Zapraszamy na Wrocławskie Święto Rzemiosła! Będzie to trzydniowe święto wrocławskich rzemieślników, podczas którego odbędą się ponadto warsztaty i pokazy, jarmark rękodzieła oraz obchody 75-lecia Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

Wydarzenie będzie okazją nie tylko do nabycia produktów tworzonych ręcznie, ale również do bezpośrednich rozmów z lokalnymi twórcami i mistrzami rzemiosła. Wrocławski Park Technologiczny jest partnerem tego wydarzenia.

Jarmark Rzemieślniczy odbędzie się od 24 do 26 września 2021 roku w godzinach od 10:00 do 20:00 na terenie placu przy Katedrze Św. Marii Magdaleny we Wrocławiu przy skrzyżowaniu ulic: Szewskiej, Wita Stwosza i Łaciarskiej. Do udziału w nim nadal mogą zgłaszać się rzemieślnicy z Wrocławia i Dolnego Śląska!

Kto może uczestniczyć?

Rzemieślnicy i rękodzielnicy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Dolnego Śląska i okolic. Podczas jarmarku wolno sprzedawać jedynie produkty i wyroby rzemieślnicze lub rękodzielnicze. Zgłoszenia przyjmowane są w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego (załączniki do pobrania), przesłanego w formie elektronicznej do Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia na adres: brg@um.wroc.pl w terminie do 13.08.2021 do godziny 15:00. Szczegółowe informacje: dostępne w BIP.

Zgłoszenia >

Wrocławski Rzemieślnik – poznaj wrocławskich rzemieślników!

Mają pasję, talent i jedyny w swoim rodzaju fach w rękach. Rzemiosło stało się modne w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli nie wiesz, gdzie w swojej okolicy możesz naprawić buty czy zegarek, zamówić tort na urodziny dziecka bądź zmienić fryzurę na bardziej wystrzałową – pomożemy ci w tym! We współpracy z Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą i Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przygotowaliśmy  specjalną stronę, gdzie znajdziecie mapę z lokalizacjami mistrzów rzemiosła. Na razie zgłosiło się 121 rzemieślników, ale to dopiero początek!

Przedstawiciele wrocławskiego rzemiosła sprawiają, że możemy liczyć na pomoc w codziennych sprawach, ale też nabyć coś, co jest prawdziwym dziełem rąk i talentu. Dzięki internetowej mapie rzemieślników, od 19 maja znajdziemy lokalizacje usług działających w naszym mieście w jednym miejscu. Tak, by było wygodnie.

Wyszukiwarka wrocławskich rzemieślników to wspólny projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego i Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu. Do projektu mogą zgłosić się ci zrzeszeni, jak i niezrzeszeni. Wystarczy, że siedziba prowadzonej przez nich działalności mieści się na terenie Wrocławia. Zgłaszać się można przez formularz umieszczony na stronie lub wysłać pocztą elektroniczną pod adres: a.wilk@izba.wroc.pl. Zgłoszenie zweryfikują pracownicy Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

fot. wroclaw.pl