19 marca już po raz kolejny będziemy gościć we Wrocławskim Parku Technologicznym Festiwal Naukowy E(x)plory! Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest „Świat technologii”.  W trakcie Festiwalu odbędą się wykłady i warsztaty naukowe dla młodzieży oraz zajęcia dla nauczycieli. Poznamy też młodych odkrywców biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online oraz ciekawe zajęcia do wspólnego oglądania w klasie. Wydarzenie skierowane jest zarówno do młodzieży szkolnej od 13 roku życia, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. W programie znaleźć można wykłady i warsztaty naukowe, które będą prowadzone online przez platformę HOPIN.

Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

Uczestników Festiwalu zabierzemy na wirtualną wycieczkę do Zakładu Doświadczalnego WPT i opowiemy o technologiach, które są wykorzystywane do produkcji ekstraktów spożywczych. Będzie z nami również Politechnika Wrocławska, która zabierze uczestników w świat mikroskopii fluorescencyjnej i niewidzialnych szczypiec optycznych, a dr Katarzyna Kołacz i dr Adam Czyżewski opowiedzą o pikselach i o tym, czy faktycznie im więcej, tym lepiej. Ponadto Kamil Śliwowski, trener i animator specjalizujący się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji poprowadzi wykład przygotowany specjalnie dla nauczycieli pt. „Technologiczne znużenie – jak się ratować?”.

Kolejna edycja Konkursu E(x)plory przed nami! Ogromnie cieszymy się, że wraz z naszą Fundacją Pro Mathematica będziemy gościć w WPT pełnych pasji młodych naukowców! W marcu po raz kolejny odbędzie się u nas Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, w trakcie którego zabierzemy Was w podróż pokazującą, jak dzięki ciekawości świata, pozytywnej energii i ambicji młodych ludzi może wyglądać przyszłość. We Wrocławiu, we Wrocławskim Parku Technologicznym wierzymy, że odkrywanie, wspieranie i promowanie młodych talentów to sposób na wykreowanie lepszego świata dla nas wszystkich. Już nie możemy się doczekać, czym w tym roku zaskoczą nas uczestnicy Konkursu E(x)plory. Poznajcie ich i dopingujcie razem z nami już 19 marca. Pamiętajcie też, że Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to nie tylko prezentacje konkursowych prac, ale też cała masa atrakcji, pokazujących, że nauka jest nie tylko ważna, ale i niezwykle ciekawa. Do zobaczenia!  – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Talenty E(x)plory i prezentacje projektów w Konkursie E(x)plory

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu E(x)plory we Wrocławiu weźmie udział 30 projektów. Są wśród nich projekty z różnych dziedzin: biologii, chemii, nowych technologii, projekty społeczne i ekologiczne. Ich autorzy to uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy indywidualnie bądź drużynowo będą prezentować swoje pomysły przed jury konkursowym oraz wszystkimi zainteresowanymi. Lista projektów konkursowych dostępna jest pod linkiem: PROJEKTY KONKURSOWE.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu odbędzie się 19 marca na platformie HOPIN. Udział jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

Więcej o wydarzeniu: www.explory.pl/2021

Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia.