Wrocławski Park Technologiczny, we współpracy z firmą Amtest Poland Sp. z o.o., zachęca do udziału w „Dniu otwartym Laboratorium Elektroniki”, który odbędzie się już w najbliższy piątek 3 grudnia 2021 r. W trakcie wydarzenia odbędzie się m.in. prezentacja najnowocześniejszych urządzeń służących do produkcji elektroniki.

Poniżej przestawiamy szczegółowy program spotkania, w którym będziecie mogli uczestniczyć również w formie zdalnej (poprzez ten link). Serdecznie zapraszamy!

 Data: 03.12.2021 r., godz. 09:00

 Miejsce: Wrocławski Park Technologiczny,  budynek DELTA/LAMBDA – ul. Duńska 9-13, 54-427 Wrocław

Weź udział w Dniu Otwartym online!

Agenda spotkania :

 • 09:00 – 09:05 – Rejestracja
 • 09:05 – 09:15  Powitanie i otwarcie spotkania we Wrocławskim Parku Technologicznym S.A.
  Łukasz Dzięgielewski, Kierownik Zespołu Laboratoriów Inżynieryjnych WPT S.A/ Tomasz Dublasiewicz, Operations Manager, Amtest Poland Sp. z o.o.
 • 09:15 – 09:35 – „Przyszłość trzeba zaprojektować – zróbmy to razem” – prezentacja potencjału i modeli współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym.
  Prowadzące: Anna Bednarska, Dyrektor Działu ds. Sprzedaży i Projektów Badawczych i Justyna Pater-Synówka, Kierownik Oddziału ds. Rozwoju Nowych Rynków, WPT S.A.
 • 09:35 – 09:45 – Przykład współpracy na podstawie Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki i Spintroniki.
  Prowadzący: Łukasz Dzięgielewski, Kierownik Zespołu Laboratoriów Inżynieryjnych WPT S.A
 • 09:45 – 10:00 Przerwa kawowa
 • 10:00 – 13:00 – Zaawansowane technologie wspomagające produkcję elektroniki:
  • Lutowanie w oparach i redukcja pustek lutowniczych.
   Prowadzący: Tomasz Dublasiewicz, Operations Manager, Amtest Poland Sp. z o.o.
  •  Inspekcja optyczna SPI / AOI.
   Prowadzący: Robert Brożyna, Technical Support and Sales Engineer, Amtest Poland Sp. z o.o.
  •  Produkcja przyrostowa / Additive Manufactured Electronics – online
   Prowadzący: Chris Garden, EMEA Sales Director, nano Dimension
 • 13:00 – 13:20 Przerwa kawowa

Ze względu na aktualną sytuację związaną z COVID-19 wizyta w laboratorium zostanie podzielona na dwie grupy.

 • 13:20 – 13:50
  • Grupa I – Wizyta w Laboratorium Elektroniki – prezentacja maszyn
  • Grupa II – Networking – pozyskanie szczegółowych informacji na temat urządzeń, dofinansowania, współpracy z Wrocławskim Parku Technologicznym
 • 13:50 – 14:20
  • Grupa I – Networking – pozyskanie szczegółowych informacji na temat urządzeń, dofinansowania, współpracy z Wrocławskim Parku Technologicznym
  • Grupa II – Wizyta w Laboratorium Elektroniki – prezentacja maszyn

O Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki i Spintroniki WPT

Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki i Spintroniki WPT umożliwia prowadzenie badań testowych i diagnostycznych elementów lub podzespołów elektronicznych oraz produkcję płytek obwodu drukowanego (PCB). Wyposażone jest w urządzenia umożliwiające ręczny lub automatyczny montaż elementów elektronicznych na płytkach obwodu drukowanego w technologiach montażu przewlekanego (THT) lub powierzchniowego (SMT).

W laboratorium oferujemy sprzęt, który umożliwia diagnostykę elektroniki, pomiary, testy maszyn i urządzeń pod kątem odporności na zakłócenia. Znajduje się tu również clean room dla prac wymagających specjalnych warunków.

Nasze laboratorium wyróżnia skala jego działalności. Jesteśmy w stanie nie tylko przeprowadzić cały proces produkcyjny od A do Z, czyli od samego wykonania płytki obwodu drukowanego, do montażu na niej elementów, ale też realizować go na różną skalę. Linia produkcyjna znajdująca się w laboratorium ma charakter przemysłowy, co pozwala na masową produkcję elementów elektronicznych. Jesteśmy również otwarci na realizowanie mniejszych zleceń, np. wytwarzania prototypów produktów czy ich testowych partii.

Wrocławski Park Technologiczny tworzy warunki dla rozwoju innowacyjnych pomysłów biznesowych. Sprzęty w laboratorium dostępne są na wynajem dla każdego, również dla firm spoza WPT, przy minimum formalności. Dodatkowo umożliwiamy wynajem sprzętu na godziny.

Dowiedz się więcej

Organizator:

Patronat: