działa Giełda Innowacji – baza umożliwiająca bezpłatne dodawanie i wyszukiwanie innowacyjnych usług, produktów i technologii tworzonych przez innowatorów, firmy i instytucje z różnych branż. To miejsce dla każdego, kto rozwija innowacje niezależnie od tego, czy robi to we własnym zakresie, na uczelni wyższej czy w ramach międzynarodowej organizacji!

Sprawdź, jak rozwijać innowacje

W ramach projektu, na portalu sektorinnowacji.pl działa WERYFIKATOR INNOWACJI – bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT, będą udzielać porad zainteresowanym innowatorom, przedsiębiorcom czy naukowcom, dotyczących tego, jak rozwijać ich pomysł np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan.

Projekt będzie też pokazywać, jak ogromny potencjał ma współpraca uczelni wyższych i biznesu, dlatego na portalu sektorinnowacji.pl znajduje się specjalnie poświęcona im sekcja. Działalność uczelni jest tam zaprezentowana z perspektywy partnera biznesowego dla biznesu i innowatorów. Stale rozbudowywana będzie również BAZA WIEDZY INNOWATORA, w ramach której będzie można znaleźć eksperckie informacje dotyczące kwestii ważnych dla przedsiębiorców, ale też zbiór informacji o instytucjach otoczenia biznesu, z którymi mogą współpracować.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl.

Poznaj SEKTOR INNOWACJI >

Obejrzyj premierową prezentację portalu SEKTOR INNOWACJI: