Fundacja PFR uruchomiła Program Akademia Rozwoju, który powstał po to, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które z różnych powodów pozostają mniej aktywne w życiu społecznym i zawodowym.

Dzięki udziałowi w programie uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe. To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji wspólnie z naszymi trenerami.

Program powstał dzięki wsparciu finansowemu organizacji Google.org, która doceniła jego potencjał społeczny i rozwojowy.

Program Akademia Rozwoju został stworzony z myślą o kobietach, które mimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej, chcą aktywnie działać i zdobywać nowe umiejętności. Do udziału w Programie zapraszamy mieszkanki mniejszych miast i terenów wiejskich.

Można do niego dołączyć, jeżeli mieszka się w mniejszej miejscowości lub na terenach wiejskich, pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma niski dochód w gospodarstwie domowym, posiada orzeczenie o niepełnosprawności, pozostaje dłużej poza rynkiem pracy, a jednocześnie wykazuje się gotowość na podjęcie nowego wyzwania i dzięki nowym kompetencjom i umiejętnościom chcesz wziąć swój los we własne ręce.

Więcej informacji na stronie organizatora:

Akademia rozwoju – więcej informacji