Już 19 października (sobota) odbędzie się kolejna edycja Nocy Laboratoriów, w której uczestniczy również Wrocławski Park Technologiczny wraz z fundacją Pro Mathematica. Tradycyjnie zapraszamy na warsztaty! Tym razem młodzi odkrywcy będą mogli m.in, poznać podstawy programowania robotów i dowiedzieć się, jakie substancje zapewniają żelkom właściwą konsystencję.

Otworzymy dla nich również nasze pracownie, w tym laboratorium mechaniczne gdzie entuzjaści mechaniki i techniki będą mieli okazję zaobserwować w „naturalnym środowisku”, obok frezarek, tokarek, pras hydraulicznych, również urządzenia do cięcia strumieniem wody, czterowalcową hydrauliczną zwijarkę do blach i wiele innych, na co dzień niedostępnych urządzeń. Nowością w tegorocznej edycji będzie możliwość zwiedzenia Zakładu Doświadczalnego  – unikatowej w skali kraju, zaawansowanej technologicznie instalacji produkcyjnej, umożliwiającej prowadzenie m.in. testów, up-scalingu i optymalizacji związanych z branżą life science. Dostosowana jest ona w szczególności do potrzeb sektora żywności, suplementów diety i preparatów bioaktywnych. Na odwiedzających będą też czekały świeże produkty z linii produkcyjnej takie jak w 100% naturalne liofilizowane owoce i żelki z roślinnymi ekstraktami.

Dołączą do nas również firmy działające w WPT dzięki temu będzie można spróbować swoich sił w symulatorze rajdowym na platformach ruchowych wyposażony w okulary VR firmy Motion Systems lub zwiedzić laboratorium biotechnologiczne firmy Amplicon.

Więcej o wydarzeniu