Zapraszamy do udziału w nowym cyklu webirnarów ScienceITup – Big Science Edition, który organizujemy w ramach naszego projektu Big Science Hub  wraz z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, przy współpracy z IT Corner.W ramach projektu poruszymy zagadnienia wykorzystania IT w branży związanej z tematyką Big Science, w tym branży kosmicznej – zapotrzebowania na technologie, już dostępne rozwiązania i ich zastosowanie. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na ich temat, promocja polskich projektów oraz pozyskanie informacji o zapotrzebowaniu światowych ośrodków Big Science na nowe rozwiązania technologiczne.

Nauka, szczególnie ta w wielkim wydaniu, jest nieodłącznym partnerem innowacyjnego biznesu, dlatego chcemy przybliżyć przedsiębiorcom możliwości oferowane przez rynek Big Science, który jest skupiony wokół największych ośrodków naukowo-badawczych takich jak CERN, Europejska Agencja Kosmiczna projekty ITER czy ESS. We Wrocławiu funkcjonuje kilkadziesiąt firm specjalizujących się we współpracy z ośrodkami badawczymi. Efektem tej kooperacji są innowacyjne rozwiązania, o których ich autorzy opowiedzą na specjalnie przygotowanym cyklu ScienceITup: Big Science Edition.

Możliwości współpracy przedstawią również przedstawiciele genewskiej Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Będziemy je prezentować w cyklu krótkich filmów wideo w dniach 8 – 19 czerwca. Cały cykl zostanie zakończony sesją Q&A na livie na Facebooku, na którą serdecznie zapraszamy już 19 czerwca.W organizuje Jak wrocławskie firmy i organizacje współpracują z największymi ośrodkami naukowo-badawczymi? Jakie oczekiwania wobec biznesu ma CERN i inne tego typu instytucje. Odpowiedzi na te pytania udzielą eksperci podczas nowego cyklu webinarów ScienceITup, zorganizowanego przez ARAW i Wrocławski Park Technologiczny, przy współpracy z ITCorner.

Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego zaznacza, że nauka jest nieodłącznym partnerem innowacyjnego biznesu.

– W WPT doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego już od lat przybliżamy przedsiębiorcom możliwości oferowane przez rynek Big Science, który jest skupiony wokół największych ośrodków naukowo-badawczych takich jak CERN, Europejska Agencja Kosmiczna czy ITER. Choć te ośrodki mogą wydawać się nam odległe, czy wręcz niedostępne, to z ich dokonaniami stykamy się codziennie korzystając chociażby z sieci World Wide Web (WWW), która narodziła się w CERN, czy Wi-Fi powstałego w wyniku eksperymentu badającego czarne dziury. Bliskie mogą być one również dla przedsiębiorców – podkreśla.

Prezes WPT dodaje, że polskie firmy mogą nie tylko realizować różnego typu zamówienia dla tego typu organizacji, które mają ogromne i wszechstronne zapotrzebowanie oraz miliardowe budżety, ale też korzystać z ich know-how do tworzenia komercyjnych produktów czy usług.

– U nas, we Wrocławskim Parku Technologicznym, dosłownie za ścianą, możemy spotkać przedsiębiorców, którzy technologie opracowane w ośrodkach Big Science wykorzystali do zbudowania własnego, często międzynarodowego sukcesu. Oczywiście mamy nadzieję, że firm korzystających z potencjału Big Science będzie coraz więcej, dlatego prowadzimy projekt Big Science Hub oraz organizujemy wydarzenia takie jak ScienceITup – mówi Maciej Potocki.

W serii webinarów będziemy mogli posłuchać zarówno ekspertów z CERN z działów odpowiedzialnych za zakupy technologii i produktów oraz transferu technologii, a także polskich przedsiębiorców którzy współpracują z tym ośrodkiem.

– Jako ARAW wspieramy lokalny ekosystem innowacji. W cyklu ScienceITup: Big Science Edition, wraz z Wrocławskim Parkiem Technologicznym oraz klastrem ITCorner chcemy podkreślić, że Polska, a szczególnie Wrocław, posiada doskonałe warunki do rozwoju innowacji w branżach związanych z Big Science. Mamy tu odpowiednie zaplecze naukowo-techniczne oraz wykształconą, kreatywną kadrę – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Do uczestnictwa w wydarzeniu „Science IT up!” zaprasza Sylwia Wójtowicz, Łącznik Przemysłowy z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN, dyrektor ds. współpracy z ośrodkami Big Science Wrocławskiego Parku Technologicznego.

– Jest to cykl filmów, których zadaniem jest przybliżyć rynek tworzony przez organizacje Big Science takie jak CERN lub ESA. Swoimi doświadczeniami podzielą się także firmy, które realizują dostawy do tych instytucji. We Wrocławskim Parku Technologicznym prowadzimy punkt kontaktowy z ośrodkami Big Science. Zapraszam do kontaktu i do korzystania z naszego portalu www.big-science.pl” – podkreśla Sylwia Wójtowicz.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie wydarzenia:

ScienceITup

Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na Facebooku:

ScienceITup na Facebooku

Więcej informacji: www.wroclaw.pl