Posłuchajcie czwartego odcinka naszego cyklu podcastów „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”, w ramach którego poznajemy historie sukcesów wrocławskich przedsiębiorców, którzy nie bali się wziąć spraw w swoje ręce i ze studenckich pomysłów stworzyli prężnie działające na rynku firmy. W piątym odcinku naszymi gośćmi są Maksymilian Wastag i Michał Błach, założyciele firmy Herbzy, absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej.

O Herbzy

Pasja i ambicja są wartościami, które skrzyżowały drogę  Maksymiliana Wastag i Michał Błacha, wywodzących się z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej, podczas przygód biznesowych. Duet ten łączący umiejętności niezbędne dla przyszłego farmaceuty oraz mistrza technologicznych rozwiązań, postanowił stworzyć drużynę i markę, która w alternatywny sposób podchodzi do codziennie konsumowanych płynów. Tak powstała firma Herbzy, która tworzy ziołowe receptury, zaprojektowane przez farmaceutów! Napoje firmy, które znajdziecie w różnych lokalach i sklepach pod nazwą Coldzy i Hotzy, idealnie sprawdzają się jako rozgrzewający napar, chłodzący macerat, bądź uzupełnienie diety. Dodatkowo specjaliści firmy zajmują się indywidualnym doborem ziół do stanu zdrowia oraz celu suplementacji określonego przez konsumenta.

Cykl podcastów

W ramach podcastów, przygotowanych przez WPT we współpracy z Akademickim Radiem Luz, co tydzień będziemy poznawać biznesową historię jednej firmy. Gośćmi podcastów będą absolwenci wrocławskich uczelni wyższych, którzy w we współpracy z WPT, np. korzystając z oferty Inkubatorów Przedsiębiorczości WPT, pomysły ze swoich studenckich notesów przekształcili w startupy, firmy, które odnoszą międzynarodowe sukcesy, czy też są notowane na giełdzie. Dowiemy się, jak zaprojektowali oni swój sukces, posłuchamy o tym, jak wyglądała ich biznesowa i akademicka kariera. Wśród firm, których historie poznamy są: Amplicon Pure Biologics, Motion Systems, Sovigo, Herbzy, Majestic Boards i Roboklocki. Zostały one założone przez absolwentów największych wrocławskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczelnie włączyły się w inicjatywę WPT – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu objęły cykl podcastów swoim patronatem honorowym. Uznanie dla projektu wyraził również Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który objął cykl podcastów patronatem honorowym.

Podcasty „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” pokażą nam, jak znaleźć sposób na dobry start w biznes! W każdy poniedziałek będzie można posłuchać nowego odcinka cyklu na antenie Radia Luz. We wtorek będzie on dostępny na Spotify i YouTube WPT. Więcej informacji można znaleźć na www.technologpark.pl

Wszytskie odcinki serii „Od studenckiego notesu do dużego biznesu”