Przedsiębiorczość kojarzymy głównie z prowadzeniem własnej firmy. Warto jednak spojrzeć na nią nieco szerzej! To też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Przekonamy się o tym w ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z pierwszego z nich pt. „Co łączy wodę, ekologię i przedsiębiorczość”. Naszym gościem był Witold Ziomek, Prezes MPWiK Wrocław. Dyskutowaliśmy m.in. o tym, dlaczego picie wrocławskiej kranówki to przykład przedsiębiorczości w codziennym wydaniu!

Kolejne spotkania będą się odbywać od września do listopada. Każde z nich będzie prezentować inną formę przedsiębiorczości – od tej społecznej, przez tą wyrażaną w sposobie codziennego funkcjonowania w miejskiej przestrzeni, po tą związaną z wdrażaniem w życie różnych pomysłów na biznes. Wśród gości specjalnych zobaczymy przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, opowiadających o tym, co łączy sport i przedsiębiorczość, MPK Wrocław, którzy opowiedzą o tym, że wspólna komunikacja, to przedsiębiorcza komunikacja, MOPS we Wrocławiu, którzy wraz z reprezentantami Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA przybliżą temat przedsiębiorczości bez barier, ale też Wrocławskiego Centrum Seniora, mówiących o tym, dlaczego na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przybliżających społeczny aspekt przedsiębiorczości.

Cykl spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się w listopadzie, w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkania „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” będą odbywać się online.

Organizatorem spotkań jest Wrocławski Park Technologiczny, działający na rzecz różnych form wrocławskiej przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Partnerami spotkań są: WKS Śląsk Wrocław, MPWiK Wrocław, MOPS we Wrocławiu, MPK Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskie Centrum Seniora, Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA.