Trwa nabór do II edycji programu pilotażowego ACADEMIC BOX, prowadzonego przez Wrocławski Park Technologiczny! Dzięki niemu studenci z wrocławskich uczelni wyższych, którzy działają w kołach naukowych mogą bezpłatnie korzystać z nowoczesnej przestrzeni warsztatowo-koncepcyjnej, w miejscu, w którym projektuje się przyszłość!

Czym jest Academic Box?

Academic Box to przestrzeń warsztatowo-koncepcyjna stworzona przez Wrocławski Park Technologiczny, dedykowana studentom działającym w kołach naukowych z wrocławskich uczelni wyższych. Jest to unikatowy w skali kraju program wspierający studenckie inicjatywy. Umożliwia on studentom zrzeszonym w kołach naukowych bezpłatne korzystanie z zaplecza, które pozwala na rozwijanie projektów naukowych w komfortowych warunkach. W industrialnej przestrzeni hali produkcyjno-magazynowej Nowa 7 znajduje się 8 boksów, czyli zamkniętych pomieszczeń przypominających garaże (bo czy to nie tam narodziło się wiele firm, będących dziś liderami na globalnych rynkach?).

Warto też wspomnieć, że Academic Box zlokalizowany jest w świetnym sąsiedztwie – na hali działają liczne firmy technologiczne, a tuż obok znajduje się nasz Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA.

Aplikuj!

Jeśli jesteś studentem i działasz w ramach koła naukowego lub innej akademickiej grupy oraz prowadzisz prace nad projektem wymagającym odpowiedniego zaplecza, który w przyszłości może stać się dobrym pomysłem na biznes nie czekaj i aplikuj! Nabór trwa do 15.11.2021. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić dokumenty dostępne na: www.technologpark.pl/oferta-wpt/inkubatory-przedsiebiorczosci/academic-box/.

Aplikuj!