Cyfryzacja, automatyzacja i robotyzacja produkcji to najważniejsze wyzwania współczesnego biznesu. Procesy modernizacji i wdrażania innowacji nie są kwestią wyboru, a koniecznością wynikającą z rywalizacji rynkowej. Nowoczesne technologie pomagają nie tylko zwiększać konkurencyjność, ale również uodpornić firmę na fluktuacje rynkowe i kolejne kryzysy.

Aby wesprzeć wysiłki związane z wdrożeniami innowacyjnych rozwiązań i najnowocześniejszych technologii Przemysłu 4.0, Wrocławski Park Technologiczny wraz z firmą Balluff zorganizował 17 września 2021 wizytę w SmartFactory – demonstracyjnej linii produkcyjnej, która powstała w ramach projektu DIH Wrocław. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście firm, w większości członków klastra Nutribiomed, a także przedstawiciele dolnośląskiej nauki.

Demonstracyjna linia SmartFactory to wycinek prawdziwego procesu produkcyjnego. Celem jest produkcja gotowych wyrobów w jak najkrótszym czasie, przy zachowaniu maksymalnej wartości wskaźnika OEE oraz zerowych postojach. Linię wyposażono w technologie takie jak RFID, Machine Vision, IIoT, czy Machine Learning. Dodatkowo, uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć bus demonstracyjny, znany jako BOB (Balluff on Board), czyli urządzenie wypełnione po brzegi technologiami.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wrocławski Park Technologiczny S.A oraz firmę Balluff sp. z o.o. w ramach realizacji projektu CHAIN REACTIONS „Driving smart industrial growth through value chain innovation” finansowanego z programy Interreg Central Europe.

Więcej informacji na temat linii demonstracyjnej >