Zapraszamy do udziału w Gdynia E(x)plory Week, czyli Finale Konkursu E(x)plory 2021 i dyskusjach, debatach, webinarach o nauce i szkole! W tym roku będzie można m.in. posłuchać na żywo, jak uczestnicy Konkursu prezentują swoje projekty naukowe. Z okazji 10-lecia E(x)plory odwiedzimy także 10 szkół związanych z E(x)plory i połączymy się z nimi na żywo. W programie wydarzenia jest również webinar „Mniej znaczy więcej…przestrzeni dla nauczyciela”, organizowany w ramach naszej inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”

Gdynia E(x)pory Week to trzydniowe wydarzenie poświęcone nauce, młodym polskim talentom i przyszłości polskiej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z jego programem: www.explory.pl/2021. Co ważne, rejestrując się na wydarzenie można bezpłatnie wziąć udział w każdym webinarze, wykładzie i debacie odbywającym się w ramach Festiwalu Explory.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja na Platformie Hopin.

Zarejestruj się >

Mniej znaczy więcej… przestrzeni dla nauczyciela

Zapraszamy też na trzeci webinar z organizowanego przez nas cyklu „Mniej znaczy więcej”, który odbędzie się 20 października o 13:00, w ramach Gdynia E(x)plory Week. Przybliży on przydatne praktyki wzmacniania nauczycielskiej autonomii, bez malowania trawy na zielono, za to w szerszym, również pełnym wyzwań kontekście.

Dyrektor oddający przestrzeń do działania kadrze pedagogicznej? Szkoła autonomicznych i sprawczych nauczycieli? Tak, to możliwe!  O tym, jak tworzyć warunki do podejmowania inicjatyw, rozwijania pasji i współdecydowania porozmawiają z Renatą Frankowską – dyrektor ZST im. W. Andersa  w Białymstoku oraz Łukaszem Ratajczykiem dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie prowadzący webinar Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel.

Aby wziąć aktywny udział w webinarze, należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem.

Kto poprowadzi webinar?

Webinary z cyklu „Mniej znaczy więcej” prowadzą:

  • Oktawia Gorzeńska – absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
  • Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park TechnologicznyFundację Pro Mathematica oraz Fundację Zaawansowanych Technologii, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Zarejestruj się >