10 października 2019 r. odbędzie się u nas spotkanie z ludźmi, którzy sięgają za horyzont i swoimi działaniami zmieniają świat, czyli Jutronautami! Specjalni goście, zaproszeni na to organizowane w ramach trzeciej edycji programu „Jutronauci”, opowiedzą o wyzwaniach przyszłości oraz podzielą się doświadczeniami i projektami już dziś pozwalającymi zmieniać rzeczywistość.

„Jutronauci” to  program, który powstał dzięki współpracy „Gazety Wyborczej” z Sebastianem Kulczykiem – ludzie jutra opowiadają w nim o przyszłości i o najważniejszych wyzwaniach, jakie ona niesie. Integralną częścią programu jest konkurs stypendialny „Bilet za horyzont” otwarty dla wszystkich, którzy zechcą zgłosić swój udział i swoje projekty.

Wrocławskie spotkanie z jutronautami będzie pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach tegorocznej edycji programu. Gośćmi będą:  

  • Bartłomiej Brach, antropolog,  eksplorujący współczesną kulturę – trolling, fascynację dresem czy formatowanie przez porażki, który w tych i wielu innych zagadnieniach szuka odpowiedzi na pytania o kształt jutra.
  • Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu firmy FANUC, który podzieli się z uczestnikami spotkania swoją wizją przyszłości, w której jest przekonany, że roboty zwiększą konkurencyjność polskich firm. Odpowie na pytania o to co dla nas oznacza robotyzacja oraz jak będzie wyglądał – już wkrótce – świat, w którym roboty zautomatyzują pracę i produkcję.
  • Miron Tokarski, współtwórca biotechnologicznego start-upu Genomtec, który opowie o przełomowych rozwiązań diagnostycznych i terapiach onkologicznych, które mają szansę zrewolucjonizować walkę z coraz powszechniejszymi zagrożeniami nowotworowymi.

Spotkanie z jutronautami odbędzie się we Wrocławskim Parku Technologicznym w budynku DELTA, przy ulicy Duńskiej 9, 10 października 2019 r., w godz. 17-20.00. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja, dostępna pod tym linkiem:

Rejestracja

Więcej informacji o spotkaniu i prelegentach można znaleźć na Facebooku.

Opracowano na postawie tekstu AGORA: Czytaj pełen artykuł