Trudne powroty do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań po pandemii, zgubne nawyki w polskich szkołach oraz „inne” szkoły z całego świata – to tylko wybrane elementy programu nadchodzącej, drugiej już edycji Kongresu „Zmiana edukacji”. Dwudniowe wydarzenie gromadzące entuzjastów zmian w edukacji odbędzie się online na platformie HOPIN w dniach 29-30 września. Udział jest bezpłatny.

Kongres organizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii Kongres „Zmiana edukacji” przy wsparciu Fundacji Pro Mathematica i Wrocławskiego Parku Technologicznego to kontynuacja inicjatywy opartej na spotkaniach z nauczycielami, edukatorami i wszystkimi, dla których temat edukacji jest ważny. Wśród gości wrześniowej edycji Kongresu znajdą się m.in. Justyna Suchecka, Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od histy), Oktawia Gorzeńska, Jan Wróbel i Jędrzej Witkowski. Podczas wydarzenia będą oni rozmawiać o tym, jak nauczyciele, rodzice i uczniowie widzą dzisiejszą szkołę. Czym ona dla nich jest i jak to zrobić, aby czuli się w niej bezpieczniej i aby mogli uczyć (się) tego, co ma dla nich sens i wartość. Porozmawiają o edukacyjnych raportach i opracowaniach, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat – jaka jest ich historia oraz czy udało im się zaistnieć w edukacyjnej przestrzeni? Ponadto podejmą temat trudnych powrotów, czyli jacy uczniowie wrócili do szkoły, za czym tęsknią, czego potrzebują? W bloku webinarów pojawią się tematy inspirujących inicjatyw w polskich oraz zagranicznych szkołach oraz autorskie elementy, które powstały specjalnie z myślą o nauczycielach w kontekście rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.  Będzie to debata z udziałem publiczności pt. „Zgubne nawyki polskiej szkoły. Top 10 z naszego własnego ogródka”.

Nie możemy się już doczekać wrześniowego Kongresu Zmiana Edukacji. Nasza Fundacja  od 10 lat jest w bliskim kontakcie ze szkołami. Program Explory, który wspiera młode talenty, dał nam możliwość poznania wybijających się szkół i wielu zaangażowanych nauczycieli. Od roku jesteśmy zaangażowani w inicjowanie  pozytywnych zmian w sektorze edukacji, tworząc Program  – Zmiana edukacji, w ramach którego upowszechniamy ciekawe i możliwe do zaaplikowania przez każdą szkołę działania, które czynią szkoły lepszym miejscem dla uczniów i nauczycieli. Nasz pierwszy Kongres Zmiana Edukacji zgromadził ponad 1600 uczestników, a dostępne w sieci materiały video cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obserwujemy również dużą otwartość środowiska edukacyjnego na nowe rozwiązania. – mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Zmiana edukacji to nie tylko wydarzenia online. Organizatorzy nagrywają cykl podcastów „Uczę (się) inaczej”, których można posłuchać na kanale Youtube „Zmiana edukacji” oraz popularnych platformach streamingowych.

Program wydarzenia oraz rejestracja na stronie: www.zmianaedukacji.pl

Partnerami wydarzenia są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.